Adatok
Bacsárszki Ágnes
18 bejegyzést írt és 1 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
A 77,7 milliárd forintos költségvetésű közszolgálati média honlapján több, szinte meztelen lányról szóló hírt találunk. Napjainkban egyre erősebb a bulvárosodás: a híradókban is egyre nagyobb szerepet kapnak a bulvárhírek, szinte nem is találni olyat, ahol ez nincs jelen. De vajon nem ütközik a…..
Április 26-án a szellemi tulajdon világnapját ünnepeljük 2001 óta: ez a nap jó alkalom arra, hogy tisztázzuk a szabadalmi joggal kapcsolatos kérdéseket. Ilyen például, hogy hogy kell Magyarországon levédetni egy szabadalmat, megkönnyíti-e az internet és a globalizáció ezt a folyamatot, és mit…..
A reklámkerülés miatt a nagy cégek körében egyre népszerűbb szponzorált tartalmakkal hirdetni, illetve szponzorált tartalmat előállítani. Így tett a Guardian is nemrég, hiszen valódi bűnügyi történetet használt fel, hogy promotálja az Amazon új sorozatát. A négyrészes cikksorozat egy régi,…..
Az Amerikai Egyesült Állomokban már a huszadik század első felében nagyban játszottak a hirdetők. A nagy illatszer- és mosószergyártó vállalatok rádiós sorozatokat szponzoráltak a nyereség reményében, és még a történet folyásába is beleszóltak. Pontosan innen ered a szappanopera műfaj neve, és az…..
Az ügyfélszolgálatok napi szinten kríziseket kezelnek, aminek fontos eleme a kommunikáció. Milyen a jó ügyfélszolgálat és miért van fontos szerepe a panaszbejelentésnek? Mit tesz a szallas.hu, ha közvetítőként támadás éri, pedig a panasz valójában a szállásadóra vonatkozik, és mi a feladata egy…..
Folytatódik a család- és gyermekbarát imázs építése a Mekinél: játékok helyett most négyfajta könyv kapható a Happy Meal menühöz az Egyesült Államokban. Magyarországon továbbra is játék lesz a dobozokban, de nálunk is támogatja az olvasást a gyorséttermi lánc, és persze az olyan gyereket csalogató…..
Nick Denton, a Gawker Media tulajdonosa elismerte: a Facebook a legegyszerűbb és legjobb módja a reklámozásnak. Ahol a felhasználók vannak, ott kell hirdetni - vallja Denton, akinek új, akorábbival szögesen ellentétes álláspontja szerint a közösségi oldal előnye hirdetési szempontból, hogy nem…..
A közösségimédia-használat terjedésével a pszichológusok és pszichiáterek egyre többet foglalkoznak azzal, hogy milyen hatással van ránk a folyamatos online jelenlét. Dr. Max Wachtel amerikai pszichológus "tech stressznek" nevezi a túl sok médiahasználat miatt keletkező stresszt.…..
Pár héttel ezelőtti cikkünkben már foglalkoztunk a szamizdat hőskorával. De mit is jelent a fogalom pontosan, és hogyan jött létre? Hogy terjedt el Magyarországon, és mit gondoltak róla az emberek? Az előállításukhoz biztosan bátorság kellett, de vajon az olvasásukhoz…..
A XXI. század keddi adása a szamizdatról szólt: Hodosán Róza szociológus, Kőszeg Ferenc szerkesztő, és Balassa János szerkesztő mesélt a szamizdat keletkezéséről és történetéről. Milyen élmény volt szervezkedni? Hogyan vegzálta az állam folyamatosan a résztvevőket? És…..
Manapság egyre több marketinges próbálja tudatos közösségimédia-használattal elérni az újságírókat. A cél ugyanaz, mint eddig: hatással lenni az újságírókra, hogy nagy felületen közvetítsék üzenetünket másoknak is. Az eszközök viszont egyre…..
Valódi élet-e az online jelenlét? Kényszerít-e bármire bennünket a technológia? Vajon fel tudják-e készíteni a szülők az új generációs gyermekeiket az internet és az okostelefon megfelelő használatára? Mi az a hálószoba kultúra? Többek között ezekre a kérdésekre…..
