Regisztráció Blogot indítok
Adatok
JasonX2

359 bejegyzést írt és 26 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Egyrészt nemrég jártam Balatonalmádiban, de akkor sem volt idő szétnézni…..
2020 elején voltam a Veszprém és Alsóörs közötti vasútvonal bejárásán. Most egy ismétlés következik. https://nevtelenutazo.blog.hu/2020/03/30/2020_02_16_veszprem-kaptalanfured_egykori_vonal_bejarasa..
10 nap után folytatom a 4-es vonal megtekintését. https://nevtelenutazo.blog.hu/2026/02/16/2025_09_19_4-es_vonal_bejarasa_esztergom_eternitgyar_2..
Januárban jártam erre, akkor merült fel, hogy a HÉV vonallal kicsit foglalkozzak...
2020 áprilisában voltam először a 4-es vasútvonalat megtekinteni. Félig kerékpáros, félig autós bejárás volt. https://nevtelenutazo.blog.hu/2020/07/26/2020_04_26_4-es_vasutvonal..
Egy öt éves elmaradást igyekszem most pótolni. Keszőhidegkút és Gyönk települések az 48-as vonal bejárása során kerültek volna sorra. A két településnek közös vasútállomása van. De sem 2020-ban, sem most tavasszal nem jött össze a…..
Pár napja eljutottunk Gútáig, most megyünk tovább. https://nevtelenutazo.blog.hu/2026/01/23/2025_08_25_636-os_vonal_eszak-komarom_guta_2..
Lassan két éve, hogy az első, és sokáig utolsónak tervezett határon túli koncerten voltunk. Ez Észak-Komáromban volt, de annyi farokság összejött, hogy a magam részéről nem terveztem további koncertekre menni arra. Tervezni lehet…..
Első, határon túli vonalbejáró túrám 2016 őszén volt Felvidéken, amikor Észak-Komárom és Gúta között voltam egy kerékpáros vonalbejárón. Mivel a közeljövőben jövök a környékre, ezért most közel 9 év után ismét Gúta felé indultam...
Két nappal ezelőtt volt egy vonalbejáró újrázás. Mivel ráértem, ma is lett egy...
2019 őszén az egykori 6-os vonal volt az első olyan bejárt vonal, ahol helyenként már a sínek sem voltak meg. https://nevtelenutazo.blog.hu/2019/11/17/2019_09_29_negyven_eve_elment_bicske-vertesacsa https://nevtelenutazo.blog.hu/2019/12/01/2019_10_19_negyven_eve_elment_pakozd-vereb 6 évvel később…..
Avagy egy hónap fellépések sorozata, két vonalbejáró között...
„Október 13-tól megszűnik a vasúti személyszállítás a Debrecent Nagykerekivel összekötő mellékvonalon – közölte a Vasutasok Szakszervezete (VSZ). A VSZ értesülései szerint most a debreceni CATL akkumulátorgyár építése miatt szüntetik meg a vasúti közlekedést a vonalon. A személyszállítást a jövőben…..
 mai napi tervezet a 105-ös vonal befejezése...
Eredetileg 2015-ben szerettem volna ide eljutni, de akkor nem jött össze (ahogy sok minden más sem)...
Kissé még mindig hihetetlen, hogy a tavalyi 8 hónapos gépjárműmegvonás után ismét van mivel közlekedni. Egy olyan úton mentünk, ahol már rég jártunk. Eleinte erre hozott minket a navigáció Székesfehérvár és Dunaföldvár között. Aztán hamar kiderült, hogy Dunaújváros felé haladva a 6-os és a hírhedt…..
Úgy tűnik, hogy sikerült az autót feltámasztani, ezért elutaztunk egy olyan helyre, ahová elvileg lehetne tömegközlekedéssel is menni, de szoros a csatlakozás. Ez is egy Emlékhelyes helyszín...
2020-ban talán a harmadik vonalbejáró volt a jelenleg 905-ös, Dorog – Annavölgy-Sárisáp vonal bejárása. Akkor kicsit szorított az idő, nem is volt végig gyalogos bejárás, videó sem készült. Úgyhogy eljött a 2.0-ás változat ideje. (forrás: vasutallomasok.hu)..
JasonX2 2025.10.12 14:56:32
@gigabursch:
2020 elején igen. Azóta van újabb anyag is ... hát, majd egyszer elkészül.
Még mielőtt lejárna az országbérlet, egy újabb vármegyetábla keresés – az utolsó...
Újabb vonalbejáró ismétlés. Ezúttal a 48-as vonal. Itt először 2020 végén voltam. Azóta egy kicsit jobban utánanéztem a vonalnak. Kicsit… ugyanis a videó elkészülte és feltöltése után még jött néhány plusz információ, ami csak itt a blogon látható. Ezennel jelezném, hogy ez tekinthető a végleges (de…..
Lassan eltelik az év első negyede, és még nem voltam vonalbejárón. Mindössze egy lett belengetve januárban, de az sem valósult meg. (forrás: vasutallomasok.hu)..
 Az év újabb „csodás” napján, legyen valami hasznos is. (A kép forrása: Wikipedia)..
Az év végi utolsó biztos buli, másnap pedig egy rég esedékes út...
A Bikini nem jött össze a nyáron, az Edda pedig igen emlékezetes maradt. Republicon még soha nem voltunk...
Először én voltam Szegeden egyedül, kétszer is, 2005-ben és 2008-ban. 2017-ben együtt voltunk. Aztán külön elmentem kétszer is vonalbejárózni, 2020-ban és 2024-ben. De egyvalami mindig kimaradt. Ez pedig a Vadaspark. 2017-ben voltunk Veszprémben és Nyíregyházán, de ez kimaradt. Az első busszal…..