Regisztráció Blogot indítok
Adatok
csimbe

90 bejegyzést írt és 402 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
A kozmikus inflációról azt mondja a tudomány, hogy az ősrobbanás pillanata szülte az időt, ami a kezdetben olyan gyors volt, hogy a vele születő teret, végtelen nagy távolságig tágította. Ebből adódik számunkra az, hogy egy elég nagy (a belátható) tartománya Eukleidészi síknak számít, ahol a…..
Az Univerzum szerkezetének megformálója: a gravitáció és antigravitáció   Absztrakt A tér, az idő és az anyag elválaszthatatlan egységet alkot. Elindulhatunk a tér lokális forgásaiból, amely megalkotja a mikroszkopikus részecskék világát, a négy alapvető kölcsönhatás ebből felépíti a…..
csimbe 2024.10.27 20:20:36
@Dead Man: Ha mindenáron ragaszkodunk az ősrobbanáshoz, akkor nem tudunk elszakadni az inflációs tágulástól, és az anyagkeletkezés tűzijátékszerű szétfröccsenésétől. Ez után jön be a lebomló Higgs mezőből anyag tömege, ami az idő múlásával összecsomózza az anyagot. A tér, a téridő, persze továbbra is tágul, mivel a tömeg nem tudja az egészet azonnal maga köré hajlítani. Így lesznek olyan területek a téridőben, amik anyaghiányosak lesznek, felhígulnak, rontva a gravitáció esélyét az összegyűjtésükre. Ennél fogva a táguló térben akkora távolságra kerülnek egymástól az amúgy is ritka elemi részecskék, hogy sem az elektromos, sem a gravitációs vonzás nem tudja többé közelíteni őket egymáshoz. Ez azt jelenti, hogy nem keletkeznek új csillagok a periférián, vagyis a szétfröccsent anyag határán túl. Ez meg abban nyilvánul meg számomra, hogy még az infravörös tartományból sem információnk az univerzum határáról. Marad a nagy sötét, hideg háttér, amiről csak a háttérsugárzás ad némi információt. Azonban, ha a téridő jóval tovább terjeszkedett a pukkanástól számítva, akkor ott van a nulla kelvines, üres téridő, ami a mai fogalmaink szerint olyan energiát tartalmaz, ami nem nyerhető ki belőle.
csimbe 2025.02.09 22:01:32
„Az egész univerzumot kitöltő Higgs-tér egyes "nagy tömegű" részecskéket lelassít, míg más "kis tömegű" részecskékre alig hat.”
A Higgs tér, vagy mező, ezek szerint azonosítható a téridővel, és mivel közegnek számít, korlátozza a benne való mozgást.
„Ha nem létezne ez a mechanizmus, akkor minden részecske állandóan fénysebességgel száguldana, nem jöttek volna létre a csillagok, az égitestek, természetesen élet sem lenne.”
Amennyiben a Higgs mezőben lévő anyagi részecskék attól kapják a tömegüket, hogy a mozgásukban korlátozottak lesznek, akkor csak a fénysebesség lesz számukra az elérhetetlen, mivel a tömeg ebben a kontextusban azt jelenti, hogy a fénysebességnél lassabb a mozgó részecske. Ha azonban a Higgs mező megengedi a fénysebességet úgy, hogy annak a részecskének nem ad tömeget, ami a maximális sebességet képviseli, (foton) akkor miért korlátozza, maximálja a foton sebességét, ha a kvantumelmélet szerint, létezik az azonnali kölcsönhatás az „összefonódott részecskék között? Az is rejtélyes számomra, hogy a Higgs mező mozgásállapotáról nincs említés. Ha egy mozdulatlan közeg, amiben minden más mozog, vagy egy dinamikusan örvénylő mozgó halmaz, ami ráadásul sűrűsödhet, vagy felhígulhat ennek a mozgásnak következtében, akkor nem lehet skalármező? Ha a Higgs egy skalármező, aminek minden körülmények között azonos az energiasűrűsége, akkor a mozgása csak a benne lévő részecskék mozgását indukálja úgy, hogy magával sodorja, vagy lefékezi. Ha a fékezett részecske kapja tőle a tömeget, a magával sodort pedig nem, akkor a Higgs mező sem lehet gyorsabb mozgású, mint a fény, vagyis a foton. Ekkor viszont hogyan lehet benne a c-nél gyorsabb információterjedés, amit az összefonódott részecskéknél megállapítanak?

