Regisztráció Blogot indítok
Adatok
Kozpontban.hu

57 bejegyzést írt és 11 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
  Március idusán kibújt a szög a zsákból Pesten. Szíjjártó külügyér uram (egyesek szerint ez a kifejezés minősítheti is őt amennyiben külü de gyér, nagyon gyér) kinyilvánította, hogy azok a csúnya bácsik és nénik, akik jól átverdesték a szegény becsületesen dolgozó…..
Tolvajkergetés a Tolvajkergetőkkel, avagy harc  a bűnözők ellen a bűnözőkkel, és a néha őket védelmező rend – igazság hivatásos őrzőivel. Nemrégen értesültem, hogy TOMCat (Polgár Tamás) ellen eljárást indított a rendőrség súlyos testi sértés kísérlete miatt.…..
Május elsejét nálunk a munka ünnepeként tisztelik és ünneplik. Teszik ezt már igen régóta, a szocializmusban nagy banzáj volt ekkor. Sört és virslit ettek ingyen a munkástömegek és a tsz parasztság is. A falvakban, városokban nagy népünnepély, majális volt szinte az egész…..
Gratulálok a választási győzelemhez minden Fideszes hívőnek és szimpatizánsnak. Nagyon jól tette aki a FIDESZ-re voksolt, mert legalább belátja majdan mindenki, hogy a FIDESZ mire képes 8 év alatt ! Ez így helyes és nagyon remélem, hogy nem fullad ki a FIDESZ népámító…..
New Yorkban élő tudósítónk egy igen érdekes hírt kapott Jerseyben dolgozó ismerősétől, mégpedig hogy a földrengéseket az esetek 99 %-ban mesterségesen hozzák létre. Az informátor az egyik amerikai nemzeti obszervatórium megfigyelőállomásának dolgozója, geológus…..
Március 22.-én az olaszországi Pugliában lévő katonai obszervatóriumban, amely az űrből jövő rádiójelek megfigyelését végzi, rögzítettek egy különös jelsorozatot, mely húsz másodpercenként ismétlődött meg. E jeleket azonnal betáplálták saját értékelő…..
Március 30-án a délutáni órákban 17 és 18 óra közötti időben egy lengyel hegymászó-túravezető Gusztaw H. a Rysy csúcs előtt észlelt körülbelül 55 méter hosszú és 35 méter széles, valamint 30 méter magasságú elliptoid alakú repülő objektumot. Az UFÓ színe…..
Az USA beli Nevada állam Rhise Point nevű titkos katonai bázisról egy hete szökött meg Michaella  Georkikova tudósnő, és interjút adott tudósítónknak és más kis orgánum riportereinek Reno városában a bázison folyó titkos munkákról. A tudósnőt biztonságos helyre vitték,…..
Átadták a 4-es metróvonalat, mely a maga nemében egyedülálló. Egyedülállóan drágán épült meg. 452 milliárd Forint  hét és fél kilométernyi metró szakaszért. Kissé túl sok nemde bár ? Mert ugye az a 7,5 km szakasz, ahol 11 állomás, megállóhely van kialakítva azt is…..
Amerikai hírszerzőnktől az alábbi döbbenetes összefoglalót kaptuk a minap J.F. Kennedy elnök meggyilkolásának történetéről:  Az elnök likvidálását a CIA az FBI és a Central Secret nevű szervezetek szakértői dolgozták ki aprólékos, precíz munkával. A terv kiagyalói,…..
Az eset két napja történt a forgalmas Köln városában, amikor délben egy lengyel rendszámú Mercedes gépkocsi gördült a benzinkút kútoszlopához. Az eladó segítségét nem kérte a kiszálló  negyven körüli kopasz férfi, hanem elkezdte az autóját megtölteni benzinnel.  A…..
Nem újdonság az a hír, hogy Amstrong a Holdra tette a lábát a 60-as években. Az sem nagy hír már, hogy az amerikaiak, és az oroszok egymással versengtek a világűr meghódításában. Azonban több mint elgondolkodtató, hogy mi lehet az oka annak, hogy a nagy fellángolások után már…..
Nemrégen kaptuk a hírt, hogy a nyúzós gyilkosságok elhíresült anonim elkövetője már Európában is megkezdte áldatlan működését. FBI információk szerint először 2010 decemberében Ausztráliában -Perth,  Adelaide és Sidney városokban ölte meg 5 áldozatát. Az áldozatok…..
A rendőrség megköszöni szólt egykor egy film címe. E film arról szólt, hogy egy városban magas volt a bűnözések száma és egy csoport volt kommandós (élén egy főember) elkezdte kiirtani a gonosz bűnözőket csak úgy kedvtelésből. Valahogy ez jutott az eszembe és még egy sor…..
Központban.hu Hitler alteregói 2014.03.18 18:45:56
Öt éve kutatjuk már Hitler lehetséges alteregóit, azt a kérdést feszegetve, valóban igazak lehetnek -e a legendák arról, miszerint Hitlert bizonyos esetekben teljesen rá hasonlító személy vagy személyek helyettesítették. Ebben az évben áprilisban lenne a Führer 125 éves, tehát…..
