Adatok
Homoki Máté
2 bejegyzést írt és 2 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Valóságos Virtualitás
AZ INFORMÁCIÓS TÁRSADALOM, MINT KONCEPCIÓ ÉS VALÓSÁG (1. rész)
2015.03.10 12:37:53
Amikor Castells fő rendszerező és kritikai művében az „Információs kor” fő problémáit a valós idejű eseményekkel együtt rendkívüli részletekbe menő akadémiai alapossággal, ahhoz kapcsolódó fogalomrendszert is alkotva elsőként körülírta, lényegében megteremtette az…..
Mi a „Valóságos Virtualitás”?
1. Ez egy kifejezés, amit az információs társadalom tudományának egyik nagy gondolkodója, Manuel Castells talált ki a tömegmédia fejlődésének legújabb stációjára. Koncepciója szerint a valóság darabkái a mai világban olyan képernyővé…..
DIGITÁLIS IDENTITÁS BLOG
Csókay Ákos: DI vs ID, avagy mi is az a Digitális Identitás?
2012.04.04 12:39:00
ID helyett DI?Felix Stadler az információs hálózatok és a digitális kultúra egyik meghatárzó teoretikusa, a Zürichi Egyetem tanára már a 2000-es évek elején megfogalmazta (Informational identity: from analog to digital: http://felix.openflows.com) hogy egy új…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Ebből a szövegből számomra az tűnt ki, a szerző éppen arra helyezi a hangsúlyt, hogy az individuum befolyásolhatja az őt leképező információt. Noha ezt tompítja annyival, hogy csak egy részét, valamint hogy ábrázolási módját más egyén _is_ kialakíthatja. De középpontban mintha az állt volna, hogy maga az aktív személy formálhatja digitális identitását (szemben a papír alapú identitással). Vagyis a 4 különbség inkább 5, ahol szerintem a negyedik helyre ez jön be és csak az ötödik, a függetlenedés. Ennek alátámasztására a teljesen mesterséges, hamis (ál-) identitásokat hoznám fel példaként, ahol az egyén virtuális személyiségjegyei teljes mértékben a közlő fejéből pattannak ki, nem mások konstruálják és nem kényszer alatt teszi.