Adatok
Attila K. Kun
0 bejegyzést írt és 13 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Egy amerikai politikus visszaemlékezése
Morton Halperin amerikai külügyi szakértő, aki a Johnson-kabinet utolsó időszakában hadügyminiszteri másodtitkár volt. Ekkor történt az éles szemléletváltás, mikor is McNamara utódja, Clark Clifford immár amellett állt ki, hogy a háború megnyerhetetlen. Nixon…..
Attila K. Kun
2020.03.31 18:08:46
kösz, az amerikai rossz döntések, kudarcok mögött ott volt/van a világok, népek téves ismerete, a beképzelt-valós erőpolitika hangsúlyozása...
Stratégia és hadrend
A vietnami kommunista oldal hadereje kapcsán sokan kizárólag a Vietkongot, hivatalos elnevezésével a Nemzeti Felszabadítási Frontot ismerik, ezért úgy gondolják, a győzelmet ez a gerillahadsereg vívta ki. Noha fontos szerep jutott nekik, kiváltképp a délen zajló háború korai…..
Attila K. Kun
2019.09.30 19:58:57
@Monty H.: O.K. :)
Az esztendő legnagyobb slágerei
A korszakidézés szellemében idén is tekintsük át az év legjelentősebb nemzetközi és magyar slágereinek válogatását. A választék most is hatalmas, úgyhogy nézzétek el, ha az összes személyes kedvencre nincs hely. De a legnagyobbak jó része azért itt van…
A Beatles…..
Attila K. Kun
2018.07.04 02:36:43
Mélyülő konfliktus
Beköszöntött 1964 ősze és Lyndon Johnsonnak, aki elődje, Kennedy váratlan halála következtében kapta posztját, fel kellett készülnie a novemberi választásra, hogy ezúttal önerőből küzdjön meg az elnöki székért. A kampányban természetesen a vietnami kérdés is napirendre került.…..
A Tet-offenzíva politikai következményei
Míg katonai oldalról a Tet-offenzíva egyértelmű kommunista vereséget hozott, politikai és lélektani oldalról megágyazott az amerikai kivonulásnak. Johnson elnöknek és stábjának azokban a hetekben számos nehéz döntést kellett meghozniuk.
Ahogy már…..
Don McCullin élete
Ha a huéi csatáról készült fotókat nézegetjük, elkerülhetetlenül kezünkbe akadnak Don McCullin, a neves angol fényképész munkái. Nem akkor járt először Vietnamban, ahogy nem akkor járt először háborúban sem. De nem is utoljára…
Don McCullin amerikai tengerészgyalogosok között…..
Attila K. Kun
2018.02.16 02:01:34
A Tet-offenzíva Saigonban
A legélénkebb emlék a Tet-offenzíváról a legtöbb amerikai számára mind a mai napig a saigoni amerikai nagykövetség ellen intézett vietkong támadás, annak ellenére, hogy lényegesen súlyosabb harcok folytak ország-, sőt városszerte. A Thung Nhat sugárút és a Mac Dinh Chi…..
Attila K. Kun
2018.01.31 21:07:30
1989 októbere a köztársaság kikiáltásával a rendszerváltás legsűrűbb időszaka volt, most 25 éve. De mi volt a rendszerváltás? Mi történt velünk akkor és azóta? Erről kérdeztünk magyar véleményformálókat, publicistákat Velünk élő rendszerváltás…..
VIETNAM - 2006
(Folytatás) Eddig Vietnam déli országrészével ismerkedtünk. Majdhogynem azt írtam, Dél-Vietnammal, ami földrajzi értelemben helytálló, ám politikai-közigazgatási szempontból egészen mást takar.…..
Attila K. Kun
2014.09.13 21:28:54
A század elején két zseni, az orosz Szergej Prokudin-Gorszkij és a francia Albert Kahn fotózta Mongóliát. Prokudin-Gorszkij Oroszországot és az akkor orosz protektorátus alatt álló Mongóliát fényképezte, míg a neves gazdag filantróp Kahn azt vette a fejébe, hogy színesben dokumentálja a teljes…..
Attila K. Kun
2014.09.07 11:08:17
@JTom:
igazad van, hisz ilyen alapon ugye kiírtandók az egymást hitükért máglyázó katolikus-protestánsok is...
igazad van, hisz ilyen alapon ugye kiírtandók az egymást hitükért máglyázó katolikus-protestánsok is...
Az új status quo megszületett 2010 és 2014 között, most már jöhetne a szakmai szempontok szerint végzett munkálkodás
A hétvégén újabb négy évre letudtuk az országgyűlési választásnak nevezett össznépi társasjátékot: igaz, ebben csak a játékra jogosultak kétharmada…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz