Regisztráció Blogot indítok
Adatok
csimbe

86 bejegyzést írt és 399 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Tekintettel a Nibiruról érkező Anunnakik beavatkozására. Az előző posztomban a Naprendszeren kívülről érkező bolygóról és a rajtuk élő fejlett civilizációról „értekeztem”. Ebben az írásban a Földi civilizáció kialakulásának lehetőségét vizsgálom. Az Anunnaki teória szerint, ők hozták létre…..
Ezt a posztomat a galaxisunk karjai közti térben kezdem egy csepp alakú kozmikus porfelhő leírásával, amiből azután a Naprendszer, egy csillagnélküli bolygó, az élet, a civilizáció fejlődik. Amint a csepp alakú porfelhő a gravitáció hatására elkezd összehúzódni, forgásba kezd, és egy UFO szerű…..
Az Univerzum szerkezetének megformálója: a gravitáció és antigravitáció   Absztrakt A tér, az idő és az anyag elválaszthatatlan egységet alkot. Elindulhatunk a tér lokális forgásaiból, amely megalkotja a mikroszkopikus részecskék világát, a négy alapvető kölcsönhatás ebből felépíti a…..
csimbe 2024.10.15 19:07:09
@Dead Man: „Van a multiverzum elmélet ami szerint az univerzumon túl vannak más univerzumok, bár ezt csak úgy lehetne kideríteni ha átléphetnénk egy másik univerzumba. Ilyen a szimuláció elmélet is amit csak azzal igazolhatnánk ha ki tudnánk lépni a szimulációból. Ennek régi változatai a vallásos túlvilág képzetek, azokról is csak akkor győződhetnénk meg ha lenne átjárás oda. Szerintem a véges időnket könnyen eltölthetjük ilyen elméletekre anélkül, hogy bármire jutnánk.”
Az ember elmélkedései is olyan eredménnyel járnak, mint az ötös lottón a telitalálat. Ritkán fordul elő, de a nyertes sokat profitál belőle.

„A tér és anyag kérdése ezeknél jóval kézzelfoghatóbb, láthatjuk és tapinthatjuk, ennek a megismerésében történt is haladás, bár Einstein óta nem túl sok. Az anyag hozza létre maga körül a teret. A tágulás csak állapotváltozás, az anyag nem gyarapodik csak a sűrűségével együtt változik a térszerkezete. Vegyünk egy adott mennyiségű anyagot. Ez az anyag egy fekete lyukban kis kiterjedésű és mélyen meggörbíti a teret. Ugyanez az anyag amikor még csillag volt nagyobb kiterjedésű volt de kevésbé görbült térben. Amikor még ugyanez az anyag gázfelhő volt még nagyobb kiterjedése volt még simább térszerkezetben.”
Van benne logika, de ha a térgörbítő anyag csak a tér után jött létre, akkor a tér (első) állapotváltozása hozta létre a tömegnélküli anyagot, a második a tömeggel bírót. A tömeges anyag állapotváltozásai, meg mindent, ami anyagból létező. De miből van a tudat, amivel minderről tudomást szerzünk?

„A tágulás olyan állapotváltozás ahol ugyanannyi anyag és tér van, csak hígul az anyag és kisimul a tér. De ez akár vissza is fordulhat egy szűkülő ciklusba ahol sűrűsödik az anyag és görbül a tér. Ha nincs sötét energia és csak az ősrobbanás lendülete tágítja az univerzumot, akkor ez a tágulás lelassul és végül meg is áll, aztán a gravitáció egy szűkülő ciklusba rendezi aminek a végén megint egy extrém sűrű pontban áll össze. Aztán átszakad a gumilepedő, megint kiárad az anyag és kisimul a lepedő. Ez a ciklikus univerzum elmélete ahol az anyag táguló és szűkülő ciklusokban pulzál.”
A begörbülő és kisimuló téridő olybá tűnik nekem, mint az összenyomott rugó hirtelen kinyúlása. Ez a kezdeti inflációs tágulás. Majd egy ideig rezonál és megáll a legstabilabb állapotban. (Ez az anyagtalan rugó?.) Ha közben olyan állapotváltozáson esik át, hogy anyagi formát vesz fel, azzal összehúzza magát az anyag, és vele azt a téridőt, ami kimaradt az „átalakulásból”. (Ez, az önmagát összenyomó anyagból lévő rugó?) A fekete lyuk olyan objektum, ami annyira összehúzza az anyagot, hogy kiszorítja belőle a téridőt? Majd amikor minden anyag egy „lyukban”összpontosul, bekövetkezik az az állapotváltozás, amit ősrobbanásnak nevezünk. A változásnak kell, hogy oka legyen. Ebben az estben a téridő elfogyása, vagy hiánya? Ebből alakul ki egy ciklusokból álló végtelen folyamat, amikor az időbeliség megszakadását, (téridőhiány) újabb időbeliség követ. Ha univerzumonként megszakad az idő vonala, vagyis adagokból van, akkor lenni kell egy legkisebb adagjának is.
csimbe 2024.10.16 14:31:27
@gregor man: "Egyáltalán mit jelent a gyorsulva tágulás? Ha a legtávolabbi galaxisok fénysebességgel /meg annál gyorsabban távolodnak, a közeliek meg sokkal lassabban, azaz a múltba nagy volt a sebesség a közelmúltban meg kisebb, akkor ebből nem az következik, hogy lassul a tágulás sebessége?
/A 13 milliárd fényévre lévő galaxisok akkor nagy sebességgel távolodtak tőlünk, de ki tudja most mennyivel távolodnak? Lehet pont olyan lassan mint a közelünkben azaz a nem túl távoli múltban lévők./"

Kaptam választ is :
"A gyorsulva tágulás nem a H állandó változását jelenti, hanem a Hubble törvényt, amely a sebességek változását, vagyis az univerzum gyorsulva tágulását állapítja meg."
Engemet is zavarba ejt ez a Hubble törvény, mert a tudósainkat is megosztja. A gravitációsan kötött testek, így a galaxisok sem távolodhatnak egymástól a fénysebességnél gyorsabban. Erre mondják, hogy a távolság növekszik meg közöttük egy léptékfaktor szerint. A hagyományos Dopplerhez hozzáadnak egy „gravitációs Dopplert”, amit a sötét energia, taszító hatása okoz. Ez növeli a távoli galaxisok sebességét. Amit nem igazán értek, ha az inflációs tértágulás még az anyag keletkezése előtt lezajlott, a már kiterjedt térben egyenletesen eloszló anyag pedig nem távolodik, hanem közeledik egymáshoz a vonzóhatása miatt, akkor miért a távolodást veszik vörös eltolódásnak? Van a fényfáradási elmélet, ami azt veszi figyelembe, hogy hosszúidőben megnyúlik a hullámhossz. Attól még a távoli objektum, távolodási sebessége lehet lassuló vagy állandó. A fénysebességnek sem kell lassulnia, csak az amplitúdó négyzetes középértékének kell csökkennie.
