Regisztráció Blogot indítok
Adatok
taktam

0 bejegyzést írt és 16 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Tegnap óta működik próbaüzemben a Mandiner.hu új komment(elő)kezelő rendszere. A hozzászólások és hozzászólók fontosak számunkra, mindig is azok voltak. Ahogy a Reakciót búcsúztató bejegyzésünkben írtuk: Sokat köszönhetünk a blog körüli közösségnek,…..
taktam 2012.08.17 18:08:22
To @Alfőmérnök:
Kérem, piszkos szájjal ne szennyeze közéletünket... Nem lesz azzal természetes, ha mocskos szavakat használ ahhoz, hogy megmutassa nekünk egoját, gondolat világát. Mocskot csak a neoliberális, urbánus egok öntik magukból, mert az ő kultúrájuk így természetes...
Az Orbán-kormány egyre kétségbeesettebb vergődését látva mind több elemző veti föl a kérdést, mi következik a Fidesz bukása után. Természetesen az ellenzéki pártok is elő-elő állnak a maguk forgatókönyvéveivel. Ám a tervek mögül kisejlő helyzetelemzés nem a valóságot…..
Egy neves büntetőjogásztól azt hallottam, hogy a gyűlöletbeszédet a szabadság és az emberi méltóság elleni bűncselekmények között, a becsületsértés minősített eseteként kéne elhelyezni a Büntető törvénykönyvben (Btk.), és akkor átmenne az Alkotmánybíróság (AB)…..
taktam 2009.08.13 12:43:42
@imperial: A "szaralak" jelző nélkül is kifejezhetné magát, uram. Amiért igaza lehet, nem jogosítja fel Önt arra, hogy a trágárságot behozzuk egy blogba... Szólalj meg, meg mondom ki vagy; mondták régen, anno... Ne vadítsuk el egymást legalább a netről, ha már egyre kevesebbszer beszélgetünk közvetlenül egymással. Kérem, nem széplélek vagyok, hanem csak szeretem az okos, de kultúrált nyelvet/szöveget. Az igaz, hogy korunk nagy írói/szinészei/stárjai akkor menők, ha legalább trágárok; tisztelt a kivételnek, mert ilyenek is vannak. Nemcsak a színpad/film/tv ahonnan társadalmunkna tanítják/sugalmazzák ezeket nekünk; a mindennapi közbeszédben is kötőszóként használják egyesek az emésztési salakot, a nemi szervek trágár megnevezését, na és ezeket gyakran kötik/utalják az emberek egymás felmenőire, szeretteire...
Azért, mert én szeretem a kulturált beszédet/írást, kérem, a Kalandorok Kíméljenek! Tisztelettel és barátsággal köszöntöm! -akik elolvastak...
Magyarország a kiegyezéstől az első világháborúig alkotmányos monarchia volt parlamentáris kormányzással. A képviselőket angol mintára egyéni választókerületekben választották meg. A kormányt a többségi párt adta, az ellenzék szabadon tevékenykedhetett, a sajtó is teljesen…..
taktam 2009.08.12 11:46:11
Át kellene gondolni a választójogot, ezzel egyetértek. Az adófizetés mértéke is lehetne a cenzus alapja. De a nem fizetők és a nem eleget, tehát az adócsalók ma többségben vannak/lehetnek..?.. Kétségtelen, hogy az istenadta nép többségi részvétele igazságosabbnak hathat egy iracionális gondolkodási rendszerben, de az irracionálisabb döntéseknek is sokkal nagyobb henne az esélye, sőt, azok inkább dilettánsabbak lennének, mint célszerűek/okszerűek... Az ország/társadalom/gazdaság irányítása ma inkább racionális döntéseket igényel, mint irracionálisat. A képviseleti demokráciában a visszahívhatóság megtagadása/nehezítése esetén a képviselő előbb/utóbb elszakadhat a választóktól... A népszavazáshoz megfelelően kidolgozott információs technika kifejlesztésével, talán nagyobb eséllyel lehetne a tisztességes, demokratikus népszavazást gyakoribbá tenni, de cenzust is ezzel a technikával kellene a rendszrebe beépíteni, rendszeresen aktualizálni... Részemről támogatható lenne valamilyen kötelezettségi kényszerrel, a szavazáson való részvételt törvényesen megkövetelni... A mai választási metódus még mindig ad lehetőséget valamilyen csalásra. A csalást nagyon szigorúan büntetném. Egyébként, a büntetések általános megszigorításával nagyobb rendet lehetne tartani a társadalomban/gazdaságban... A nem kellően körülhatárolt liberálisabb büntetőjog nem fogja a társadalmi/gazdasági állapotokat elfogadható rendben tartani... De ez már hosszú...
taktam 2009.08.13 12:01:39
A 2009.08.12.11:46:11 hozászóllásom javított változata. Több helyesírási hiba maradt benne; tisztelt olvasóimtól bocsánatot kérek!
Át kellene gondolni a választójogot, ezzel egyetértek. Az adófizetés mértéke is lehetne a cenzus alapja. De a nem fizetők és a nem eleget, tehát az adócsalók ma többségben vannak/lehetnek..?.. Kétségtelen, hogy az istenadta nép többségi részvétele igazságosabbnak hathat egy irracionális gondolkodási rendszerben, de az irracionálisabb döntéseknek is sokkal nagyobb lenne az esélye, sőt, azok inkább dilettánsabbak lennének, mint célszerűek/okszerűek... Az ország/társadalom/gazdaság irányítása ma inkább racionális döntéseket igényel, mint irracionálist. A képviseleti demokráciában a visszahívhatóság megtagadása/nehezítése esetén a képviselő előbb/utóbb elszakadhat a választóktól... A népszavazáshoz megfelelően kidolgozott információs technika kifejlesztésével, talán nagyobb eséllyel lehetne a tisztességes, demokratikus népszavazást gyakoribbá tenni, de cenzust is ezzel a technikával kellene a rendszerbe beépíteni, rendszeresen aktualizálni... Részemről támogatható lenne valamilyen kötelezettségi kényszerrel, a szavazáson való részvételt törvényesen megkövetelni... A mai választási metódus még mindig ad lehetőséget valamilyen csalásra. A csalást, nagyon szigorúan büntetném. Egyébként, a büntetések általános megszigorításával nagyobb rendet lehetne tartani a társadalomban/gazdaságban... A nem kellően körülhatárolt liberálisabb büntetőjog, nem fogja a társadalmi/gazdasági állapotokat elfogadható rendben tartani... De ez már hosszú...
A listaállítási joggal a pártok gyakorlatilag megkapják a képviselők feletti rendelkezés jogát is, így aztán a parlamentben már nem a választók, hanem a pártok képviselői ülnek. Ezzel a bűvészmutatvánnyal fosztják meg az embereket az önrendelkezés jogától. A választók…..
taktam 2009.07.10 11:46:38
@Gyirán István:
Figyelmedbe ajánlom tisztelettel: www.taktamfer.freeblog.hu
taktam 2009.07.08 17:21:53
Tisztelt gykari fórumozó Barátom! Valószínű nem értettem félre. A beírásai alatt az általa megjelentetett teljes anyagot értettem, így a Gyirán úr népszavazás kezdeményezést és tanulmányait is; -talán nem voltam elég precízen fogalmazó, -megengedem. Én megértettem a népszavazásra feltett kérdését is; lehet, hogy csak az általa írott anyagok környezetében…
Ami egy ilyen sokrétű kérdés népszavazásra történő megfogalmazását illeti, valóban többféle értelmezésű lehet, attól függ, hogy honnan nézzük és milyen szemüveggel, illetve hogyan gondolkozunk… Emlékezzék a korábbi hazai népszavazási kiírásainkra; azzal kapcsolatosan is állandóan arról beszéltek, hogy a kérdést rosszul tették fel. Ez egy mindennapos ragozása az értelmezésnek…
Valóban nem egyszerű dolog az ilyen kérdések rövid, egyértelmű/precíz megfogalmazása. Ennek ellenére én mindig megértettem a kérdések érdemi részét, illetve azok taktami olvasatát. Mára valószínű az egész kezdeményezés befúladt, mert nem tudtak határidőre 200 ezer aláírást prezentálni.
Ha teheti, kérem, fogalmazzon meg nekünk, az adott politikai környezetben erről Ön egy egyértelmübb/precízebb népszavazási kérdést. Vegye figyelembe, hogy Ön szerint „…maga az alkotmány eleve vállalhatatlan.” Meg azt is, hogy Ön a mai viszonyok között már eleve nem vár „jót az egyéni képviselőktől, amíg nem kötelességük szerződésben leírni vállalásaikat, és az ellenkező esetre vállalt szankciókat. Teljesen mindegy, hogy a parlamentben frakciózó, vagy fű alatt összebeszélő képviselők egyénileg, vagy listáról jutottak be.” Valóban, ezek nagyon fontosak lennének, de vigye tovább gondolatait; mivel járnának ezek kötelmek? Nekem úgy tűnik irracionális az ilyen irányba hajló gondolkodás. Mindenesetre a mai globális politikai rendszerben.
„Végül mit értek a "hazámat és a magyar nemzetet" fogalma alatt? Nem értem a kérdést, én azt hittem, ezt csak egyféleképpen lehet érteni.” Írja Ön „2009.07.08. 15:28:27”-kor. A hazát, a magyar nemzetet többféle képen értelmezik napjainkban. Másként egy liberális, neoliberális, konzervatív, neokonzervatív, nemzeti, kozmopolita, internacionalista, nemzeti, kommunista, postkommunista, náci, neonáci, meg ki tudja még milyen pista…
Én racionálisan gondolkodó, liberális, de nem gátlástalan neoliberális, magyar embernek tartom magamat. A magyar alatt én azt értem, hogy hazám, Magyarország múltját, jelenét és (kívánt szebb) jövőjét magaménak vallom/vállalom; ha tudok nemzetemért/hazámért felelősséget vállalok, eddig is vállaltam és a jövőben is vállalni szeretnék. Ha tudok, teszek érte, ami tőlem telik. Meg hozzáteszem: szerintem az a jó társadalmi/gazdasági berendezkedés, amelyben az adott körülmények között a lehető legtöbb ember jólétben/biztonságban élhet és kilátásban van, hogy egyre jobban/biztonságosabban élhet… Ugye, milyen populista figura vagyok? Csakhogy én nem vagyok politikus, hanem csak egy nyugdíjas, ma a társadalom által kitartott 77 éves, magamért/családomért/hazámért és talán az emberiségért is felelős, keresztyén öreg ember vagyok… Ki kíváncsi arra, hogy én ki vagyok, meg mit szeretnék?
taktam 2009.07.10 11:39:13
@Gyirán István: Ha teheted, küld el nekem a konzervatív gondolkodással kapcsolatos irásodat. Szeretnék rá reagálni, de nem nyílvánosan egyelőre... Nem találom a néphatalom lapokon. Tudod, én amatőr netező vagyok.
Tisztelettel és barátsággal köszöntelek!
Takáts Tamás
taktamfer@t-online.hu