Adatok
BundHund
0 bejegyzést írt és 4 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
A tudományos világ lelkiismeretének máig problémát jelent a fiatalon elhunyt nő, ezért neve újra és újra előkerül.
A Google meglepő Doodle-val állt elő, Rosalind Franklinra emlékezik, arra a nőre, akiről sokan azt állítják, szexizmus miatt hagyták ki a DNS…..
Aki ellátogat Csaba testvér erdélyi gyermekotthonaiba, és belenéz a kis lakók szemébe, csillogást, derűt, vidámságot, a boldog gyerekkort véli felfedezni. Miközben legtöbbjük annyi borzalmat élt át, ami egy egész életre is sok volna.
- Amikor gyermek születik, vele egy…..
Meséli a taxis – autókról beszélgetünk, mint rendesen -, hogy ő Szlovákiába hordja szervizbe a Skodát. Harminc- vagy valahányezer kilométerenként átbumlizik Szlovákiába, és ott végzik el a kötelező karbantartást. Emberünk nem Komáromban él és dolgozik, hanem Budapesten.…..
BundHund
2008.01.11 07:08:13
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
R. Franklin érdemeit nem csökkenti, ha a tényszerűség kedvéért hozzátesszük, hogy nem „kihagyták” a DNS Nobel-díjasai sorából, hanem drámaian korai halála miatt akkor sem kaphatta volna meg a legfőbb tudományos díjat, ha férfinak születik: A. Nobel végrendelete szerint nem adható poszthumusz díj.
A felvételeket illetően annyit állapíthatunk meg, hogy abban az időben Franklin készítette a legélesebb, részletekben gazdag diffraktogramokat, de azokból a profik számára sem volt azonnal egyértelmű a később igazolt kettős spirál szerkezet.
A szoros kapcsolatban álló Wilkins – Franklin – Crick – Watson négyesen belül a férfi kutatók is sokat vitatkoztak azon, melyiküké a „legfőbb” érdem, ki és hogyan használta fel a többiek ötleteit, minden információcsere megfelelt-e a szakmai korrektség minden követelményének.
Végül egy apróság: Prof. James Black egy magyar vendégkutatónak – ha csak hivatalos munkakapcsolatban állnak – Prof. Black, angol kollégáinak James, az amerikai számára simán Jim. Tehát a Rosy megszólítás nem feltétlenül lekezelő, hanem az amerikai közvetlenkedés egyik jele. Kár elhallgatni, hogy J. D. Watson milyen elismerő hangon emlékezik meg elhunyt kolléganőjükről könyve utószavában.