Regisztráció Blogot indítok
Adatok
Herondale

0 bejegyzést írt és 8 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
A diákhitelt néhány éve azért vezették be, hogy a hallgatók e kedvezményes konstrukcióval támogatni tudják felsőfokú tanulmányaik végzését. Érdemes-e igénybe venni? Milyen érvek szólnak az igénybevétele mellett és ellen?…..
Herondale 2013.11.29 08:40:38
A diákhitel véleményem szerint egy jó lehetőséget nyújt azoknak a tanulni vágyóknak, akik enélkül nem tudnák finanszírozni tanulmányaikat. Sok segítséget jelent annak, aki éppen pár pont miatt nem tudott bekerülni az államilag támogatott képzési rendszerbe, és emiatt kellett az önköltséges finanszírozási formát választania.
Kétféle diákhitelt különböztetünk meg attól függően, hogy milyen felhasználási célból kívánjuk azt felvenni. A Diákhitel1 egy szabad felhasználású változat, amit a hallgató a saját bankszámlájára kap, és felhasználásáról szabadon dönthet. Ebben az esetben magasabb a hitelkamat, és a felvehető összeg mértéke is változhat. A Diákhitel2 esetében azonban egy kedvezőbb kamatozású hitelt igényelhetnek a hallgatók. Az összeget csak a tandíjfizetésére lehet felhasználni. Ennek megfelelően a pénz nem az igénylő számlájára kerül,hanem a rendszer azonnal a felsőoktatási intézménynek továbbítja.
A visszafizetés a tanulmányok befejeztével, a munkavállalással párhuzamosan kezdődik, és ebben az esetben is maximalizálva van, hogy a fizetés hány százalékát lehet havonta törlesztésként követelni.
Minden előnye ellenére a felvétel előtt érdemes mérlegelni, hogy megéri-e a diploma a hitelfelvételt, képes-e a család ezt a terhet vállalni, valamint manapság meglehetősen kockázatos már életünk elején, tanulmányaink során eladósodni.
Milyen előnyei vannak a saját márkás termékeknek a fogyasztó számára? Veszélyben vannak-e a gyártók márkái? Ön melyiket és miért részesíti előnyben? Inspirációként: http://kereskedelem.tlap.hu/magazin/sajat-markas-termek-fogalma/;…..
Milyen információkat tartana fontosnak megismerni állásra pályázóként egy cég küldetéséből és stratégiájából? Miért lenne célszerű ezekről tájékozódnia? Honnan gyűjtene információkat? Inspirációként:…..
Herondale 2013.10.10 23:45:12
Egy cég küldetésének és stratégiájának megismerését az előttem szólókhoz hasonlóan fontosnak tartom. Minden helyzetben rendelkezünk bizonyos információkkal a cégről, ahová jelentkezni szeretnénk. Az ismereteinket szerezhetjük szándékos kutatómunkával, de akár indirekt módon is. Így véleményem szerint azok is megismerik a küldetést, és stratégiát, akiknek mindegy milyen munkát vállalnak, csak az a fontos, hogy vállaljanak. Hiszen mindenki tudja, milyen munkára jelentkezik, és többé-kevésbé ismeri is a helyet ahová felvételt szeretne nyerni. Szinte senki sem csak úgy véletlenül téved be egy állásinterjúra.
Az, hogy egy vállalat, hogyan kívánja elérni célját, és ehhez milyen lépéseket tesz meg mindenki számára fontos. Egy igényes, felsőfokú végzettséggel rendelkező személytől pedig manapság már szinte elvárt ezen információk ismerete. Ezek a dolgok ugyanis összefüggésben vannak igényeinkkel, elvárásainkkal. Hiányukban nem tudnánk a jövőre nézve tervezni. Számomra fontos a továbblépési lehetőség, az alkalmazottakkal való bánásmód, a munkafeltételek. Az információ pedig hatalom. Minél többet tudunk egy cégről, annál inkább tudjuk pl meggyőzni az céget, hogy valójában ránk, és nem másra van szükségük. Ez egy pozitív visszacsatolás a munkaadó számára, hiszen az érdeklődést látja, nem pedig a közönyösséget
Az információk gyűjtésére pedig manapság az internet nyújt leggyorsabban alkalmat. Ezen kívül azonban nagyon hasznos lehet az ott dolgozóknál is érdeklődni. Nagyszerű lehetőség, ha van olyan ismerős, vagy rokon, aki személyes tapasztalatokkal is tud szolgálni.
Milyen érvek szólnak a külföldön folytatott egyetemi tanulmányok mellett, és milyenek ellene? Gondolkodik-e abban, hogy külföldön folytat tanulmányokat?  Inspirációként:…..
Mondjon maximum három olyan területet, ahol az adófizetői pénzekért cserébe az állami szerepvállalást elengedhetetlennek tartja! Ezek közé tartozik-e a felsőoktatás nappali tagozatos képzése? Indokolja választását! Inspirációként:…..
Herondale 2013.10.03 22:13:32
Az előttem szólókhoz csatlakozva én is az oktatást és az egészségügyet nevezném meg elsőként, ami az állam feladatkörébe kell, hogy tartozzon.
Magyarország egy jóléti állam, így a feladata a polgárok jólétének biztosítása. Ehhez elengedhetetlen a mindenkinek alanyi jogon járó egészségügyi ellátás biztosítása. Külföldön megfigyelhetünk olyan eseteket, amikor ezt az ellátást nem az állam biztosítja, hanem az ember saját magának kell gondoskodnia erről. Ez nagy különbségeket szül. De az emberi élet és egészség alapvető, nem lenne szabad bizonyos anyagiakhoz kötni, hogy csak a módosabb réteg kiváltsága legyen.
Majd következik az oktatás, aminek megléte mondhatni az állam érdeke, ugyanis a szellemi értékekből később profitálhat. Nem szabad engedni, hogy ez a terület magánkézbe kerüljön, és ennek következtében a társadalom bizonyos rétegei ne juthassanak megfelelő neveléshez. Ez csak egy újabb lavinát indítana el, ugyanis az írni-olvasni meg nem tanuló gyermekek felnőttként szinte semmihez nem tudnak majd kezdeni, és az ő ellátásuk további problémákhoz vezet majd. Az alapszintű oktatás biztosítása véleményem szerint az állam fontos feladata. Az ezután következő felsőoktatás kérdése már bonyolultabb. Egyértelműen nem lehet mindenkinek diplomát adni, hiszen akkor hol lesznek a jó szakemberek? Már most is nagy hiány van belőlük, hiszen néhány évvel ezelőtt Magyarországon elterjedt egy téves elképzelés, miszerint csak a gyengébb szellemi teljesítménnyel bírók mennek el szakmát tanulni, és lesznek szakmunkások. Az állam tehát válogasson, milyen diplomás értelmiségre van szüksége, és ennek alapján biztosítson támogatott helyeket az egyetemeken.