A válaszomat laikusként mondom, nem kell elsőre elfogadni! ;-)
csimbe 2024.10.27 20:20:36
@Dead Man: Ha mindenáron ragaszkodunk az ősrobbanáshoz, akkor nem tudunk elszakadni az inflációs tágulástól, és az anyagkeletkezés tűzijátékszerű szétfröccsenésétől. Ez után jön be a lebomló Higgs mezőből anyag tömege, ami az idő múlásával összecsomózza az anyagot. A tér, a téridő, persze továbbra is tágul, mivel a tömeg nem tudja az egészet azonnal maga köré hajlítani. Így lesznek olyan területek a téridőben, amik anyaghiányosak lesznek, felhígulnak, rontva a gravitáció esélyét az összegyűjtésükre. Ennél fogva a táguló térben akkora távolságra kerülnek egymástól az amúgy is ritka elemi részecskék, hogy sem az elektromos, sem a gravitációs vonzás nem tudja többé közelíteni őket egymáshoz. Ez azt jelenti, hogy nem keletkeznek új csillagok a periférián, vagyis a szétfröccsent anyag határán túl. Ez meg abban nyilvánul meg számomra, hogy még az infravörös tartományból sem információnk az univerzum határáról. Marad a nagy sötét, hideg háttér, amiről csak a háttérsugárzás ad némi információt. Azonban, ha a téridő jóval tovább terjeszkedett a pukkanástól számítva, akkor ott van a nulla kelvines, üres téridő, ami a mai fogalmaink szerint olyan energiát tartalmaz, ami nem nyerhető ki belőle.
Az okot időben megelőző okozat https://charoninstitute.wordpress.com/tag/retro-kauzalitas/ Az idézett szöveg a jelzett linkről származik. „1) A kvantum-nonlokalitás jelenségében, és a fénysebességnél gyorsabb távolba hatás létében mindenki egyetért, abban azonban nem, hogy lehet-e ezt…..
A hindu upanisadok (titkos tanok) alapeszméje az, hogy a Brahman, az örök isteni erő, és az Atman világlélek, önvaló, egy dolognak a kétféle megnevezése. Mivel az örök isteni erő halhatatlan, ebből az is következik, hogy a világlélek, a nagy önvaló is halhatatlan. Ha az EGY isteni erő és az EGY…..
„Az evolúció az a folyamat, amelyben a biológiai populációk örökölhető tulajdonságai megváltoznak az egymást követő generációk során.” Ez azt jeleni, hogy az egyéni entitásoknak alkalmazkodnia kell a környezetéhez, még az örökölhető tulajdonságokkal is ahhoz, hogy fennmaradhassanak a…..
Az ember teremtése óta, különös jelentősége van a titkolózásnak, másként szólva az információhoz jutás megtagadásának. A paradicsomból való kiűzetésnek is az volt az oka, hogy a Tudás fájáról (Sátáni sugallatra?), a tiltott gyümölcshöz jutott az ember. Mit tudhatott meg Ádám és Éva, ami miatt…..
Az Egyiptomi teremtéstörténet sajátos átértelmezése.   Nem volt más, csak Nun az őselem, az ősvíz formájában létező istenlény. Az ő alkotórészeiből keletkezett a mindenség.  Nem volt más, csak a téridő kvantumokból álló végtelen struktúra, a végtelen nagy alaprezgésű energia. Az éter, a majdani…..
A nagypiramis építésének folyamata és technológiája, az elképzelésem szerint. Bevezető. Az egyiptomi papságnak, mint a titkos tudás őrzőinek, meghatározó szerepe volt abban, hogy e szakrális társadalom a leghosszabb ideig regnálhatott a Földön. A Héliopoliszi papok, annyi tudást halmoztak fel az…..
    Fekete lyukak és a téridő szingularitása   Amikor kozmológiai kérdésekről van szó, feltétlenül beszélni kell a fekete lyukakról is, ami természetesen nem tévesztendő össze a sötét anyaggal! Einstein általános gravitációs elméletének egyik izgalmas következménye a fekete lyukak létezése, amit…..
Egy kiegészítő, az emberi cselekedet szabadságához. Az élet értelme az, hogy élni akar. Az élőkben kialakult élni akarás, az egysejtűektől az emberekig genetikailag kódolva van. Úgy, ahogy a természetes halál is. Azok az élő szervezetek, amik nem rendelkeznek öntudattal, (én képpel) kvázi…..
„A szubsztanciadualizmus (a továbbiakban ezt dualizmusnak fogom rövidíteni) szerint az elme, lélek vagy szellem alapvetően különböző dolog, mint a fizikai test. Mit mond a dualista, mik a mentális állapotok, mi az érzet, a gondolat vagy az érzelem? Azt, hogy a mentális állapotok a mentális vagy…..
A diszkrét elemű négydimenziós téridő-kvantum, szemléltető ábrázolása. 1.ábra   A klasszikus lineáris téridő diagram alapján, a téridőbeli esemény egy pont, amihez egy időpont érték, és egy térpont érték tartozik, amit a nulla referenciaponthoz viszonyítunk. Mivel a térpont három koordinátája, a…..
Szimmetriatörés: amikor a semmiből valami lesz Einstein vetette fel a tér aktív szerepét, amikor arra a gondolatra jutott, hogy az anyag, pontosabban annak tömege, megváltoztatja a tér szerkezetét, aminek következtében a tömegek kölcsönhatásba lépnek, és ez a gravitáció. Higgs is a tér és anyag…..
csimbe 2023.11.21 19:14:16
@38Rocky: Nekem sokat segítettek az írásaid abban, hogy megismerjem az Általános relativitáselméletet. No, nem a matekját, hanem az eszmei mondanivalóját. Azzal azonban nehezen birkózik meg a szavannai agyam, hogy „ezen a határon a relativitáselmélet szerint a távolság nullára, a tömeg végtelenre nő.” Ha valamilyen fizikai létezőnek van határa, az nem lehet nulla, vagy semmi. A „tömeg” végtelenségét, úgymint darabszámot el tudom képzelni, mivel lehetetlen megszámolni. Azonban azt, hogy egy végtelen nagy tömeggel rendelkező objektum (Fekete lyuk) létezik, már nem. :-)
csimbe 2023.11.29 13:55:49
@38Rocky: „De mi van akkor, ha egy tömeg nélküli valami, például a foton c sebességgel halad? Akkor már lesz energiája és ehhez az E=mc2 szabály szerint akár rendelhetnénk tömeget is, de ez nem kötelező, mert a tömeg létezése azt is feltételezi, hogy ez a tömeg van valahol „nyugalomban”. Szorozzuk meg az X számot 1/X-szel, az eredmény „1” lesz. Tartson X végtelenhez, akkor 1/X nullához fog tartani. Ebben az értelemben rendeljünk 1/X nulla határértékű tömeget a térhez, akkor a c sebességű forgás már létrehozhat véges tömeget.
A távolság nullára csökkenése is hasonlóan magyarázható. Legyen 1/X a határértékben nulla sugár, akkor eljuthatunk a véges méretű sugárhoz, ha a forgási sebesség
c.”
Az inflációst „tértágulás” jóval a fénysebességet meghaladó volt. Honnan kapta a kezdősebességet? Abból a nagy nyomásból, ami a robbanás előtt végtelen nagy volt. Mikortól beszélhetünk fénysebességről, ha előtte még nagyobb sebesség is létezett? Továbbra is úgy gondolom laikus módon, hogy a nulla, mint a semmi nem létező. Azonban egy fizikailag szélsőértéknek, a nullához tartónak megfeleltethető, a gyakorlati mérés híján. (nagyon kicsi, de létezik) Úgy látom, hogy a c konstans kitüntetett szerephez jut az elméletedben. Ha matematikailag korrekt eredményekkel szolgál, már nem küldhető a „zöldségboltba”.
csimbe 2023.11.29 14:09:30
@gregor man: „Tehát nincs létezés /mozgásban lévő/ Anyag, Tér és Idő nélkül, de a Tér és Idő nem fizikai entitás, csak az anyag „létezés-indikátora”! Ellenben ha a Tér Valami akkor kell legyen tulajdonsága, szerkezete. Mérete? Sűrűsége? /hisz tágul/
Akkor kvantáltnak kéne lennie nem folytonosnak. /Ekkor a Semmi, mint olyan nem is létezne!/
Pedig szerintem, a Valami nem létezhet Semmi nélkül! A Semmi pedig Valami nélkül!
„Szóval szerinted az Üres Tér (és az Idő) az fizikailag létező Valami, vagy csak az egymás-mellettiség és egymás-utániság matematikai koordináta rendszere, mely csak a mozgó anyag által nyer értelmet?”
Véleményem szerint, a Tér és az Idő fogalmait nevezhetjük a létezés indikátorainak. Azonban a Téridő, mint „egyesült entitás”, már fizikai létező, mivel dinamikája energiája azzá teszi. Mivel végtelen energiával, tömeggel, sebességgel nem lehet valós dolgokat detektálni, diszkrét elemekből állónak tekinthető a téridő. Mint már jeleztem, végtelen darabszámból álló halmazt el lehet gondolni, csak a részeit megszámolni problémás.
csimbe 2023.11.12 19:18:10
A szingularitás egy folytonos, integrálható vonalon található kiterjedés nélküli, matematikailag kitalált pont, amelyben (a végtelenségben) elvesznek a fizikailag értelmezhető mennyiségek.  Az elméletileg megmérhető fizikai mennyiségeket nevezzük adagoknak, kvantumoknak. Azonban az adagoknak is van…..
  Előadásom valószínűleg nem csak témájában, hanem felfogásában is szokatlan lesz. A jelenlegi kutatást a specializáció jellemzi, amely egy-egy szűk témát vizsgál rendkívüli alapossággal. Itt most ennek épp ellenkezőjéről lesz szó: különböző diszciplínák közötti kapcsolatkeresés lesz a tárgy,…..
Első feltevésem az, hogy a globális téridő struktúra, mint végtelen nagy és végtelen potens, a SZELLEMI létező. Tulajdonképpen a megnyilvánulatlan mindentudás és mindenhatás esszenciája. Második feltevésem az, hogy a téridő-kvantumok evolúciója, egy olyan metamorfózis, amikor az időben eltolódva…..
A mechanikai hullámok közegben terjedő állapotváltozások, amelyek egy fix pont körül rezegnek. Egy közegen belül, a hullámterjedésére párhuzamosan történő longitudinális rezgések, (összenyomódás/kitágulás) képezi a hanghullámot. A vízfelszín hullámzása esetében két különböző halmazállapotú közeg…..
A tudat is egy energiaforma   A fizika mai tudása szerint, az anyag energiává konvertálható, oda és vissza, vagyis egylényegű vele. Az anyag magában hordozza a róla szóló információt, viszont azokat a tapasztalóknak kell összegyűjteni. Azt, hogy egy létező anyagi rendszer mennyire tudatos, abból…..
Egy ősrobbanás nélküli univerzum elmélete. A világmindenség öröktől fogva létezik, a végtelen energiájának transzformációi alapján. Első, alapvető energiaformája, a diszkrét elemekből, téridő-kvantumokból álló végtelen struktúra, amelynek alaprezgése, fluktuációja van. A téridő-kvantum, a…..
  A sötét anyag nem létezik! A kepleron koncepció Absztrakt A kepleron koncepció alapján értelmezzük az univerzum tágulásának Hubble törvényét, összevetve a kozmológia sötét anyagon és sötét energián alapuló elméletével. Azt találtuk, hogy számos csillagászati megfigyelés (az Androméda köd…..
csimbe 2022.11.05 22:17:51
„ De mi tartja pályán a Földet a Nap körül? Ennek oka, hogy a tér a tömegek által megalkotott görbületi szerkezettel rendelkezik, melyben a mozgás a „terepviszonyokhoz” alkalmazkodik. Mivel a görbületek lerövidítik az utat, a testek úgy tudják megtalálni a legrövidebb mozgási pályát, ha a nagy görbületű tartományokba igyekszenek.”
Ha körülnézünk az univerzumban, elég kevés gömbszimmetrikus objektumot látunk. A legtöbb, galaxis korong (UFO) alakú. Ha a tömeg gömb szimmetrikusan görbíti maga köré a teret, akkor miért ilyen alakúak a galaxisok? Ha a centrifugális erő is térgörbítő hatású, akkor a forgástengelyre merőlegesen „visszagörbíti a téridőt, hogy a jellemző galaxis alak kialakuljon. Ha minden típusú erő, hatással van a térre, (a téridőre), akkor a téridő is visszahat, úgymint erő. Ez lenne a térerő. Ha a tér nem értelmezhető önállóan, csak mint egy kimerevített kép formájában, akkor az idővel társítva, az erőt is időhöz kell társítani. Így a téridő-erő fogalma születik meg számunkra. Ha az energia, mint munkavégző képesség (erő), nem megmaradó mennyiség, akkor a térerő, az idővel elfogyó lesz. Ezzel pedig a tér is elfogy. De mivel az univerzum nem a semmiből, hanem a téridőből (térerőből) bukkant elő, az energia nem válhat semmivé. Marad az anyag nélküli téridő, mint örök létező. Ezért nem értem azokat, akik szerint a tér és az idő, vagyis a téridő, csak egy emberi fikció, gondolati létező, amikor nem lehet kihagyni a kézzelfogható valóság megtapasztalása, megismerése, érdekébent.
csimbe 2022.11.13 16:16:46
@38Rocky: „Ha lenne antigravitáció, akkor az univerzum szétválna belső és külső galaxisokra. A belső galaxisokat minden oldalról érné a taszító hatás, viszont a külső galaxisokat csak egy oldalról. Akkor a külső galaxisok távolodnának a leggyorsabban amiket az összes antigravitáció egy oldalról ér és befelé haladva lassulnának ahol egyre több az ellentétes irányú taszítás.
Akkor viszont lenne az univerzumnak közepe, ahol a taszító erők kiegyenlítik egymást és ha mi innen nézve éppen ezt tapasztaljuk, hogy a minél távolibb galaxisok egyre gyorsabban távolodnak tőlünk az azt jelentené, hogy mi vagyunk az univerzum közepén :)”
A nemrégen elhunyt fizikus Szász I Gyula dr. elmélete szerint, nincsen Anti-anyag, viszont vannak gravitációs töltések, melyek között van taszító is. Az elektromos töltésekkel ellentétben, az azonosak vonzzák, a különbözőek taszítják egymást. Ennél fogva kétféle összecsomósodó anyagtípus alakult ki az univerzumban. A proton bázisú és az (anti-proton) „Elton” bázisú anyag. Ezekből elkülönülten épülnek föl a galaxisok. Vannak azonban a neutrínók és „neutrínó-féle” anyagok, amik elektromosan és gravitációsan is semlegesek. Kvázi tömegnélküliek, ami azt jelenti, hogy a gravitációs töltéseik hatása nem érvényesül, viszont csomósodott kötésben állnak. Ezen anyagtípusok töltik ki az univerzumot homogén, izotróp képet alkotva róla. Az azonos gravitációs töltések összegződésének következménye az, hogy a két féle anyagtípusból álló galaxisok taszítják egymást. Az elektromosság kifelé mutatott hatásai alapján, azonban nem lehet megkülönböztetni őket egymástól. Szingularitást rejtő „fekete lyukak” nem léteznek, csak nyugalmi állapotban lévő anyagból álló objektumok.
A végtelen univerzum öröktől fogva létező, ahogy az anyag négyféle elemi részecskéi az (elektron; pozitron; Proton; „Elton”) is. Nem volt ősrobbanás, ennél fogva ott van az univerzum „közepe”, ahol annak a szemlélője.
A matematika szerint, egy mákszem felületén ugyanannyi (kiterjedés nélküli) pont van (található?), mint a Nap méretű gömb felületén, azaz végtelen sok. A végtelen pontok (száma) között nincs különbség, csak az általunk választott, megadott méretek, úgymint a Nap és a mákszem felületének mérete…..
csimbe 2022.05.13 14:06:54