Adatok
N_andi
0 bejegyzést írt és 2 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
![](https://m.blog.hu/50/500lepes/image/mobil/header.jpg?v=1389971707)
Viszonylag kevesen tudatosítják azt magukban, hogy az úgynevezett bruttó fizetésük után (amiből az SZJA, TB- és nyugdíjjárulékok kerülnek levonásra) a munkáltatójuk még egy további 27%-os szociális hozzájárulási adót is fizet, aminek célja a TB- és nyugdíjkasszák tetemes…..
![](https://m.blog.hu/50/500lepes/image/mobil/header.jpg?v=1389971707)
Az oktatás az ország sikerének a záloga. Közhelyesnek hangzik, de még egyéni szinten is jól bizonyítható a mondat igazságtartalma. A felsőfokú végzettségűek mindössze 4%-a nem talál munkát, a középfokú végzettségűek esetében ez 10%, de a sokkoló adat a középfokú…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Nos, hát ebből lett adó.
A tisztánlátást egy oldalról(a munkavállaló oldaláról) nyilván növelné egy bruttósítás, de azt nem hiszem, hogy elindulna az az ominózus párbeszéd, miről is? "érdemi beszélgetés kezdődhetne arról a társadalomban, hogy mi az adóztatás és a közkiadások optimális szintje..."
Millió jogcímen fizetünk adót. Az illetékekről meg ne is beszéljünk.
Az egyszerű emberek nagy része ezeket nem veszi számba. Aki meg számba veszi, tudja, hogy van szocho adó.
Viszont egy "kis" bruttósítás hatalmas adminisztrációs teher lenne (igaz egyszeri) a cégeknek, intézményeknek, meg az államnak.
Hogy a társadalmi feszültségek újabb forrásáról már ne is beszéljünk. (Az eb elhantolásának problémája mindig a gyakorlati megvalósítás környékén van jelen. Mi van a kedvezményekkel, ha egy családban éppen akkor lesz valaki jogosult egy kedvezményre, amikor a bruttósítás történik, vagy fordítva, elválnak a szülők, örökbe fogadnak, stb. Ez a variációk olyan tárháza, amit egyszerűen lehetetlen algoritmizálni. Elég egy ember aki rosszul jár és jön a hisztéria. Mert azt aztán készség szintjén műveljük mi ebben a kis hazában).
Szerintem kár a fáradtságért.