„Az LHC 2012. 06. 04-én bejelentette, hogy új részecskét találtak, amely nagy valószínűséggel a Higgs-bozon. 2013. 03. 14-én jelentették be, hogy az eredmények ellenőrzése alapján kijelenthető, a részecske egy Higgs-bozon.
A Higgs-bozon
tömege: 125 GeV körüli
töltése: 0
spinje: 1”
Ezek mind a standard modell szerinti előrejelzések, számított axiómák szerinti eredmények. Ezt a statisztika manipulálásával is ki lehet hozni úgy, hogy konzekvensnek számít.
Egy olyan mezőnek hogyan lehet közvetítő bozonja, aminek az a feladata, hogy tömeget adjon a részecskéknek? Ha a részecske hullám kettősség a Higgs mezőre, mint hullámok seregére és a részecskéjére is vonatkozik, akkor hogyan lehet a hullámközeg, tömegadója annak is, ami más részecskék tömegéért a felelős? Ha a Higgs részecske is tömeget kap, létrejön a saját hullámainak konvergálásából, akkor miért nem ad tömeget a fotonok konvergálásának? Miért van lendülete, impulzusnyomatéka van a fénynek, a lézernek, amikor a Higgs mezővel, azonos sebességgel sodródik? Miért nincs tömegjáruléka, ha a Higgs bozonnak van?
Egy további kérdés az, hogy ha a Higgs mező előbb létezett, mint az anyag elemi részecskéi, akkor azok miből születtek? Ha azt gondolom, hogy a téridő, nem más, mint a Higgs mező, akkor az anyagnak is abból kellett kicsapódnia. Ha mindjárt úgy születtek meg a részecskék, hogy a tömeget is megkapták, akkor miért nem kapott egyformán minden részecske a tömegből? Ha a tömegnek az a tulajdonsága, hogy konvergál, vagyis csomósodva egyre nagyobb lesz az értéke, akkor minek a különböző egyéni tömeget viselő részecske? Ha csak az befolyásolja a tömeg egyéni értékét, hogy mennyire fékeződik le a Higgs mezőben, akkor a fekete lyukaknak mozdulatlannak kellene lenniük benne. De mivel azok is mozognak a téridőben, (Higgs mezőben) így csak a sodródásra lehet alapozni a mozgásukat. De azt is megjegyeztem már, hogy csak a tömegnélküli sodródhat maximális sebességgel, a mezővel. Ez jelentené azt, hogy a fény nem jut ki az eseményhorizont mögül, mert akkora tömegértékű lett az anyag egy fekete lyukban, hogy a lendülete meghaladja a fotonét? Hova tart az anyag egy fekete lyukban? Hát a szingularitás felé. A szingularitás meg az a hely, ahol felborul, megszűnik a számításokban lévő logika. Ennél fogva az azonnali hatás, a fénynél gyorsabb terjedés sem kizárható. Mi és hova terjedhet a fénynél nagyobb sebességgel? Hát az energia, amiről azt tudjuk, hogy nem vész el csak átalakul. Mivé alakulhat az anyag energiája a szingularitásban? A véleményem szerint téridővé, vagy ha úgy tetszik Higgs mezővé. Ha az anyagból azonnal téridő lesz egy szingularitásban, akkor a téridőből is azonnal lesz anyag egy „Anti-szingularitásban”, vagy más néven fehér lyukban.
csimbe 2025.02.13 12:07:38
@38Antal38: „Nem úgy értelmezem a Higgs mezőt, mint surlódó közeget, ami által tömeg alakul ki, hanem a Higgs bozont a királisan semleges térből a királis szimmetria megtörésével létrejövő állapotnak (részecskének) tartom. A Higgs bozon bomlástermékein keresztül ad tömeget a belőle képződő részecskéknek. Ez a felfogás feloldja az általad kritizált ellentmondásokat.”
