Adatok
JTom
1403 bejegyzést írt és 3046 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
1916. Sebesült francia katonák gyakorlaton vesznek részt a párizsi Grand Palais-ban, hogy felkészüljenek az aktív szolgálatra való visszatérésre..
JTom
2026.01.13 14:49:54
@geegee: "A svéd vitorláshajtány viccesen praktikus, csak az a kérdés, hogy jönnek visszafelé?Mi van, ha nem fordul meg a szél addig?"
Ráértek. Visszaküldték, amikor megfordult a szél. Addig Björn bácsi visszagyalogolt. Csak mi akarunk mindent azonnal és 100% rendelkezésre állással. Régen más volt.
De az is lehet, hogy üresen visszatolta a szélcsendben. Hegymenet úgysem volt benne. :)
Ráértek. Visszaküldték, amikor megfordult a szél. Addig Björn bácsi visszagyalogolt. Csak mi akarunk mindent azonnal és 100% rendelkezésre állással. Régen más volt.
De az is lehet, hogy üresen visszatolta a szélcsendben. Hegymenet úgysem volt benne. :)
Boldog és reményteljes új esztendőt kívánok minden kedves olvasómnak, és külön köszönet a támogatóimnak! A blog 13. évébe lépünk, ami egyszerűen észbontó. A 2013-as induláskor biztosan nem fogadtam volna erre nagy tétben :).
1915. A 15. gyaloghadosztály egyik lőszerszállító oszlopának katonái…..
JTom
2026.01.04 16:28:16
@amundsen: BÚÉK! Közel jártál, de az előtt még van 9 db.
Itt az első:
ritkanlathatotortenelem.blog.hu/2013/11/25/vegyes_felvagott_137
A legkönnyebben úgy érheted el őket, hogy ha a blog főoldalán átlépsz az előző oldalra, akkor a címsorban ezt látod:
ritkanlathatotortenelem.blog.hu/page/2
itt a PAGE utáni számot átírva gyorsan eljuthatsz a blog első posztjaihoz. ami a 80. oldalon van jelenleg:
ritkanlathatotortenelem.blog.hu/page/80
A legelső Napi érdekes pedig a 79. oldalon jön majd szembe :)
Itt az első:
ritkanlathatotortenelem.blog.hu/2013/11/25/vegyes_felvagott_137
A legkönnyebben úgy érheted el őket, hogy ha a blog főoldalán átlépsz az előző oldalra, akkor a címsorban ezt látod:
ritkanlathatotortenelem.blog.hu/page/2
itt a PAGE utáni számot átírva gyorsan eljuthatsz a blog első posztjaihoz. ami a 80. oldalon van jelenleg:
ritkanlathatotortenelem.blog.hu/page/80
A legelső Napi érdekes pedig a 79. oldalon jön majd szembe :)
JTom
2026.01.05 09:52:51
@ZON: nem ünneprontás, de a válogatásban szereplő ÖSSZES kép szerepelt már a blogon. ez még ünnepi ismétlőválogatás volt, ahogyan korábban írtam, most vasárnaptól újra friss jön :)
A karácsonyi szünetben sem hagylak magatokra benneteket, két ismétlőválogatást láthattok.
Január 11-től pedig friss képözönnel várlak titeket, már az új évben!
1909. Louis Brennan feltaláló első nagyméretű, működő giroszkópikus egysínű prototípusa a gyárudvaron 32 embert szállít
1920.…..
Itt az ideje lassan az év végi visszatekintésnek. A magunk mögött hagyott év már történelem. Szokatlan, érdekes, de mindenképpen RITKÁN LÁTHATÓ szemszögből, ilyen volt ez a fránya 2025 a világban...
Két tucat fotó jön!
2025. január. Gázai menekültek gyalogolnak Gázaváros felé, miután átkeltek a…..
JTom
2025.12.22 08:33:25
@infeeeee: köszi szépen, javítottam!
Minden idők legsikeresebb és legtragikusabb sorsú magyar birkózója volt. A legnagyobb minőségi és mennyiségi tekintetben egyaránt. Ő az egyetlen kétszeres olimpiai bajnoka a magyar birkózásnak. Ő volt a legsúlyosabb magyar élsportoló a maga 145 kilójával. A kosárlabdától elhódított nyurga fiú…..
1924. A brit Southern Railway hivatalos patkányirtója munkatársaival (terrierekkel és vadászgörénnyel) és a napi zsákmánnyal..
JTom
2025.12.17 20:53:59
@geegee: konyak-könyök?
1904. Cári katonai kórházvonat és ápolónői a szentpétervári pályaudvaron..
1939. Polgári védelmi gyakorlatok a bakui olajmezőn. Szovjetunió..
JTom
2025.12.07 12:11:22
@MostKomolyan???: "ott már az 50-es években "radarozták" a jónépet?"
Igen! Az első büntetést 1954-ben szabták ki hivatalosan radaros mérés után. Jövő héten be is teszem a válogatásba az ott készült fotót. Merthogy természetesen megvan ;)
Igen! Az első büntetést 1954-ben szabták ki hivatalosan radaros mérés után. Jövő héten be is teszem a válogatásba az ott készült fotót. Merthogy természetesen megvan ;)
Az egyik legsikeresebb magyar sportág nagy öregjének állt meg a szíve a vízen három héttel ötödik olimpiája előtt, amelyet párjával, Kozmann Györggyel együtt esélyesként, a világbajnoki cím védőjeként várt. A közkedvelt, társai körében fölöttébb népszerű, tizenötszörös világbajnok és kétszeres…..
1914. A Szarajevóban meggyilkolt Ferenc Ferdinánd trónörökös és felesége, Chotek Zsófia holtteste érkezik Triesztbe..
1862. Az első Amerikában épített páncélos ágyúnaszád, a USS Baron DeKalb..
1912. A 101-es autóút Ventura és Santa Barbara között Kaliforniában..
1907. A Jim Corbett brit vadász által kilőtt emberevő bengáli tigris, aminek számlájára 430 áldozat írható. Az állat Nepál és India határterületén portyázott, és napközben is elragadott embereket, főleg nőket és fiatalokat..
1908 és 1976 között egyetlen európai győztese volt a legklasszikusabb úszószámnak, a 100 méteres gyorsúszásnak az olimpiákon: Csik Ferenc. Az 1936-os berlini olimpia legnagyobb szenzációja az ő diadala volt. A „fehér faj” becsületének megmentőjét ünnepelték benne. A kormányzó fia ölelte ki a…..
1878. Orosz katona az oszmán Edirne városa mellett, a 11. orosz-török háborúban..
JTom
2025.10.26 23:49:22
@IamTwo: köszi, javítottam. érdekes módon az a kicsi utcaszakasz éppen nincs bejárva a streetview által, de belátni a sarokról
TV/STREAM - SOROZATISMERTETŐ
Gyors ajánlót és ismertetőt nyújtanék át nektek a hosszú hétvégére, hiszen ebből a pár napból akár egy is elég, hogy a Netflixen debütált, mindössze négy részes minisorozatot ledaráljuk...
1908. Biciklipóló-mérkőzés a londoni olimpián. A képen Írország és Németország csapata..
JTom
2025.10.19 15:06:52
@E28 524TD: szerintem nem. az eredeti kép ebben a cikkben megtalálható: interbelica.ro/incendiu-la-bucuresti-vineri-20-mai-1927-arde-palatul-societatii-agricola-blocul-prager/
JTom
2025.10.21 18:06:29
@HowAreYouOneAVetésün?: k*rvára tévedsz. itt semmi politikai részrehajlás nincs. a képek mindig random érkeznek, semmi szerkesztés nincs benne. immár 11 éve. nem politizálok. hányok tőle. a múlt pedig a múlt, a képek a mindig a múltról szólnak és nekem a régi képek a szenvedélyem. semmi sem bizonyítja, hogy több, mint egy évtizede csinálom. ingyen.
de persze ha bármi miatt rossz szájízzel nézed a képsorokat, van egy másik választásod is, ugye tudod.
de persze ha bármi miatt rossz szájízzel nézed a képsorokat, van egy másik választásod is, ugye tudod.
JTom
2025.10.21 19:07:10
1908. Moszkvai árvíz..
JTom
2025.10.12 14:28:29
@efi: igenis, köszi, javítottam. már nem emlékszem miért írhattam 88-at
JTom
2025.10.12 15:09:03
@pmobilTB: nem biztos, nem értek hozzá, elfogadtam az eredeti aláírást, de majd Ti megmondjátok. biztos lesz egy hozzáértő, gondoltam...
JTom
2025.10.12 20:54:05
@fkv.119: figyelmeztetés kommentszabályok megsértése miatt. kérlek tartsd be azt a két egyszerű szabályt. köszönöm!
1887. A Chantier du Marceau francia csatahajó vízre bocsátása Seine-sur-Merben..
1932. Vízibivaly vontatta bárka egy csatornán a kínai Kantonban..
Senki sem volt ennyire alkalmatlan testalkattal ilyen jó focista. A Fradi és a válogatott duci, alacsony csatárából a magyar labdarúgást forradalmasító edző lett. A Fradi, az Újpest bajnokságainak kovácsa, a Triestina, az Internazionale és a válogatott edzője, ellenálló, embermentő mártír, akit…..
Ismét friss válogatás érkezik. A mai kicsit több II. világháborús fotót tartalmaz. Most így dobta a gép...
1928. Egy férfi ként lapátol a galvestoni vasútállomáson, Texas, Egyesült Államok..
1927. Fejést tanuló férfiak "szimulátoron", valahol Kanadában..
Itt az ősz, itt az ideje a friss válogatásnak is!
1890-es évek. Stonehenge a rekonstrukciója (1919 és 1958) előtti állapotban..
JTom
2025.09.07 15:50:36
@jajnemár: @230e: @Sunsetjoy: EZ AZ! ügyesek vagytok! kíváncsi voltam mennyi idő amire valaki megírja. Volt már itt is kép a 17 éves Atkinsonról!
Ebben a válogatásban megtaláljátok az akkori valódi fotóját:
ritkanlathatotortenelem.blog.hu/2024/01/28/napi_erdekes_885
Ebben a válogatásban megtaláljátok az akkori valódi fotóját:
ritkanlathatotortenelem.blog.hu/2024/01/28/napi_erdekes_885
Már nem kell sokat várni az új képekre, az utolsó idei nyári válogatást láthatjátok. Ma szintén dupla számmal jelentkezem.
1869. Gyermekkatonák Paraguay a Hármas Szövetség ellen vívott elkeseredett háborújában, amelyben az ország felnőtt férfi lakosságának csaknem 70%-át elvesztette ..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz

link röviden: tinyurl.com/y62pf9uu