Ma lenne John Lennonnak, a megkerülhetetlen Beatles zenekar ikonikus alakjának 75. születésnapja. Sok mindent megkapott a zenétől: sikert, pénzt, hírnevet, elismerést. Ennek ellenére nem érte be ennyivel, művészi karrierje mellett békeaktivistaként is tevékenykedett: John Sinclair…..
Új szerepet találhatnak maguknak a könyvtárak: az Amerikai Egyesült Államokban több könyvtár is csatlakozna a Library Freedom Projecthez (LFP), amely anonim jelenlétet biztosító szoftverrel teszi lehetővé a magánélethez való jog gyakorlását böngészés közben. Az LFP szerint…..
Hogy éli meg egy újságíró szakmailag, ha a menekültkérdéssel éles helyzetben foglalkozik? Független hírközvetítő tud-e maradni? Milyen érzések kavarognak benne? Szerda este Földes Andrással válaszolt ezekre a kérdésekre az ELTE BTK-n.
Szerda este Menekülthelyzet…..
A holland Radboud University nagy hangsúlyt fektet a kommunikációs képzésben a gyakorlatorientált, munkában és mindennapi életben is használható tudás átadására. Beszámoló.
Az ELTE BTK Kommunikáció és médiatudomány mesterszakos hallgatójaként lehetőségem volt Erasmussal…..
Mit jelent a propaganda? Mikor alakult ki, és hogyan használják? Mennyiben saját döntéseink határoznak meg minket, és mennyire vagyunk befolyásolhatóak? Hogyan manipulálnak minket, és lehet-e védekezni ellene? Ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre kerestük a választ Kepes…..
Média 2.0
[18 +] A fotóújságírás korlátai: amiről a vízbe fulladt szír kisfiú fotója nem szól
2015.09.17 09:33:34
A menekülés közben vízbe fúlt hároméves szír kisfiú képe bejárta a világsajtót. A fotó sok művészt megihletett, és a politikusokra is nagy hatást gyakorolt. De mitől függ, hogy egy fotó ilyen hatásos lesz? Miért pont ez terjedt el, és nem sok másik…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Kedves Le Orme 2!
Mindkét egyetem másban erős. A cikkben nem akartam őket összehasonlítani - ahogyan ezt írtam is a legelején - csak egy élménybeszámolót írni.
Meg kellett említenem az ELTÉ-t, hogy keretet adjak az élménybeszámolónak, és tudja meg az Olvasó is, honnan jöttem, hogy kerültem oda - lényegében ezért szerepel a neve.
Az, hogy valami kint más, és jól működik, nem jelenti azt, hogy az ELTE rossz.
Amiket írtál:
1. az ELTÉ-n is figyelembe veszik a visszajelzéseket, de kint abszolút kulcsfontosságú, sokkal erősebben jelenik meg, a hétköznapokban.
2. A teljes kontextus: "Az egyéni prezentáció alatt pedig mindenkinek visszajelzést kellett adni minden előadó diákról írásban, amit rögtön óra után meg is kaptunk. A tanárnő nemcsak hangsúlyozta, de ellenőrizte is, hogy mindenki írjon minden előadóról legalább 3-3 pro és kontra észrevételt (a nyomtatott lapokon ott voltak az instrukciók és a kipontozott helyek is)." - nálunk egymás írásos visszajelzésével még nem találkoztam. A tanár azt ellenőrizte, hogy rendesen kitöltöttük-e a nyomtatott lapot, és tényleg írtunk-e 3-3 pozitív és negatív véleményt.
3. Nem hiszem, hogy ebből az következne, hogy az ELTÉ-n a hivatkozás egyáltalán nem számít. Ugyanakkor, kint volt, hogy levontak egy jegyet, mert a referenciajegyzékben nem adott sorrendben írtam a dolgokat. Itthon az abszolút rossz hivatkozás és nem megfelelő külalak miatt vonnak le egy vagy két jegyet (de nem mindenki).
4. Miért ne lenne az ELTÉ-n igazságos, csak mert kint szigorúbb az osztályozás? :)
Azt hiszem, azért érezheted úgy, hogy "jobb", mert "egyoldalúan" mutattam be a dolgokat, de - élménybeszámoló lévén és hely szűke miatt - ez volt a feladatom.
Összevetni akkor lenne értelme a kettőt, ha valaki mindkét helyen a Kommunikációkutató szakot elvégezné, hiszen az az, ami közös bennük.
Üdvözlettel:
Bacsárszki Ágnes
(a szerző)