Adatok
Cégkasszás
567 bejegyzést írt és 0 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Cégkassza
A versenyképes hazai kkv-kat szólítja meg a hamarosan induló Nemzeti Bajnokok Hitelprogram
2025.06.11 04:58:23

A legígéretesebb hazai mikro-, kis- és középvállalkozásoknak kínál segítséget a Demján Sándor Program legújabb eleme, a Nemzeti Bajnokok Hitelprogram. A vissza nem térítendő támogatást, hitelt és tanácsadást is nyújtó konstrukció célja, hogy valódi „nemzeti bajnokok” szülessenek, akik a…..
Cégkassza
Finanszírozási és fejlesztési lehetőségeket térképeztek fel a kkv-k számára a KAVOSZ és a Portfolio közös roadshow-ján
2025.06.02 08:30:00

A KAVOSZ és a Portfolio tavaszi gazdasági-finanszírozási roadshow-ja kilenc nagyvárosban mozgósította a hazai kkv-szektor szereplőit. A szakpolitikai, pénzügyi és vállalkozói oldal szakértői közösen keresték a válaszokat arra, hogyan maradhatnak versenyben a magyar mikro-, kis- és középvállalkozások…..
Cégkassza
Árérzékeny, tudatos és hallgat az influenszerekre – ilyen egy Z generációs vásárló
2025.05.29 10:21:56

A Z generáció tudatosan, de rendkívül élménycentrikusan költ - derül ki egy generációról készült átfogó kutatásból. A riport készítésében közreműködött a Diverzum, hazánk legnagyobb diákkedvezményeket kínáló platformja is, amelynek a partnerségi vezetőjével, Takács Péterrel beszélgettünk a Cégkassza…..

A hazai kis- és középvállalkozások finanszírozásának továbbra is az egyik legkomolyabb támasza a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. A társaság az elmúlt évben 1 020 milliárd forint értékben vállalt kezességet, ezzel 1 327 milliárd forint értékű hitel felvételéhez segítette a hazai vállalkozásokat. A 2024.…..
Cégkassza
Az InvestEU és a Garantiqa együttműködésének köszönhetően akár 17 ezer magyar vállalkozás juthat forráshoz
2025.05.19 08:00:00

A hazai mikro-, kis- és középvállalkozások előtt új, soha nem látott lehetőség nyílt meg: az InvestEU Garanciaprogram révén 2028-ig akár 600 milliárd forintnyi finanszírozáshoz is hozzájuthatnak. A kezdeményezés a zöld és digitális fejlesztéseket kiemelten támogatja, és egyben a Garantiqa…..
Cégkassza
Töretlen érdeklődés, új lehetőségek – kettő új hiteltermékkel bővült a Demján Sándor Program kínálata
2025.05.14 08:00:00

A vállalkozói szektor körében továbbra is rendkívüli népszerűségnek örvend a Demján Sándor Program, a közelmúltban Szabados Richárd, a kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkár számolt be a program pályázatai iránti többszörös túljelentkezésről. A fokozott…..
Cégkassza
Megújult szemlélet mentén támogatja a hazai vállalkozásokat a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara
2025.05.12 09:27:44

A kis- és középvállalkozások szerepe a magyar gazdaságban elvitathatatlan, az új vezetőséggel rendelkező Magyar Kereskedelmi és Iparkamara kiemelt célja, hogy a vállalkozásokkal való hatékonyabb együttműködés révén előmozdítsa a kkv-szektor fejlődését. A Cégkassza Podcast legújabb adásában Balog…..

A hazai kis- és középvállalkozások esetében inkább alkalmazkodásról, mint a gazdaságba vetett bizalom növekedéséről beszélhetünk a K&H első negyedéves kkv bizalmi indexe alapján, amely -13 ponton áll a 100 és -100 közötti skálán.
A frissen kijött, reprezentatív kutatási eredmények szerint a…..

Egyre többet hallunk róla, sokan már használják is, de kevesen értik igazán, hogy mit tud valójában a generatív mesterséges intelligencia és hogyan formálhatja át hosszú távon a vállalatok működését. Számos nemzetközi cég nyit a generatív MI irányába és saját fejlesztésekkel állnak elő, de hazai…..

Az alfa-generáció – vagyis a 2010 után születettek – tagjai néhány éven belül nagykorúvá válnak, így fokozatosan belépnek a munkavállalók sorába. A munkaerőpiac számára ez nemcsak új lehetőségeket, hanem jelentős kihívásokat is jelent majd. A Z generáció után érkező alfák teljesen másként…..
Cégkassza
„A hölgyek sokkal megfontoltabban vállalnak kockázatot” – avagy a nők vállalkozói és vezetői szerepben
2025.04.14 08:30:00

Miért van még mindig olyan kevés nő a vezetők között? Tényleg másképp gondolkodnak bizonyos kérdésekben vagy ez 2025-ben már csak egy mítosz? A legújabb Cégkassza Podcast epizódban Szuromi-Kovács Ágnes, a Will Foundation alapítója osztja meg gondolatait Nagy László Nándorral a női szerepek…..

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) idén is meghirdeti nagysikerű pályázatát, amely hazai vállalkozások, kutatóhelyek, valamint magánszemélyek számára nyújt akár 7,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást szellemi alkotásaik jogi védelméhez. A most induló…..

Egyre nagyobb számban képviseltetik magukat a munkaerőpiacon és hoznak önálló pénzügyi döntéseket a Z generáció tagjai közül a 1997 után született fiatal felnőttek. Szokásaik az élet számos területén jelentősen különböznek az idősebb nemzedékek viselkedésmintáitól, többek között a pénzhez is egészen…..

2025. február 18-án az MBTSZ által előterjesztett javaslatcsomag hatására és a Nemzetgazdasági Minisztérium támogatásával, a Demján Sándor Terv adminisztrációcsökkentési kezdeményezéséhez csatlakozva életbe lépett a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. üzletszabályzat-módosítása, valamint a KAVOSZ Széchenyi…..
Cégkassza
A kanadai cégek európai terjeszkedésének elindítója lehet az Egyesült Államokkal vívott vámháború
2025.03.27 11:40:19

A globális gazdasági bizonytalanság és az egyre inkább eszkalálódó kanadai-amerikai vámháború új kihívások elé állítják a nemzetközi piacot és a tengeren túli vállalkozásokat. A Garantiqa támogatásával folyamatosan jelentkező Cégkassza Podcast legújabb epizódja ezt az aktuális témát járja körbe, az…..

Minden sikeres magyar mikro-, kis- és középvállalkozás életében előbb-utóbb előkerül a generációváltás kihívása, azonban sok vállalkozás esetében nem adott a családon belüli utódlás lehetősége. Ilyenkor felmerül a kérdés: eladni, új vezetőt kinevezni vagy egy stratégiai partnerre bízni a céget? Az…..
Cégkassza
Az építőipar aktuális kihívásai – mire számíthatnak a szektorban működő vállalkozások 2025-ben?
2025.03.17 10:26:37

Az építőipar a magyar gazdaság egyik meghatározó pillére, amely nemcsak a GDP-hez való hozzájárulásával, hanem a munkaerőpiacra és a kapcsolódó iparágakra gyakorolt hatásával is kiemelkedik. Az ágazat azonban az elmúlt időszakban számos kihívással szembesült: a megrendelések drasztikus visszaesése,…..
Cégkassza
A jövőt formáló női vezetők – egyre meghatározóbbak az üzleti világban
2025.03.13 06:11:00

A nők szerepe a gazdaságban évről évre erősödik, és ezt immár a számok is igazolják, ma már több mint ezer olyan vállalkozás működik Magyarországon, amely kizárólag női menedzsmenttel érte el a milliárdos árbevételt. A női vállalkozók egyre nagyobb teret hódítanak a hazai üzleti életben, és a…..
Cégkassza
PÉNZ7: A gyermekek nyelvén beszél az új kiberbiztonsági kalandgyűjtemény
2025.03.06 08:04:00

A 2025. március 3-án útjára indult 11. PÉNZ7 pénzügyi és vállalkozói témahét idén először kiberbiztonsági tananyaggal is bővült, ’Digitális lábnyom–digitális pénztárca’ címmel. A tananyag szerves részét képezi Solymos Ákos kiberbiztonsági kalandgyűjteménye, a 'Frici, Fülöp és a hackerek', melyet…..

A magyar kis- és középvállalkozások számára a beruházások és a növekedés kulcsa a megfelelő finanszírozási és támogatási rendszer – a Demján Sándor Program elemei pontosan ennek megfelelően kerültek kidolgozásra. A Garantiqa támogatásával rendszeresen megjelenő Cégkassza Podcast legújabb epizódjában…..

2025. március 3-án útjára indul a tavalyi jubileumi évet követően a 11. PÉNZ7 pénzügyi és vállalkozói témahét. A programsorozatban országszerte várhatóan több mint 1.300 iskola vesz részt. Idén hívószavaink és témáink, a befektetések, a kiberbiztonság és a tudatos vállalkozás.
A…..

Június végéig továbbra is első éves garanciadíj nélkül férhetnek hozzá a hazai kkv-k az immár évi 3 százalékra csökkentett kamatozású Széchenyi Kártya beruházási hitelekhez, mely lehetőséggel már a budapesti vállalkozások is élhetnek. Ezen túlmenően a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. február 18-tól…..

Az új lízingszerződések száma növekedett ugyan tavaly, de a teljesítmény jelentős eltéréseket mutatott az egyes szegmensek között: a személy- és kishaszonjárművek finanszírozása tovább erősödött, miközben az ipar volumenének csökkenése visszavetette a termelőeszközök piacát. A Magyar Lízingszövetség…..

Február 3-án megkezdődött a jelentkezés a Demján Sándor „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” Programra, amely 9 milliárd forintos keretösszeggel támogatja a hazai mikro- és kisvállalkozásokat digitális jelenlétük megteremtésében vagy korszerűsítésében. A negyedik ipari forradalom, vagyis az…..

A tavalyi év során jelentős mértékben, 8 ponttal javultak a kormányzat vállalkozásbarát intézkedéseivel kapcsolatos várakozások a hazai kkv-k vezetőinek körében, derült ki a K&H kkv bizalmi index 2024 utolsó negyedéves kutatási adataiból. Noha az érték továbbra is negatív tartományban áll -7…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz