Regisztráció Blogot indítok
Adatok
Scutter008

0 bejegyzést írt és 3 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
  Hatalmas erőfeszítések árán, önmagukat meghaladva, leküzdve, nagyot léptek előre az ellenzéki politikusok, míg sikerült a kormányváltás minimális esélyét megteremteni. A formális kereteket. A kormányzó párt politikacsinálói nem éppen erre gondoltak, amikor…..
Scutter008 2014.01.16 19:48:22
Lehet nem szeretni a Fideszt. Én magam sem értek egyet sok lépésükkel és helyenként a stílussal sem.
Elöljáróban leszögezem, nem vagyok egy Fidesz fan, csak próbálom józanul elemezni a helyzetet.

DE!
Komolyan gondolják-e a baloldali szimpatizánsok, hogy ez a mostani "baloldali" szivárvány egyesület lenne a megoldás?

Orbán Viktor tagadásán kívül milyen koncepciót láttunk eddig ettől a csapattól? Mik azok az emberi értékek, amik köré felépítik a jövőt? Mi az a vízió, ami előre vinné az országot? Talán az ingyen pénz mindenkinek, amit a baloldali értelmiségi holdudvar már megszellőztetett? Igen, ez valóban "szép" gondolat. Csak egyet lehet érteni azzal, hogy a szorgalmasan dolgozó és adózó polgárok adóforintjait osszuk szét azok között akik viszont nem dolgoznak és nem adóznak. Így is van! Adjunk egy jó nagy pofont a munka becsületének!

... és az emberi minőség: vajon hiteles politikus-e egy olyan ember, aki a "nyilvánvalóan hazudott reggel, este" és "trükkök százaival" tévesztette meg a választókat, a baloldaliakat és jobboldaliakat egyaránt hogy megőrizze hatalmát? Vajon nem kellett volna-e lemondania az öszödi beszéd után azonnal, hogy megőrizze emberi méltóságának a morzsáit és soha többé vissza nem térni a politikába?
Vajon mitől van az, hogy az önmagukat a demokrácia és igazságosság védőbástyáiként pozicionáló baloldali értelmiségiek 2006-ban látva ezt a világra szóló botrányt csendben maradtak és nem mentek panaszra Brüsszelbe a liberális és baloldali elvtársakhoz? Egyetlen egy védhető indokot kérnék!

Tényleg Gyurcsány világát várjuk vissza?

Érthető, ha az emberek egy része nem szereti a Fideszt, tesznek is érte rendesen. De próbáljunk meg objektíven ránézni a közelmúltra, beszéljünk a számok nyelvén.
2004-ben, a Fidesz kormányzás végén 60%-alatt volt az államadósság, és abban egyetértett mindenki, hogy 2 éven belül Euro lesz Magyarországon. 2010-ben, a baloldal országlásának végén már 80,2% volt az államadósság és távoli álommá vált az Euro. A "szakértő" baloldali kormány tökéletesen szétverte az ország gazdaságát, és úgy eladósította, hogy egy-két évtizedbe is beletelhet, mire ismét elviselhető szintre csökken az adósság. Magyarországot együtt emlegették Görögországgal, napokra voltunk az államcsődtől.

Ha valaki ellop egy csokit egy boltban, azt meghurcolják és megbüntetik. Ha valaki ellopja egy teljes generáció boldogulását, kilátását az rendben van? Vajon mit érez az a sok százezer magyar, akit hagytak belegyalogolni az adósságcsapdába, az eladósodás segítségével biztosítva számukra múlékony és látszat jólétet, ami egyszer csak átcsapott egy rémálomba?

Lehet nem szeretni a Fideszt és azt mondani, hogy nacionalista. De ne felejtsük el, hogy a jó értelemben vett nacionalizmus nem egy szitokszó, még a felvilágosult Nyugaton sem. Ha valaki néz amerikai filmeket, az láthatta, hogy vidéken minden 5. házon ott lengedezik az USA zászló. Valamiért ez ott nem szégyen. Ha nálunk valaki kitűz egy zászlót, az megmosolyogni való kacagányos magyarkodás, avítt. Legalábbis a baloldal szerint. Szégyen lenne magyarnak lenni? A külhoni magyarokat a baloldal eltaszította. A Fidesz határozottan támogatja őket. Persze lehet azt mondani, hogy a Fidesz politikai haszonszerzés miatt karolta fel őket, lehet mondani bármit. Attól még a külhoni magyarok számára nagyon jó érzés, hogy új érzelmi szálak fonódtak köztük és Magyarország között. Ez nacionalizmus lenne? Vagy inkább tudatos nemzetpolitika?

