Adatok
_nerina
74 bejegyzést írt és 2 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Ha nem tudjuk, hova érdemes programot szervezni Budapesten, vagy mit kezdjünk a kamaszunkkal, netán az értelmeinkkel, mindegyikre találunk egy-egy jó könyvet az augusztusi megjelenések között.
444 jó hely Budapesten. Budapest, Libri, 2018. 240 oldal.
Budapesten rengeteg jó hely…..
Sokunk életét megnehezíti a túlzott szorongás, de lehet tenni ellene. A Nyugalomnapló röviden összefoglalja a szorongás mibenlétét, és instant tippekkel segít felülkerekedni rajtuk.
A hosszúkás alakú, lekerekített sarkú, A/5-ös könyvecskét az alcímnek megfelelően…..
Miután az év első felében lezajlottak a nagy könyves rendezvények (könyvfesztivál, könyvhét), nyáron jellemzően kevesebb újdonsággal rukkolnak elő a kiadók. Ezek közül válogattam össze öt olyan kiadványt, amely izgalmas olvasmánynak ígérkezik.
Harvard Business Review…..
Milyen közösségimédia-felületek léteznek, és hogyan érdemes ezeken kommunikálni a követőinkkel? Klausz Melinda hiánypótló és szórakoztató könyvet írt nem csak marketingeseknek.
Klausz Melinda nem kevesebbre vállalkozott, mint hogy összefoglalja, napjaikban milyen közösségimédia-platformok…..
„Verne Gyula híres magyar író volt…” Ez a mondat akár egy irodalomdolgozatból vett baki is lehetne, hiszen ha már a neve magyar, miért is ne lenne Verne magyar származású? Pedig Jules Verne egyszerűen csak „áldozatául esett” a 19. század végi fordítási láznak, amikor a szerzők neveit is rendre…..
Romantikus fantasy hősiességről és önfeláldozásról – valahogy így foglalható össze a Pokoli szerkezetek-trilógia záró kötete, vagyis A hercegnő. A könyv lapjain ismét a 19. század végi Londonba csöppenünk, az árnyvadászok világába, ahol ezek az Angyal vérétől erősebbé és gyorsabbá vált emberek…..
Mit jelent, ha elemünkben vagyunk? Azt, hogy olyasmivel foglalkozunk, amiben teljesen elmerülünk, amit élvezünk, és az idő hipp-hopp elrepül – vagyis flow-élményt élünk át. Az Elemedben vagy? című könyv nem mást ígér, mint hogy rávezet, mely tevékenységek során tapasztalhatjuk meg ezt az…..
Nem mondhatnám, hogy olyan jelentős hányadát elolvastam volna a 2016-ban megjelent könyveknek, de azért akad pár, amely felkeltette az érdeklődésemet. Ezeket gyűjtöttem most össze, és igyekszem azt is megindokolni, mi fogott meg bennük.
Barry Schwartz: Miért dolgozunk? Fordította: Garamvölgyi…..
Vagyunk páran, akik karácsony előtt alig két héttel ébredünk rá, hogy fogalmunk sincs, kinek mit ajándékozzunk. Ha könyv mellett döntenél, talán az alábbi, szubjektív válogatás segít megtalálni a megfelelőt a 2016-os megjelenésekből. Nincs más dolgod, mint néhány egyszerű kérdést megválaszolni a…..
Sallangmentes, szórakoztató történet helytállásról, becsületről és hagyományőrzésről az orkok törzsi társadalmában – erről szól a Warcraft-film előzményét feldolgozó kötet.
Akinek az orkokról hozzám hasonlóan A Gyűrűk Ura gonosz és ocsmány lényei jutnak eszébe, az tévúton jár – legalábbis…..
Sokan szenvednek attól, hogy alacsony az önértékelésük, és ez megbéklyózza őket, amikor cselekedni kellene. Szendi könyve nem arról szól, milyen praktikákat lehet bevetni az önértékelésünk javítására – sőt éppenséggel azt igyekszik alátámasztani, hogy ma már semmi szükségünk az…..
Ha saját vállalkozásba fogunk, hamar eljutunk oda, hogy szükségünk lesz névjegyre. A legegyszerűbb persze, ha megkérünk egy profit, hogy készítse el, de azért nem árt, ha előtte néhány dolgot átgondolunk – különösen, ha mégis úgy határozunk, mi magunk vágunk bele.
Részlet a Mátrix című filmből (A…..
Judith Sills könyve – amelyet egy barátnőm találóan csak „Hogyan másszunk ki a szarból?” címmel emlegetett – azoknak szól, akik megrekedtek kényelmi zónájukban, érzik, hogy már nem olyan jó ott, és tovább kéne lépni, de valamiért mégsem mernek. A szerző hét lépésben foglalja össze a tettek mezejére…..
Elsőre talán könnyűnek tűnik fraktúr vagy kézírás betűkkel névjegyet tervezni, hisz csak választunk egy betűtípust, és elég mindent azzal írni. De van, hogy ez mégse működik. Most néhány kísérletezgetést mutatok be ilyen típusú betűkkel.
Ezúttal is a METU-s tipográfus képzésen elkövetett…..
Képzeld el, hogy az általad ismert valóságnak létezik egy szelete, ahol a mágia a mindennapok része. Mit tennél meg azért, hogy te is varázsló lehess?
A varázslókirály Lev Grossman fantasytrilógiájának második kötete, s mivel folytatásos regényről beszélünk, igencsak épít az előzménytörténetre –…..
A névjegytervezés jó móka, és látszólag seperc alatt megvan. Ám ahogy az ember elkezd megismerkedni a tipográfiával, rájön, hogy rengeteg apróságra kell figyelni. Ezúttal a barokk és a klasszicista stílus jellemvonásait igyekszem megidézni.
A METU tipográfus szakirányú továbbképzésén az egyik…..
Vajon a felnőtté válás egyben varázslóvá válást is jelent, hiszen minden problémánkkal magunknak kell szembenéznünk? Lev Grossman fantasyjében a mágia látszólag mindenre megoldást kínál.
Kevés olyan regény van, ami ennyire behúzott volna a világába, és közben időről időre utáltam volna olvasni.…..
Névjegyet tervezni gyerekjáték – gondolhatná, aki még nem próbált meg bizonyos stílusok mentén, minél profibb munkát létrehozni. Elsőként a reneszánsz stílus jegyeivel ismerkedtem.
Történt pedig, hogy 2016 tavaszán felvételt nyertem a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) tipográfus szakirányú…..
Hogyan vetessük észre a munkánkat az online világban? Miként alkossunk úgy, hogy már magából a folyamatból is profitálhassunk? Erről ad szalagcímszerű tanácsokat a Mutasd meg magad! című kötet.
Ez a négyzet alakú borítóval tervezett, 200 oldalas kis könyvecske arra lett kitalálva, hogy két…..
Végy egy különleges képességű, romantikus hősnőt, helyezd el a viktoriánus Angliába, adj hozzá két hódolót meg némi ellent, és máris megkapod Cassandra Clare Pokoli szerkezetek trilógiáját. Ennek a második darabja A herceg, ami nem sokkal az első könyv, Az angyal befejezése után veszi fel a történet…..
Mennyit költöttünk könyvre 2015-ben? És milyen típusú műveket vettünk? Egy kis statisztika az elmúlt évről.
A Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése (MKKE) a tavalyi évhez hasonlóan idén is elkészítette az előző év könyvforgalmi statisztikáját. Eszerint2015-ben többet költöttünk könyvekre…..
Miért nem motiváló a túl magas bónusz? Miért értékeljük többre, ha valamit magunk készítünk? Miért jobb a rossz dolgokat egyszerre letudni? Számos izgalmas probléma a viselkedési közgazdaságtan területéről.
Dan Ariely a viselkedési közgazdaságtan professzora, és már több izgalmas könyve megjelent a…..
Házasság, gyerekek, pénz, karrier, népszerűség – vajon miben mérhető ma a siker? A Mesterkurzus kötetének négy szerzője ezt a kérdést igyekezett megválaszolni.
Korunk társadalma azt a férfit tekinti sikeresnek, aki sokat keres, és azt a nőt, aki férjhez ment, és gyerekeket szült. De vajon ha eleget…..
A boldogságot sokan sokféleképpen definiálták már, mégis hajlamosak vagyunk úgy érezni, nem tudjuk pontosan megragadni, mi is az. A boldogság… című könyv nyomán apró, örömteli pillanatokként értelmezhetjük.
A The Happy Page nevű Facebook-oldalt 2013 júniusában hozta létre Lisa Swerling és Ralph…..
Mi a jelentősége az álmainkban megjelenő szimbólumoknak? Mi lehet a szerepük egy pszichoterápia során, és hogyan értelmezhetők? E kérdésekkel foglalkozik Bagdy Emőke kötete.
Az Álmok, szimbólumok, terápiák kilenc tanulmánya a címben szereplő kulcsszavak köré szerveződik. Az álmok egyrészt az…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz