Regisztráció Blogot indítok
Adatok
BTA Doktor

17 bejegyzést írt és 0 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
A továbbiakban saját honlap segítségével állunk megrendelőink rendelkezésére. Az új honlap elérhető itt...
A veszélyes anyag bejelentéséhez a magyar nyelvű biztonsági adatlapot, címketervet, illetve veszélyes keverék bejelentéséhez a magyar nyelvű biztonsági adatlapot elektronikus úton az OTH Szakrendszeri Információs Rendszer (továbbiakban: OSZIR) által biztosított módon kell az…..
Aki komolyan akar foglalkozni a biztosági adatlapok elkészítésével, annak ajánljuk figyelmébe ezt az ECHA (Európai Kémiai Biztottság) által kiadott útmutatót. Ez az útmutató a biztonsági adatlapok elkészítése során megfontolandó kérdésekre kínál választ, valamint…..
Ha elsőként hozunk be egy veszélyes keveréket/készítményt az országba, akkor szinte biztos, hogy be kell azt jelenteni az OKBI felé. Keverékenél is ugyanaz az a helyzet, mit az anyagoknál. Ha nem szerepel a keverék az OKBI terméklistáján, akkor az bejelentendő. A csavar ott van,…..
Ha behozunk egy veszélyes anyagot az országba és az még nem szerepel a magyarországi veszélyes anyag listán, akkor azt be kell jelenteni az OKBI felé. Hogyan ellenőrizzük, hogy veszélyes-e és hogy be kell-e jelenteni? Két dolgot kell tennünk: 1. Vegyük elő az anyag biztonsági…..
A mai hatályos jogszabályok szerint egy veszélyes keverék biztonsági adatlapja a 453/2010/EU rendeletnek (aka. a REACH II. mellékletének módosításának) kell megfeleljen. 2012. december 1.-je óta e rendelet I. melléklete szerint kell elkészíteni az adatlapot. 2015. június 1. után…..
A mai hatályos jogszabályok szerint egy veszélyes anyag biztonsági adatlapja a 453/2010/EU rendeletnek (aka. a REACH II. mellékletének módosításának) kell megfeleljen. 2012. december 1.-je óta e rendelet I. melléklete szerint kell elkészíteni az adatlapot. 2015. június 1. után pedig…..
FIGYELEM, ELKÖLTÖZTÜNK!  2017. május 31-e után is érvényes biztonsági adatlapra van szüksége, illetve a jelenlegi jogszabályok szerinti biztonsági adatlapokról szeretne tájékozódni, kattintson át IDE! 2016.12.30. Olvass tovább az eredeti cikket >>>..
� Anyagok esetében már kötelezően kell alkalmazni a CLP osztályzást, de a keverékek esetében van haladék 2015-ig. Nézzük meg az OKBI iránymutatását abban a tekintetben, hogy kinek és hogyan kell osztályozni.  Kinek kell osztályozni? Az anyag vagy keverék osztályozását a…..
Kevés hibátlan biztonsági adatlap létezik. A hibák gyakran akkor derülnek ki, ha bejelentjük a termékeket az OKBI-be és bejelentések "visszadobásra" kerülnek, mert annyira rosszak az adatlapok. Ebben a bejegyzésben a 15-ös szakasz hibájára hívnám fel a figyelmet.  A 15.1-es…..
Az alábbi adatok megadásával e-mailben elküldjük Önnek a biztosági adatlapok 2. szakaszánál felhasználható piktogrammokat, veszélyszimbólumokat. A böngészőben tiltva van a javascript használata. Az űrlap ellenőrző funkciói nem…..
Ha Európából vásárolunk veszélyes keveréket, a magyar adatlap elkészítese nem nagy ügy. Még egy laikus is el tudja készíteni azt. Csupán pár magyar specialitással kell tisztában lennünk, amit akár mi magunk is beírhatunk a biztonsági adatlapba. Az alábbi lépéseket követve…..
Kipróbáltam egy új általános tisztítószer, amit egy MLM cégtől vásároltam. A termék azt ígérte, hogy könyörtelenül kiszed minden szennyezősét, letakarít minden felületet, környezetbarát, miközben megóvja a kezem és balzsamozza azt. Túl szép, hogy igaz legyen.-gondoltam.…..
Egyedül marad...jogilag. Egy nagy cég megbízott "szakértőjével" beszélgettem, aki tanácsot kért a biztonsági adatlapokkal kapcsolatban. A szokásos alapeset állt fenn: A termék bejelentésköteles volt az OKBI felé, hiánypótlásra várt, és a "szakértőnek" fogalma sem volt, hogy…..
Minden magyarországi forgalomban lévő veszélyes anyagnak egy magyar nyelvű, REACH biztonsági adatlappal kell rendelkeznie. Ugyanez igaz, azon veszélyes keverékekre is, amelyek legalább 1%-ban tartalmaznak veszélyes anyag összetevőt. De mi van akkor, ha biztonsági adatlap szállítója…..
Honnan tudjuk, hogy REACH biztonsági adatlapot kaptunk a szállítótól? A REACH biztonsági adatlap a 453/2010/EU rendelet alapján készül, s van egy két árulkodó jel, ami alapján egy laikus is megállapíthatja, hogy jó adatlap áll-e a rendelkezésre. Ezeket nézzük meg a mai…..
Forgalmazóként és importőrként felmerülhet ez a kérdés, hisz, ha elsőként kívánja a cég forgalmazni a terméket Magyarországon, akkor azt be kell jelenteni az OKBI felé. De honnan tudjuk meg, hogy a termék veszélyes-e, ergo bejelentésköteles? Erre a kérdésre egy rövid, és egy…..