Adatok
Edu cat
35 bejegyzést írt és 5 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
A digitális kompetencia egyike a legfontosabb alapkészségeknek: nem pusztán a számítógépek, infokommunikációs eszközök magabiztos, készségszintű használata múlik rajta, hanem az internet általános térnyerésével egyre inkább a társadalmi beilleszkedés is. Korábban foglalkoztunk már azzal, hogy a…..
Edu cat
2016.06.15 14:05:12
@vbn: érdeklődnék, hány iskolában valósult meg ez a program? Hol írtak erről?
Nyakunkon a jövő – erősödik a robotizáció, régi szakmák tűnnek el, újak jelennek meg, és a tudás, amit a jelenben megszerzünk, nem feltétlenül időtálló. Hogyan készíthet fel az oktatás ezekre a nem is mindig előrejelezhető kihívásokra? És milyen változásokat hoznak az elkövetkező évtizedek…..
Edu cat
2016.06.03 00:15:49
Szeretnék hinni abban, amit mond, hogy bármiben is legyen valaki tehetséges (akár ma még piacképesnek nem számító területeken is, mint pl. zenében, rajzban, esztétikában, filozófiában, szociológiában, írásban) az a jövőben megtalálja majd a számítását. Szeretném, ha ezek nem csak feltételezések, hanem kutatásokkal, felmérésekkel alátámasztott hiteles információk lennének. Milyen tendenciák igazolják, hogy a nem is távoli jövőben a kreatív, gondolkodó emberek lesznek sikeresek, nem pedig azok, akik bármihez is értsenek, de pozíciót szereznek maguknak az által, hogy közel ülnek a tűzhöz, befolyásos kapcsolataik vannak, vagy egyszerűen csak szerencsések, gazdagok? Mi jelentheti például a kitörést egy szegénysorban lévő roma kislánynak, aki szépen énekel, de nem foglalkoznak vele? 20 év múlva el fogja tudni tartani a családját énekléssel vagy zenével? Továbbá az alapkészségek elmélyítését, a kompetenciák fejlesztését hogyan tartja összeegyeztethetőnek a klasszikus műveltség átadásának feladatával a tanárok mostani leterheltsége mellett? Remek ötletet fogalmazott meg egyébként a "jó gyakorlatok" átvételével, de ezek jelenlegi helyzetéről figyelmébe ajánlanám L. Ritók Nóra május 28-án megjelent írását: www.tani-tani.info/jo_gyakorlatok. Végezetül mennyiben tükrözi a valóságot, amikor azt állítja, hogy az egyetemek ma vagy a jövőben a legjobb diákokat veszik fel, nem pedig azokat, akik (vagy akiknek a szüleik) anyagilag ezt megengedhetik maguknak? Van erről valamilyen statisztika, amellyel érvelni tud az állítása mellett? Viszont ez az interjú kitűnő reklám volt a Milestone-nak, amely persze nem szorul rá, hiszen - mint mondani szokták - a jó bornak, nem kell cégér.
Balog Zoltán tavaly harmadik helyet ért el a Ténytár és a Mérték által összeállított toplistán, amely a fő kirekesztőket gyűjtötte össze a magyar politikában. Az „emberminiszter” azzal az érvvel került fel a dobogóra, hogy az iskolai felzárkóztatást szegregált…..
Edu cat
2015.03.10 11:41:07
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz