Regisztráció Blogot indítok
Tech

Develooper: Unreal Engine

Ha játszani akarsz a nagyfiúk játékszerével, és nem riadsz vissza attól, hogy a kezedbe vegyél egy igazi monstrumot, akkor az Unreal Engine pont neked való. Mint amikor a szűz lány elutazik afrikába és beszorul a feje a mosógépbe. Ez a játékmotor annyira komoly, hogy ha nem vigyázol, többszázezer kilóméterre repít a virtuális valóságba. Mit tud az Unreal Engine? Először is, az Unreal Engine olyan, mint egy Porsche a játékmotorok között. Ha…

FuraTermék Blog: Az örök tabletta

A FuraTermék Blogon jó néhány évvel ezelőtt a Visszatekintés-sorozatunk részeként már foglalkoztunk olyan termékekkel, amelyek az adott időszakban népszerűnek bizonyultak, ma már azonban csodálkozva tesszük fel a kérdést velük kapcsolatban: mégis hogy fordulhatott ez elő? Egy pici tabletta, ami nem széntabletta - de mire való?   Mai írásunkban egy hasonló, ma már furcsa (sőt, veszélyes) termékről lesz szó, amely szerencsére kikopott a…

FREEDEE BLOG: Lézeralapú szenzorok 3D nyomtatáshoz

A Bristol Egyetem kutatói olyan formulát találtak ki, amely lézeralapú érzékelőkkel meghatározza az adott tárgy geometriájának, anyagi mikroszerkezetének tervezési határait. Az ilyen tárgyak, komponensek minőségének felmérésére nincs kereskedelmileg is életképes szenzortechnológia és kapcsolódó képalkotó algoritmus. Ha fémkomponensek additív gyártása megfelel az ipar biztonsági és minőségi szabványainak, komoly kereskedelmi előnyök származhatnak…

PC Gaming: Bright Memory - Intel Core i3 & Intel HD 4400

Az előszó után hadd mondjam el, a Bright Memory nem egy új Call of Duty, de nem is egy játék ahol csak egy kicsit "pixeles" a látvány. Ez egy olyan cím, ahol az akció számít, és az egész atmoszféra elkap. Kihívás elé állítottam hűséges PC-met, hogy nézze meg, mit tud ezen a szinten. Az első benyomásom az volt, hogy a játék elfut. Igen, az integrált grafikával és az alacsony specifikációkkal mégis be tudtam indulni. Persze, a grafika beállításait…

Retro játékmúzeum: Mentendő játékok

Néhány hete keresett meg az interneten Elek Boldizsár, akinél volt néhány érdekesebb régi játék amelyek árának meghatározásában igyekeztem neki segíteni.Maradt neki néhány hiányos és sérült játéka amit felajánlott nekem a gyűjteménybe. Ezeknek a játékoknak egy része alkatrészként folytatja majd földi pályafutását, de lesz amit időt és energiát nem sajnálva igyekszem majd megmenteni.És igazából van olyan köztük, ami működésképtelen állapotban is…

Kacatvadász: Falfúró készlet

Az otthoni fúrás néha felér egy igazi kínszenvedéssel. A por és piszok mellett sokszor azzal is szembesülnünk kell, hogy bizonyos fúróink kudarcra vannak ítélve a fallal szemben.Ezt a problémát oldhatja meg ez a 4-5-7 darabos készlet, amiben különböző méretű fúrókat találhattok majd. Érdemes előre gondolkodni és a megfelelő méretű fúrókból álló készletet kiválasztani.Sajnos személyes tapasztalataim még nincsenek a fúrókkal kapcsolatban, de az…

Kipróbáltuk, hogy neked már ne kelljen!: Az extra, hogy nincs extra? OneSport OT16 e-bike teszt

Kérdezd meg miért vállaltam el a OneSport OT16 tesztjét!  Nézd meg videós bemutatómat is, ha tetszett iratkozz is fel csatornámra!   Bevezető Rögtön válaszolok is a kérdésre, ha feltetted, ha nem. Nem tudom miért vállaltam el. Bár ez a munkám, és ha kérnek, akkor írok én bármiről is, de azért ott van bennem a techmókus is, aki szeret új meg érdekes dolgokról írni. Nos, a OneSport OT16 újnak új, de hogy érdekes lenne… Talán az…

Develooper: Godot-ra várva

Ha az úttörők közé tartozol, akik nem elégszenek meg azzal, amit mindenki más is csinál, akkor üdv a klubban, haver! Itt a Godot, a játékfejlesztés szabadúszó hőse, ami annyira underground, hogy még az ibolya is alulról szagolja. Mi az a Godot Engine? Godot egy nyílt forráskódú játékmotor, ami olyan, mint egy svájci bicska, de a fajta, amihez még használati utasítást sem adnak. Ingyenes, mint a levegő, és ha nem vagy rest, akár a saját kezeddel…

FREEDEE BLOG: Szupererős titánszerkezetet nyomtattak

Az ausztrál RMIT Egyetem kutatói gyakori titánötvözetből új metaanyagot alkottak. A címke a természetben nem látott egyedi tulajdonságokkal rendelkező anyagokra vonatkozik. Egyedi rácsszerkezete miatt ötven százalékkal erősebb, mint a sorrendben utána következő, légjármű-ipari alkalmazásokban használt hasonló sűrűségű ötvözet. Az üreges rudakból készült rácsszerkezetek fejlesztőit eredetileg a természet inspirálta, például vízililiomoktól lesték…

Mobil rajongó: Nokia 105 és 110 frissítve: Most már 4G-képesek

Nokia 105 4G-vel kapcsolatban, amely nem csupán egy egyszerű telefon, hanem egyfajta visszatérés a nosztalgia és a megbízhatóság világába. Az első pillantásra talán nem tűnik fel, hogy mennyire átalakult ez a kis készülék. A kompakt és egyszerű dizájn még mindig hű maradt a Nokia hagyományaihoz, ámde a 4G funkcióval felvértezve egy új dimenziót nyit meg a mindennapi kommunikációban. Az első tapasztalatom a telefon kézbevételekor volt, és…

PC Gaming: Bloody Spell - Intel Core i3 & Intel HD 4400

Mint ahogy sejthető, az alacsony specifikációjú gépek nem éppen a játékok királynői, de a Bloody Spell még így is hajlandó egy kis utat mutatni a kevésbé erős masinákon. Bevallom őszintén, hogy elég alacsony grafikai beállításokra és FPS-re számítottam, de nézzük, hogy hogyan teljesített a gyűrött vásznon. A játékot low grafikán, alacsony felbontáson és minimalista textúrákkal futtattam. Az eredmény? Nos, a frame rate nem volt éppen egy repülő…

WebPackage Technology: 60 éves alapvető nyelvről

A 60 éves BASIC-ről és aki mögötte állt BASIC vagyis Beginner’s All-purpose Symbolic Instruction Code. Egy részben magyar által fejlesztett programozási nyelv, amelyet Kemény János és Thomas E. Kurtz alkotott meg a Dartmouth College-ban 1964-ben. A nyelv célja az volt, hogy egyszerűsítse a programozást és elérhetővé tegye azt mindenki számára, nem csak a szakemberek számára. A BASIC-et úgy tervezték, hogy könnyen megtanulható és…

Retro játékmúzeum: Dinky Toys katalógus 1977

Ha szerda, akkor igyekszem mindig valami játékokhoz kapcsolódó kiadvánnyal jelentkezni. Ezúttal a Dinky Toys 1977-es katalógusát hoztam el nektek, amiben a megszokott autókon kívül jelentős mennyiségű sci-fi filmes űrhajót is találhattok.Ha nem találkoztatok még ezekkel a klasszikus Dinky játékokkal, akkor mindenképpen érdemes lesz átpörgetnetek a katalógust. RÉGI JÁTÉKOD VAN? NE DOBD KI! NE ADD EGY NEPPERNEK! TUDD INKÁBB JÓ HELYEN, AHOL…

Develooper: Unity fejlesztés

Ha még nem hallottál a Unity-ről, akkor itt az ideje felébredni, mert a játékfejlesztés világában ez a cucc olyan, mint a bicska a zsebben. Képzeld el, mint egy svájci bicska, amivel bármit meg tudsz csinálni a játékok terén, ha van egy kis eszed. Mi az a Unity? A Unity egy őrült jó játékmotor, ami olyan, mintha egy varázsszőnyeget adnának a kezedbe. Ezzel az izével ugrálhatsz a 2D-s pixeles retró játékoktól a nyálcsorgató 3D-s akciódömpingig.…

TechGeek: Májusban olyan digitális pénznemek amelyek árfolyama hirtelen emelkedhet

A BlastUP előrendelése hatalmas érdeklődést váltott ki a világ kriptovaluta-rajongói között, és rövid idő alatt elérte az 5 millió dolláros finanszírozást. A projekt már több mint 12 ezer befektetőt vonzott, és a BLP tokenek ára hamarosan megugorhat! Az előrendelési kampány május végéig tart, tehát csak néhány hét maradt arra, hogy beszerezzük a BLP tokeneket, amelyek akár 1000%-os hozamot is hozhatnak. A jelenleg alacsony áron kínált…

TechGeek: Einsteinnek volt igaza hogy az idő elteltével az emberek számára nem egyformán telik

Az Univerzumról alkotott képünk 1905-ben örökre megváltozott, amikor Einstein előállt a speciális relativitáselmélettel. Korábban a tudósok mindössze négy koordinátát használtak az Univerzum "pontjainak" leírására: három térbeli pozíciót és egy időpontot, ami megmutatta, mikor történt az adott esemény. Ez azonban megváltozott, amikor Einstein rájött, hogy az Univerzumban minden megfigyelőnek sajátos perspektívája van, attól függően, hogy hol…

PC Gaming: Zwei The Ilvard Insurrection - Intel Core i3 & Intel HD 4400

Nos, végre sikerült kipróbálnom a Zwei The Ilvard Insurrection játékot a saját, kis erőforrásokkal rendelkező gépemen. Az izgalom és a kihívás várt, mivel a videókártyám nélkül, egy egyszerű Intel Core i3 processzorral és 8 GB RAM-mal, valamint a beépített Intel HD 4400 grafikával próbálkoztam. No, nem mondhatom, hogy a játék úgy futott, mint egy rakéta, de azért sikerült némi játékélményt kicsikarnom belőle. Először is, a beállításokat lowra,…

Develooper: Játékfejlesztés

A játékfejlesztés egy igazi agyégető meló, ahol a nagyképű informatikusok, művészpalánták és a történetmesélők egy kupacban próbálnak valami értelmeset összehozni, hogy a népnek legyen mivel elütni az időt. Ez a szekér az utóbbi időben annyira beindult, hogy már mindenhol ott van, legyen szó gépekről, konzolokról vagy okostelefonokról. De attól, hogy tudsz számítózni, még nem leszel fejlesztő Játékfejlesztés alapok, amiket érdemes tudni Ha…

még több találat...