Kozpontban.hu 2014.03.20 10:22:55
@RavenLord: Tisztelt Hozzászóló "Úri"ember!
Alias „Attila”!?

A blog üzemeltetője valóban Tápiószölösi címen található, az Ön fogalmai szerint a semmi közepén. Úgy érzem, valamiképpen eltájolta magát a semmi közepén kifejezés kapcsán, hiszen amennyiben a Magyarország térképét megtekintené, látná, hogy Tápiószőlős nem egy pusztaság közepén fekvő koszos kis falucska, ahová még az internet is csak négy pihenő után ér el. Egyébként a mai haladó világban mindegy, hogy valaki Tápiószőlősről, Pestről, New Yorkból, vagy az Északi Sarkról üzemel, mert az információ áramlása hála a modern technikáknak, nagyon gyors.
A Hitler alteregóiról szóló cikk, ahogyan minden más, történelemmel összefüggő visszaemlékezés alapú írás, természetesen nem kontrollálható teljes mértékben, különösen, ha a riportalany már nem él, ahogyan esetünkben sem. Megértem, hogy megpróbál, mint oknyomozó blog olvasó a dolgok mögé látni, de azt gondolom, alaposan eltévedt a blogok sűrűjében. Sem Ön, sem a cikk írója nem volt ott, amikor azokban a vérzivataros múlt századi 40-es évek dúltak, és amikor a cikk tárgyában történt dolgok elkövetésre kerültek. Éppen ezért nem lehet azt állítani, hogy kamu, és azt sem, hogy teljesen igaz a történet, hiszen sem pro, sem kontra nem lehet utólag már semmit sem bizonyítani. Az Ön elmélete alapján tulajdonképpen az utóbbi, mit egy 30-50 év históriái lehetnek csak igazak, mert azokat élő tanúk, és fizikai tárgyak bizonyíthatják, és a tapasztalás. Az ettől idősebb, régebben történt események pedig mind a kamu kategóriájába tartoznának? Ön ezt gondolja? Mert ez esetben semmi értelme nem lenne a történészek, az antropológusok, a régészek munkájának sem, nem beszélve a geológusokról, vagy a történelmi regények íróiról.
Ami megdöbbentő volt számomra a hozzászólásából, hogy szerkesztőségünk több írója által elkészített cikk esetében nem készített ilyen vehemens hozzászólást. ( Már ami a semmi közepén bejegyzett címre vonatkozik), illetve még egyszer sem volt Önnek olyan véleménye, hogy kamu cikkeket közlünk a nézettség emelése céljából. Az bizonyára elkerülte a figyelmét, hogy e cikk a fikciók között került megjelenítésre, éppen azért, mert objektív okok miatt sajnos már nem tudjuk újra meginterjúvolni a riport alanyát, így nem is védheti meg magát az Ön vádjaitól. Minden esetre örülök annak, hogy Ön ennyire kritikus szemmel figyeli munkásságunkat, gondolom nagy rálátással, mivel talán magasabb platformon él, tevékenykedik, mint mi, alacsonyabb rendű másodpolgárok.
Kozpontban.hu 2014.03.20 18:25:34
@RavenLord: Kedves RavenLord!

Viszont válaszát köszönöm, pár mondatban még reagálok erre is.
A történelemmel összefüggő visszaemlékezések alapján megvalósuló cikkek léteznek. Példának lehetne felhozni mondjuk Platon írásait az a korát megelőző évek, évezredek történéseiről, melyet tulajdonképpen teljes bizonyító erő soha nem támasztott alá, de mondhatnánk más olyan história írót, aki szintén csak leír eseménysorokat a korabeli legendákra hivatkozással. Hiszen honnan lehetnénk teljesen biztosak abban, hogy a Föld építményei közül talán a leghíresebbek, a piramisok valójában hogy épültek, mi célból, és kik voltak az építtetők, az építők? Nem tudjuk, csak néhány fennmaradt hieroglifa hiányos leírásából következtethetünk pár dologra. Vagy honnan lehetünk teljesen bizonyosak abban, hogy az a Biblia, melyet olvasunk Károli fordításában, azonos-e azzal az eredetileg összeállított, és az apostolok cselekedetei alapján, az ő leiratukból származó szöveggel? Egyáltalán honnan lehetünk abban is bizonyosak, hogy az apostolok emlékei a korból valóban a megtörténteket adják vissza? De példa lehet az első világháború történelme, vagy az 1848-49 es kor. Hiszen itt is csupán a történelemmel összefüggésben megírt visszaemlékezésekből lehet következtetni arra, mi történhetett nagy vonalakban, de az apróbb részletekről még találgatni sem nagyon lehet, hiszen nincs sem egy élő, és hiteles szemtanúnk, sem bármilyen felvételünk az eseményekről. Azt biztosan el tudja fogadni, hogy a náci Németország első vezetője körül lévő hatalommal rendelkező emberek egy csoportjának sikerült kimenekülni Dél Amerikába. Az sem elképzelhetetlen, hogy a korabeli holttest azonosítások még annyira gyerekcipőben jártak, hogy nem nagyon voltak megbízhatók, és az sem hihetetlen, hogy Hitlernek, és Éva Braunnak lehettek rájuk teljesen hasonlító, és felkészített hasonmásai, ahogyan pl. Sztálinnak is voltak ilyen emberei a Szovjetunióban.(És talán a mai vezető politikusoknak is vannak alteregói, akik helyettesítik őket néha). Soha nem lehet tehát teljes bizonyossággal kijelenteni, hogy olyan történelmi esemény, amely a mi életünk előtti, illetve ami mondjuk a jellegénél fogva titkos, nem történt meg. Másik dolog a fikciók világa, ami sok esetben vitte már előre az emberiséget egy-egy probléma megoldásában, hiszen a kutatók is minden esetben fikciók, feltételezések mentén indulnak el munkájuk során. Persze ez nem éppen paralel a tájékoztatás fikcióival, de nem szabad elvetnünk a fikció k gondolkodásra serkentő hatását.
Nem kizárt, hogy a cikk alapját képező és már sajnos elhunyt Erika Morell, a néhai Theodor Morell felesége előrehaladott kora miatt nem pontosan emlékezett minden történésre, amiről tudomása volt, vagy nem minden általa ismert dolog volt teljesen igaz. Viszont Ő gondolom a legjobb indulattal viseltetve próbálta információmorzsáit átadni az utókor számára. És hogy miért nem mondta el már ezeket korábban, mondjuk a CNN televíziónak? Érdekes kérdés, és ezt a riport során feltették neki, s ő annyit válaszolt, hogy nem kívánta saját magát a náci vadászok céljának kitenni, valamint nem kívánta információit, mint szenzációt tálalni, legfőképpen pedig egyáltalán nem volt büszke arra, aminek tanúja lett oly sokszor a Führerrel kapcsolatban.
A XXI.századi Kaya Ibrahim replika, azaz eltűnt Patkós Gábor a Patkós-Cassa Kft nagyreményű céggyűjtője, de aztán mégis előkerült épségben, mint az aranygyűrű. Nem meglepő eset történt 2013 dec 16.-án, a Patkós Cassa Kft igazgatója és egyetlen cégtagja eltünt, mint…..
Balogh Zoltán miniszter átvehette végre a stafétát a nagy, mocskos választási lejárató kampányban, a finis előtti futamrészben. Kitől vette át e dicstelen stafétát? Talán Kövér Lászlótól, Szíjjártó Pétertől, Selmeczi Gabriellától, vagy talán egyenesen a hatalmas…..
Több mint egy hete tűnt el a Malaysia légitársaság egyik típusú repülőgépe 286 utassal és személyzettel együtt. A felszállást követően igen gyorsan vesztették el a légi irányítók a kapcsolatot a géppel. Hiába a fizikai keresés, hiába a rádióvevők útján való keresés,…..
Hitlerről szóló cikkünk után két nappal a hajnali órákban hívta fel szerkesztőségünk újságíróját egy pattogó, parancsoló stílusban, németül beszélő, magát Robert Gunchlar ként bemutató férfi. Elmondta, hogy titkára olvasta a Hitleres cikket, melyet vele is megosztott,…..
Kincskereső turisták járták a Zemplént pár napja, és szokás szerint éjszakára sem vonultak be semmilyen szilárd falú szálláshelyre, hanem tábort vertek egy kis erdei tisztáson. Az éjszakai égbolt teljesen felhőtlen, a Hold világított, a látási viszonyok megfelelőek voltak. A…..
Orbán Viktor holdudvarában lenni magában is nagyon jó gazdasági eredményekkel jár, már ami a magánvagyont illeti, hát még, ha valaki Orbán baráti körébe tartozik. Hosszan sorolhatnánk, e nagy baráti-milliárdos kör tagjait, de elég pár név is, mint a focirajongó, és fociklubok…..
Vezető hírügynökségi beszámolók szerint Hitler életben létének bizonyítékára akadt két chilei újságíró-riporter . A riporterek szerint Hitler jelenleg Argentínában és Brazíliában él, lakhelyét három-négy havonta cseréli, hol az Argentínában Mar del Plata nevű…..
A Zuschlag ügyéről szól valamennyi vezető médiaportál már pár nap óta. Van aki sajnálja, van ki írigyli, mások pedig megvetik. Ez az ügy betölti küldetését, azaz  újabb baloldal ellenes gumicsont a népnek, hátha elrágódnak ezen már ápr 6-ig és nem kell addig sem…..
A FIDESZ kormányzat idején nagy eredmény a 3 csapás törvénye. Vannak akik más szemében a szálkát is észlelik, de a sajátjukéban a gerendát sem veszik észre. Azonban a FIDESZ 2010-2014 közötti eredményes kormányzása 30 csapást adott az ország hátára, és ez bizony 30…..
  Kedves Hölgyeim és Uraim, elérkeztem azon  gondolatokhoz, melyek már a letargia utolsó jegyeiből fakadóak, már ami szép hazánk politikai alvilágának életének egy-két felvillanásából következik. A baloldali összefogás jelenlegi helyzete Tamás Gáspár Miklós szerint…..