Regisztráció Blogot indítok
Kult

MAGYAR VÁNDOR: ÉS MÉG EGYMILLIÓ LÉPÉS 1. LÉPÉS: ABONY

Apu! Hány darab település van Magyarországon? - kérdeztem egykor édesapámtól, mivel konkrét számot nem tudott mondani, azt mondta indulj és számold meg magad fiam! Akkor nem örültem a válasznak, de egyszer csak eszembe jutott ez a beszélgetés és megszületett az elhatározás, hogy én bizony ha törik ha szakad, fel fogom keresni az összes települést az országban és hogy bizonyosság is legyen róla, hogy ott jártam, készíteni fogok egy fényképet a…

Ergonómia a hétköznapokban: Rossz munkaszék: derékfájás és hibák forrása

A rossz munkaszék ára: derékfájás, fáradtság és hibás munkavégzés 1. A rossz ülés a derék és a gerinc ellensége Ha a szék nem támasztja meg megfelelően a gerinc alsó szakaszát, idővel kialakulhat derékfájás, vállmerevség, vagy akár krónikus hátpanasz is. Ipari környezetben dolgozók gyakran hajolnak előre, oldalra fordulnak, vagy részben állva, részben ülve végzik a munkát – ezek mind olyan mozdulatok, amelyeket csak egy ergonomikus ipari…

Ergonómia a hétköznapokban: Miért más az ergonómia az ipari székeknél, mint az irodaiaknál?

Az ergonómia fogalma legtöbbször az irodai környezethez kapcsolódik, ahol a cél a kényelmes, hosszú távon is egészséges ülés biztosítása. Azonban kevesebben gondolnak bele abba, hogy az ipari székek esetében egészen más szempontok dominálnak. A gyártócsarnokban, műhelyben vagy raktárban dolgozók igényei eltérnek az irodai munkát végzőkétől – az ergonómia itt nem csak kényelmet, hanem biztonságot, ellenállóságot és funkcionalitást is jelent. 1.…

Mecsek24: Hihetetlen fordítás után Eb-ezüsttel térhet haza Szabó Alexandra

Elképesztő eredményeket mutattak föl a PTE PEAC versenyzői a boccia Európa-bajnokságon. A PTE PEAC versenyzője, Szabó Alexandra elképesztő küzdeni tudásról tett tanúbizonyságot a BC4-es női kategóriában zajló boccia Európa-bajnokságon: 0-3-ról fordítva jutott be a döntőbe, ahol ismét a tavalyi kontinensbajnokkal, a portugál Carla Oliveirával találta szemben magát. A döntő szoros küzdelmet hozott, végül a portugál játékos 4-2-re nyert, így…

Kultúrpart: Népi ritmusok és legendás éjszakák Gombaszögön

A Felvidék legnagyobb ifjúsági-kulturális rendezvényén, a Gombaszögi Nyári Táborban idén is különleges hangulatot ígér a FolkSzöglet, a népzene, a tánc és a kézművesség találkozóhelye. A Hagyományok Háza Hálózat–Szlovákia szervezésében zajló programsorozatban napközben kézműves foglalkozások, tánctanítás és mesemondás várja az érdeklődőket, míg estétől hajnalig a talpalávalóról a legjobb népzenei és világzenei formációk gondoskodnak. A…

Minden napra egy könyv: Asimov: Az Űrvándor/Az aszteroidák kalózai

Fülszöveg:  Az emberiség gyarmatosította a Naprendszert, és a Föld egyre inkább a külső bolygóktól függ, miközben az aszteroidaövezet kalózai is folyamatos fenyegetést jelentenek rá. Amikor a Marsról érkezett élelmiszerek rejtélyes haláleseteket okoznak, a Tudományos Tanács legfiatalabb tagját, David Starrt küldi a Marsra, hogy felderítse a gyilkosságok indítékát, de David egy sokkal nagyobb titokra bukkan a kietlen bolygó mélyén. Útja később a…

Minden napra egy könyv: Behling: Lovak és pónik

Fülszöveg:  Észak-Amerika végtelen pusztáin vad musztángok vágtáznak. A kicsi, de szívós izlandi ló elszántan küszködi végig hazája zord teleit. A lovak és pónik világa végtelenül gazdag! De akár szabadidős haflingi, akár villámgyors arab, akár egy hannoveri, a díjlovaglás és díjugratás bajnoka, mind-mind csodálatos, hű barát.Nézd, mennyiféle ló van! Bemutatjuk több mint 100 lófajta jellegzetességeit.Ismerd meg a lovaglás, a csikók, a lóbeszéd,…

Digitális Zóna: Visszatért a Server-Side Rendering, vagy csupán újra feltaláljuk a PHP-t?

Nemrégiben olvastam a Mediumon Maxime cikkét: „The Return of Server-Side Rendering: Are We Just Rebuilding PHP?”, amelyben érdekes állítást tesz: „A modern SSR keretrendszerek (például Next.js, Nuxt) tulajdonképpen csak PHP új csomagolásban – több build-lépcsővel, komplexebb absztrakcióval és buzzword-ökkel teletűzdelve.” Én, mint aki évekig PHP-val írt, mára pedig Python, Vue és Nuxt alapú stackbe váltott, egyetértek is, meg nem is.…

T&A Chameleon Blog: Párduckaméleon – Minden, amit tudni érdemes erről a különleges hüllőről

Párduckaméleon – Minden, amit tudni érdemes erről a különleges hüllőről A párduckaméleon (Furcifer pardalis) az egyik legszínpompásabb és legkedveltebb kaméleonfaj, amely nemcsak a terrarisztikában, hanem a laikus hüllőbarátok körében is egyre nagyobb népszerűségnek örvend. Ez a Madagaszkár északkeleti partvidékéről származó faj nemcsak látványos megjelenése, hanem viszonylag jól tartható természete miatt is ideális választás lehet…

Alex Buday: Szenvedni és élni hagyni

„Szenvedni és élni hagyni – egy nyári emlékezés Irving Stone-ra” Ma lenne 121 éves Irving Stone, az életrajzi regények mestere. Emlékezés helyett olvasást ajánlunk: egy történetet, amely ecsettel íródott – A szenvedés gyümölcse nemcsak Van Gogh életét meséli el, hanem azt is, milyen, amikor valaki a világ ellenére is hinni akar a szépségben.   👇 Az alábbi irodalmi ajánló a Patreon-oldalam tagjai számára ingyenesen…

Mecsek24: Ne a hiány határozza meg a tanévet – 132 pécsi gyermek várja a segítséget

Augusztus beköszöntével a tanévkezdés gondolata egyre több család számára nem az izgatott készülődést, hanem a szorongást jelenti. A pécsi rászoruló családok körében végzett felmérés szerint 132 gyermeknek van szüksége iskolakezdési segítségre – a bölcsődés kortól egészen a középiskolás tanulókig. A lista hosszú, a szükség nagy. A legkisebbeknek – bölcsődébe és óvodába készülőknek – leginkább tisztasági csomagokra, ágyneműre, poharakra,…

A II. világháború fegyverei, járművei: Takao-osztályú japán nehézcirkálók [473.]

A Takao-osztály a Japán Császári Haditengerészet (IJN) négy nehézcirkálóból álló osztálya volt. Az előző Myoko-osztály továbbfejlesztéseként hozták létre, nehezebb torpedófegyverzettel és egy nagy, szinte csatahajószerű hídszerkezettel. Ezek az 1932-ben szolgálatba álló nehézcirká- lók lettek a Japán Császári Haditengerészet legnagyobb méretű ilyen egységei. Az 1928-as Myoko-osztályhoz hasonlóan ezeket a hajókat is látszólag az 1922-ben…

Jelenből a Jövőbe: 2035-ben már tizenhárommillió humanoid robot lesz köztünk

Sci-fikben hozzászoktunk a velünk együtt cselekvő, beszélgető két lábon járó, emberszerű humanoid robotokhoz. A Morgan Stanley egyik friss beszámolója alapján tíz éven belül mellettünk fognak dolgozni, közösen játszunk, megvédenek minket és, ha kell, gondoskodnak rólunk. 2035-ben tizenhárommillióan, 2050-re egymilliárdan lehetnek. Egy évtized múlva éves birtoklásuk tízezer dollár körüli összeget tehet ki, nagyjából annyit, mint egy…

