Regisztráció Blogot indítok
Adatok
kolibri3

0 bejegyzést írt és 5 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
A Középiskolai Hálózat (KiHa) október 1-jén, kedden tart egy "szimbolikus tesiórát", méghozzá egy flashmob keretein belül a budapesti Deák téren. Ahogy arról már korábban is beszámoltunk, a mindennapos testnevelés technikai megvalósításában komoly problémákat…..
kolibri3 2013.10.01 15:25:29
@röf: "Én is az osztályteremben tornáztam alsó tagozatban, mégsem haltam bele."

Ez azt jelenti, hogy az a jó irány, hogy menjünk vissza az időben? Szóval ne előre? Szóval ma már nem az a cél, hogy a gyerekeinknek jobb legyen, mint nekünk volt?
A gyerek igenis a mintát másolja. A felnőtteknek kellene többet mozogni. Én mindig azt a pár ismerős arcot látom a kondi teremben, amikor heti 2-szer ott vagyok. Új arcok ritkán jönnek. Viszont a gyerekeim is megszokták, hogy 3 éves koruktól sportoljanak, és 13 évesen élvezik a heti 3x1,5 óra edzést a maguk választotta sportban. Nem a heti 5-szöri tesi rossz körülmények között fogja őket egészségesen tartani.
kolibri3 2013.10.01 15:49:30
@fizetekmegegysort: Olvastam a finn oktatásról, amit korábban említettél. Ez tényleg minőségi oktatási rendszer, ahol örömmel tanítanak a tanárok és örömmel tanulnak a diákok, és előremutató.
kolibri3 2013.10.01 16:17:08
@Mausz Rezső: Az is nagyon tetszik, hogy évente maximálták, hogy hányan vehetnek részt a minőségi ugráson, vagyis: Futás, kiér oda hamarabb! Eredményhirdetés pedig 1 év múlva
Két tesióra után is járna a felmentés, de csak egyet kapnak a gyerekek, az udvaron tesiznek, túl vannak terhelve. Még szerencse, hogy olvasónk kedvenc virágjáról kapta nevét az államtitkár asszony. Az új oktatási rendnek köszönhetően az egyik Budapest környéki német…..
kolibri3 2013.09.27 14:49:13
A sport egy nagyon jó dolog. De a 21. században vagyunk. Ne abból induljunk ki, hogy mi idősebbek mit éltünk túl, mert már ez maga az jelzi, hogy nekünk sem tetszett az akkori dolog.
Minden szülő a gyerekének jobbat akar. Ennek a sportolási lehetőségnek a bevezetése pedig visszalépést és nem előrelépést mutat, hiszen nem adottak a feltételek, és sajnos nem úgy néz ki, hogy adottak lesznek.
Miért menjen haza a gyerek és menjen vissza 9. órára tesizni, illetve maradjon benn 2 lyukas órát is az iskolában és vegyen részt 9. órában tesi órán? Ez alatt az idő alatt esetleg elmehet edzeni egy maga választotta sportágban, amit szeret, és nem kell kényszerből egy iskolai tesi órán lennie.
A másik dolog pedig az, hogy miért is jó, ha embertelenül leterheljük a gyerekeket. Eddig csak az volt, hogy az eddigi évek során a tananyag mennyisége nőtt, most már az iskolai órák száma is, ami a gyerekeknek kötött foglalkozás formájában komoly pszichés megterhelést jelent. Így jó úton járunk, hogy elvegyük a kedvüket a tanulástól. Vagy netán ez a cél? Tud valaki erről valami tanulmányt, hogy a különböző életkorokban mennyire lehet napi/heti kötött iskolai foglalkozásokkal megterhelni a gyerekeket, hogy az ne menjen a tanulás rovására?
Belénk azt sulykolják, hogy a mi gyerekeink tudása mennyivel minőségibb és több a tőlünk nyugatra lévő gyerekekétől. Én meg azt látom, hogy a tőlünk nyugatabbra lévő gyerekek nem baj, ha összekeverik Budapestet Bukaresttel, de sokkal boldogabbak, és boldogabb felnőttek is lesznek. Amerikában még a liftkezelő is büszkén professional-nek mondja magát.
Most azok a szülők, akiket nem érint még ez a dolog, vagy nem is fog, könnyen beszélnek.
De én jobbat szeretnék a gyerekeimnek, és nagyon megértem Csore60-at és Mr Bear-t is, a tényleg lelkiismeretes pedagógusokat, mert azért ilyenek is vannak jó számban, és az is felháborító, hogy nem az a cél, hogy országosan javítsuk inkább az iskolák adottságait, mint azt OkoskaTo:rp írja.
Én úgy tudom,Lengyelországban a szülők, de lehet, hogy a pedagógusokkal karöltve 1 millió aláírást gyűjtöttek, és lemondatták az oktatási minisztert.
Nekem eddig a kommentekből az jött le, hogy ami már eddig sem volt valami fényes, azt sikerült még jobban elrontani. Ezenkívül az sem tetszik, hogy az államtitkár asszony laikusnak meri nevezni a szülőket. Az állam most már azt is megtiltja, hogy felelős legyek a gyerekemért, és jobb oktatási feltételeket akarjak nekik, mint nekem anno voltak? Felmérések bizonyítják, ez egy lisszaboni konferencián is elhangzott, hogy ott sokkal jobb a gyerekek teljesítménye az oktatásban, ahol a szülőket is sikerül mind jobban bevonni.