A baloldal egyszer már bizonyított. Attól koldulunk azóta is...

Sajnos a Fidesz sem grál lovagok gyülekezete, de a mai politikai palettán jelenleg a Fidesz tűnik az egyetlen olyan erőnek, amelyik képes az országot, még ha unortodox módszerekkel is, és még ha helyenként oligarházva is kirántani a mocsárból.

Kedves baloldaliak! Jó lenne tudni, hogy Orbán Viktor tagadáson kívül mit nyújtott, és nyújt a sokszínű, a szivárvány minden színében pompázó baloldali koalíció.
Scutter008 2014.01.16 21:27:47
Csak pár dolgot említenék:
1. soha nem látott alacsony infláció
Persze ebben benne van a demógógiára is felhasználható rezsicsökkentés is. De ha a demagóg mázat levesszük róla, valóban sokat segít a családok tömegeinek, mivel a forint vásárlóértéke nem romlik úgy mint régen.
2. Megindult növekedés, amit elsősorban az ipari termelés felfutása okoz. Ez is fenntartható, mivel a magyarországi autógyárak közül kettő is a prémium kategóriák képviseli, ami köztudottan érzéketlen a gazdasági válságokra. Ezek az autógyárak rengeteg beszállító számára jelentenek kitörési lehetőséget.
3. Sok évre visszmenőleg a legalacsonyabb országkockázati CDS felár, ami sokkal olcsóbban finanszírozhatóvá teszi az államadósságot.
4. Európai úniós szinten is a mezőny első felében lévő munkanélküliség. Ebben persze benne van a közfoglakoztatás is ami válsáhghelyzetben teljesen normális. Inkább adjunk fizetést mint segélyt. Aki kapja, az így több pénzhez jut, és a lelkének is jobbat tesz. A foglalkoztatásban benne vannak a külföldön dolgozó magyarok is, de minden más ország statisztikájában ugyanígy benne vannak.
5. soha nem látott alacsony jegybanki alapkamat, ami aktivizálja a befektetéseket, és ismét beindíthatja lakáscélú kölcsönöket, immár alacsonyabb kamatszintek mellett. Ez viszont beindítja az építőipart is.

Összességében a gazdaság egy pozitív spirálba kerül, aminek a pozitív hatásait előbb-utóbb mindenki érezni fogja.

Én válaszoltam.

Te mit mondasz Gyurcsány etikájára?
Scutter008 2014.01.19 10:48:00
@bpbp78: Vannak olyan területek, ahol magáncégek kezébe kerültek monopóliumok. Az általuk biztosított szolgáltatás ára két fő tényezőből áll: a tényleges költségeik és a profit. A cégek érdeke a profit maximalizálás. Éltek is ezzel a cégek. Mivel a közszolgáltatások esetén a polgárok többségének nincs választási lehetősége, ezért kiszolgáltatottak a monopóliumoknak. Az állam most annyit tett, hogy ezen területeket - amik viszont mindenkit érintenek - megpróbálja átalakítani nonprofit jellegűvé. Nem értem, hogy ez miért fáj Neked.

Igen! Az állam iránymutatást ad arra, hogy mit tanulj! Nagyon jól tudják ugyanis, hogy az ide települő multi cégek és az ő beszállítóik nem média szakos - kiragadott példa - végzettségű embereket, hanem mérnököket, informatikusokat, fizikusokat keresnek tömegével. Ráadásul a taníttatás költségének nagy részét az állam állja. Ő a megrendelő. Nagyon helyesnek tartom, hogy a felsőoktatás területén nagyobb hangsúlyt kapnak azok a szakmák, amikre valóban szükség van, és amikkel az iskola elvégzése után el lehet helyezkedni. Igen, már évekkel ezelőtt meg kellett volna ezt lépni. Rengeteg olyan ismerősöm van, akik a mai Magyarországon mérnökként kiválóan el tudtak helyezkedni, jó pénzt keresnek és nem kell kitántorogniuk mondjuk Angliába, hogy másodrendű polgárként, két szinttel a képzettségük alatti munkából éljenek. Ennek az az oka, hogy olyasmit tanultak, ami piacképes. De mondok még egyet, ha éppen úgy gondolják, külföldön is szerencsét próbálhatnak, és sikeresek is lesznek, mert piacképes tudás birtokában vannak.