Recorder: Fülbemászás, üvöltözés, menőzés és lazázás. Mock Surprise: Portmanteau (lemezkritika)

Az erdélyi-budapesti zenekar többek között posztpunknak mondja magát, valamint említik a poszthardcore-t, a popot, a jazzt és a noise rockot. Ez a kritika először a Recorder magazin 126. számában jelent meg. Debütáló albumukon nagyrészt hatásos, érzelmileg-dramaturgiailag követhető lemezzé állnak össze az említett műfajok: a fülbemászás, az üvöltözés, a szenvtelenség, a száraz, kietlen gitárok, a torzulások, a lefojtott groove-ok, a menőzős és…

temetkezés: Amikor a csend beszél – Esti séta egy temetőben és a láthatatlan párbeszédek világa

Amikor a csend beszél – Esti séta egy temetőben és a láthatatlan párbeszédek világa    A fák alig mozdulnak. A hold vékony ezüstje úgy borul a sírkövekre, mint egy régi emléklap, amit már megsárgított az idő. A levegő sűrűbb ilyenkor, a temetők esti varázslatos atmoszférája lassan átmos minden gondolatot, és az ember hirtelen nem tudja eldönteni, álmodik-e, vagy épp az élet legvalóságosabb rétegeiben jár.  Ott állok a temető kapujánál. A város…

#rothmuzeumblog: LOUIS COMFORT TIFFANY ÉLETE ÉS MŰVÉSZETE

Tiffany korának egyik legjelentősebb művésze volt, aki alkotásaiban - Róth Miksához hasonlóan - mesterien ötvözte az iparművészetet a képzőművészettel. Tiffany üveg felhasználásával készült ólmozott üvegablak részlete a Róth Miksa Emlékház és Gyűjtemény kiállításáról Louis Comfort Tiffany 1848-ban született New Yorkban, a híres Tiffany & Co. ékszerház alapítójának, Charles Lewis Tiffany fiaként. Pályafutását festőként kezdte, a mesterséget…

Stream Bites: Kálmán-nap (2023)

Van az a típusú film, amiben „semmi különös nem történik” – mégis beszippant. Hajdu Szabolcs 2023-as filmje, a Kálmán‑nap, pontosan ilyen. Kevés szereplő, egyetlen helyszín, minimális költségvetés – de mégis működik. Sőt, nagyon is. Ez a film egy valódi „szobadráma”, öt szereplővel, egy vidéki házban, egyetlen nap történetével. A szobadráma olyan műfaj, amelyben a cselekmény egy szűk térben – gyakran egyetlen helyiségben – játszódik, és a…

Főnix Könyvtáram: Sasaki Kichisaburo - Djudo A japán dzsiu-dzsicu tökéletesített módszere

Sasaki Kichisaburo - DjudoA japán dzsiu-dzsicu tökéletesített módszere Sasaki Kichisaburo, a tokiói felsőbb tanítóképző tanára, jeles pedagógus s egyszersmind Kanonak egy kitűnő és judomesteri oklevélre érdemesített tanítványa volt az, a kit úgyszólván Japán közbizalma szemelt ki arra, hogy Magyarországgal a judo tanait megismertesse. Sasaki Kichisaburo múlt év tavaszán érkezett Japánból Budapestre és nyáron át tartott kurzusán, a Budapesti…

Mecsek24: Ahol a szeretet nem perzsel el: egy család a lángok után is talpon marad

Egy júniusi napon minden, amit Anita és családja két kezükkel, szívvel-lélekkel épített, szó szerint lángokba borult. A nagykőrösi nagyerdő szélén, egy csendes tanyán élő család számára nemcsak az otthonuk, hanem egy életforma vált semmivé a tűzben: a vályogház, amit saját kezűleg alakítottak meleg otthonná, emlékekkel, zenével, kutyákkal és szeretettel, percek alatt lakhatatlanná vált. A tetőt elnyelte a tűz, a belső terek eláztak az oltás…

még több találat...