Regisztráció Blogot indítok
Adatok
Hobbiszakács

1131 bejegyzést írt és 3180 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Idill - Christian Eriksson (1858-1935) 1907-ben emelt és 2023-ban felújított szobra...
Hobbiszakács 2026.01.01 09:06:28
@Mormogi Papa: BÚÉK! BÚÉK! Ma éjjel itt is fehérbe borult a aszfalt és a parkoló autók. A zöld patinás szobrot fejezték le 2007-ben.
Hobbiszakács 2026.01.08 09:17:19
@nagypapi: Jó tudni, hogy (még) megvagyunk :-)
A téli hónapokban péntek délután fél ötkor kezdődő bikaviadal színhelye Fujairah "cityben" a tengerparton, az Al Muhait és az Al Cornich utak közötti térségben van. ..
A tömbházunk előtt autó állt meg. Lábdobogás a lépcsőházban, kulcs fordul a zárban, beszéd hangja szűrődik a szobába. - Ki az? – kiáltottam. - Dezső volt – válaszolta Arnold. -  Nem jött be, mert a felesége lent várja az autóban. - Miért jött? - Épp Jancsiéknál voltak vendégségben, amikor…..
Hobbiszakács 2025.12.27 12:33:55
@Mormogi Papa: Jó!! Véletlenen múlt, hogy kiderült. És, hogy mit kapott "Dezső" a feleségétől, azt csak elképzelni lehet.
David Szalay Booker-díjas, Flesh című regénye egy lakóteleptől London gazdag elitjén át követi egy magyar férfi, István életútját, A szerző "beleszőtte a regénybe a férfi test késztetéseit, működését és motivációit." (Amit még beleszőtt az a somlói galuska, a lángos, a Rákóczi rétes és a…..
Hobbiszakács 2025.12.11 07:11:07
@littke: Kár, hogy az író a végét összecsapta, ahogy nálunk mondják, elfuserálta. Ami meglepett az a kritikusok - főleg a nők - lelkesedése volt. Egyszer el lehet olvasni, de háromszor?
Hobbiszakács 2025.12.12 15:21:46
@littke: A leírásomban igyekeztem nem elárulni a történet végét, legfeljebb sejtetni. Hagyjuk meg az olvasónak azt a örömöt, hogy lassanként jöjjön rá, hogy ennek biz'a nem lesz jó vége.
Hobbiszakács 2025.12.11 06:28:46
@Mormogi Papa: Keljfeljancsijuk, játékkockájuk, parittyájuk, vesszőparipájuk és "babarongyuk" van? Mert itt csak a hintalovak emlékeztettek gyermekkorom szegényes játékkínálatára.
Siri Derkert (1888-1973) nagy nyomású homoksugárral betonba vájt békefelhívása idestova hatvan éve díszíti az egyik stockholmi metróállomás, az Östermalmstorg falát...
* Kis társaságunk legutóbbi összejövetelén a feladat a "Stockholm i mitt hjärta" - szó szerint lefordítva - "Stockholm a szívemben " című dalra írt szösszenet volt. Hosszú, hideg folyósón keresztül gurítottak a vizsgálat helyszínére. Jóféle szert kaphattam, mert nem aggasztott az, hogy pillanatok…..
Hobbiszakács 2025.11.18 11:19:21
@Mormogi Papa: Amit lehet, azt "megKERülünk" :-)
Carsten Höller: Stockholm Slides..
Hobbiszakács 2025.11.03 15:36:45
@Mormogi Papa: Lóról hallottam, de útról... Copilot készségesen válaszolt, és most már azt is tudom, hogy miért "züm, züm" :-)
Egyszintes ház lifttel..
Hobbiszakács 2025.10.25 15:11:17
@Mormogi Papa: "Erdő mellett sem jó lakni" :-)
Hobbiszakács 2025.10.27 15:54:27
@Mormogi Papa: Nekem tetszik zongorázni?... :-))
  A stockholmi Nordiska Kompaniet kirakatát idén a portugál Bordallo Pinheiro cég ónmázas cserépedényei díszítették...
“Béketáborban” nőttem fel, ahol legjobb emlékezetem szerint minőségi munkával harcoltunk a békéért. Hogy is szólt a békeharcba hívó csatakiáltás? ”Egy a jelszó tartós béke/Állj közénk és harcolj érte! Manapság miért nincs értéke a békének? - kérdeztem az AI-tól. Copilot: „A béke értékének…..
A klímabarát vasúti sikló annak a keskeny nyomtávú iparvasútnak volt a része, amelyen a havasokban kitermelt fát Kovásznára szállították. A három centiméter átmérőjű acélsodronnyal összekötött szerelvények, 330 méternyi szintkülönbséget hídaltak át, úgy, hogy a hegytetőről ereszkedő nehezebb…..
  Amíg a stockholmi tacskóparádé a multikulti és a békés együttélés jegyében zajlott, addig aggasztó hírek érkeztek a Malmöben tartott felvonulásról...
A hétvégén robbant a hír: A nő bement a fák közé pisilni, és erdőtüzet okozott. Gondatlanságból elkövetett közveszély vádjával került bíróság elé az a turista, aki fél focipálya nagyságú területen okozott erdőtüzet. A hölgy azzal védekezik, hogy ő csak a Svéd Természetvédelmi hatóságnak az…..
Hobbiszakács 2025.09.10 10:32:13
@Mormogi Papa: Környezetöntudatos turista budipapírt, ásót, és/vagy öngyújtót visz magával. Nincs ebben semmi furcsa, ha arra gondolsz, hogy annak idején nekünk a Marx összes" szolgált vezérfonalnak:-)
A 115 éves Storskär gőzhajó Vaxholm félszigete és Stockholm központja között közlekedik...
Ahogy a vaskorszakban a vas, és az utána következőkben pedig az arany volt a jövő dala, úgy ma a líciumért folyik a versenyfutás.   Egy idealizált jövőképben a víz, a szél és a Nap termelte elektromosság raktározását a lícium vegyületeiből összeállított akkumulátorok biztosítják. Ergo, akinél a…..
A Moskenesöy szigetén levő Reine az 1300 lakost számláló Moskenes kommün központja. A világ legszebb helyének tartott helyiség mellett magasló Gjertinden csúcs (821 m) alatti hegyhátról az egyik irányban az Atlanti-óceánra, a másik irányban pedig a Lofoten-szigetek csipkés hegyeire nyílik…..
Vestvågöy szigeten, Borgban építették fel Észak-Skandinávia legnagyobb ismert viking házának az alapjaira a Lofotr Viking múzeumot. (Turistacsapda: a berendezés nagy része hamisítvány.)..
Svolvaerből nyáron háromóránként indul hajókirándulás a közeli Trollfjordba. Egy órányi hajókázás után a sétahajó észrevétlenül siklik be a Raftsundetből nyíló fjord szűk bejáratán a több száz méteres, meredek sziklafalakkal körülvett katlanba. A kormányos kereplőre hasonlító…..