Amennyiben jól értelmezem a válaszodat, úgy a téridőből, (amit a Higgs skalármezőnek is tekinthetek) jön létre a Higgs bozon, aminek felbomlása ad tömeget az elemi részecskéknek. Vagyis az elemi részecskék egy már létező részecskének a Higgs bozon bomlástermékei, amik már nem szakadhatnak szét és nem képezhetnek más eleminek nevezhető részecskét. Ha a Higgs mező egy olyan kezdeti állapota volt az univerzumnak, ami a „tömegadással” lebomlott, akkor a téridőnek kell lennie egy olyan állapotának is, ami nem bomlott le elemi részecskékre, hanem egy közvetítő közeg szerepét tölti be a különböző kölcsönhatások során. A gravitációnak vonzó, és a „sötét energia”taszító hatása ennek a téridő közegnek tulajdonítható be? Amennyiben a bozonok képződése is egy már lezárult folyamat, akkor az anyagot képező energiaforma is végesnek tekinthető. Azt nem értem, hogyan lehet szingularitás, végtelenség, egy fekete lyukban, ha véges az anyagmennyiség, amit a lyukak elnyelhetnek?
A James Webb űrteleszkóp legújabb vizsgálatai, ami a korai galaxisok szerkezetét kutatja, azt találta, hogy a jelenleg általánosan elfogadott. Lambda-CDM elmélet várakozásával szemben, ezek a csillagalakzatok is lényegében azonos struktúrával rendelkeznek, mint a „maiak”, vagyis azok a galaxisok,…..
csimbe 2025.01.08 22:59:08
@Világnézet Netes Napló: Az alternatív elméletnek szerzett pontot a James Webb
Egy laikus véleménye a mono ősrobbanás elmélet és a gyorsuló tágulás ellenében.
agondolatteremtoereje.blog.hu/2025/01/08/az_allando_allapotu_univerzum_elmelethez_egy_megjegyzes
  A tudomány mai állása szerint, az ősrobbanás elmélete és az örökké táguló univerzum az elfogadott. Vannak ugyan alternatív elméletek, de azok kevesebb kísérleti igazolással rendelkeznek, mivel az erre szolgáló eszközöket, kutatási időkeretet, a fősodorbeli kutatók használják ki. „A Hawaii…..
Elsőnek vegyük azt, hogy a végtelen sok téridő kvantum nem a semmi, hanem a végtelen nagy potenciának a téridő kvantumaiban történő megnyilvánulása. Az anyag nélkülinek tekintett űr, így már erővel bír, ezért nem a semmi. Másodszor pedig, a kontinuum fogalmát csak a folytonosságra, a…..
A szingularitás szó szerinti jelensége kivételes, különlegesen viselkedő, szabálytalanságot mutató. Tegyük hozzá, hogy valami. Valami, ami eltér az általunk felállított, ismert szabályoktól. Például az általunk készített matematikai függvények szabályaitól. Ebben a szinguláris pontban az értékek…..
Tekintettel a Nibiruról érkező Anunnakik beavatkozására. Az előző posztomban a Naprendszeren kívülről érkező bolygóról és a rajtuk élő fejlett civilizációról „értekeztem”. Ebben az írásban a Földi civilizáció kialakulásának lehetőségét vizsgálom. Az Anunnaki teória szerint, ők hozták létre…..
Ezt a posztomat a galaxisunk karjai közti térben kezdem egy csepp alakú kozmikus porfelhő leírásával, amiből azután a Naprendszer, egy csillagnélküli bolygó, az élet, a civilizáció fejlődik. Amint a csepp alakú porfelhő a gravitáció hatására elkezd összehúzódni, forgásba kezd, és egy UFO szerű…..
Az okot időben megelőző okozat https://charoninstitute.wordpress.com/tag/retro-kauzalitas/ Az idézett szöveg a jelzett linkről származik. „1) A kvantum-nonlokalitás jelenségében, és a fénysebességnél gyorsabb távolba hatás létében mindenki egyetért, abban azonban nem, hogy lehet-e ezt…..
A hindu upanisadok (titkos tanok) alapeszméje az, hogy a Brahman, az örök isteni erő, és az Atman világlélek, önvaló, egy dolognak a kétféle megnevezése. Mivel az örök isteni erő halhatatlan, ebből az is következik, hogy a világlélek, a nagy önvaló is halhatatlan. Ha az EGY isteni erő és az EGY…..
„Az evolúció az a folyamat, amelyben a biológiai populációk örökölhető tulajdonságai megváltoznak az egymást követő generációk során.” Ez azt jeleni, hogy az egyéni entitásoknak alkalmazkodnia kell a környezetéhez, még az örökölhető tulajdonságokkal is ahhoz, hogy fennmaradhassanak a…..
Az ember teremtése óta, különös jelentősége van a titkolózásnak, másként szólva az információhoz jutás megtagadásának. A paradicsomból való kiűzetésnek is az volt az oka, hogy a Tudás fájáról (Sátáni sugallatra?), a tiltott gyümölcshöz jutott az ember. Mit tudhatott meg Ádám és Éva, ami miatt…..
Az Egyiptomi teremtéstörténet sajátos átértelmezése.   Nem volt más, csak Nun az őselem, az ősvíz formájában létező istenlény. Az ő alkotórészeiből keletkezett a mindenség.  Nem volt más, csak a téridő kvantumokból álló végtelen struktúra, a végtelen nagy alaprezgésű energia. Az éter, a majdani…..
A nagypiramis építésének folyamata és technológiája, az elképzelésem szerint. Bevezető. Az egyiptomi papságnak, mint a titkos tudás őrzőinek, meghatározó szerepe volt abban, hogy e szakrális társadalom a leghosszabb ideig regnálhatott a Földön. A Héliopoliszi papok, annyi tudást halmoztak fel az…..
    Fekete lyukak és a téridő szingularitása   Amikor kozmológiai kérdésekről van szó, feltétlenül beszélni kell a fekete lyukakról is, ami természetesen nem tévesztendő össze a sötét anyaggal! Einstein általános gravitációs elméletének egyik izgalmas következménye a fekete lyukak létezése, amit…..
Egy kiegészítő, az emberi cselekedet szabadságához. Az élet értelme az, hogy élni akar. Az élőkben kialakult élni akarás, az egysejtűektől az emberekig genetikailag kódolva van. Úgy, ahogy a természetes halál is. Azok az élő szervezetek, amik nem rendelkeznek öntudattal, (én képpel) kvázi…..
„A szubsztanciadualizmus (a továbbiakban ezt dualizmusnak fogom rövidíteni) szerint az elme, lélek vagy szellem alapvetően különböző dolog, mint a fizikai test. Mit mond a dualista, mik a mentális állapotok, mi az érzet, a gondolat vagy az érzelem? Azt, hogy a mentális állapotok a mentális vagy…..
A diszkrét elemű négydimenziós téridő-kvantum, szemléltető ábrázolása. 1.ábra   A klasszikus lineáris téridő diagram alapján, a téridőbeli esemény egy pont, amihez egy időpont érték, és egy térpont érték tartozik, amit a nulla referenciaponthoz viszonyítunk. Mivel a térpont három koordinátája, a…..
Szimmetriatörés: amikor a semmiből valami lesz Einstein vetette fel a tér aktív szerepét, amikor arra a gondolatra jutott, hogy az anyag, pontosabban annak tömege, megváltoztatja a tér szerkezetét, aminek következtében a tömegek kölcsönhatásba lépnek, és ez a gravitáció. Higgs is a tér és anyag…..
csimbe 2023.11.21 19:14:16
@38Rocky: Nekem sokat segítettek az írásaid abban, hogy megismerjem az Általános relativitáselméletet. No, nem a matekját, hanem az eszmei mondanivalóját. Azzal azonban nehezen birkózik meg a szavannai agyam, hogy „ezen a határon a relativitáselmélet szerint a távolság nullára, a tömeg végtelenre nő.” Ha valamilyen fizikai létezőnek van határa, az nem lehet nulla, vagy semmi. A „tömeg” végtelenségét, úgymint darabszámot el tudom képzelni, mivel lehetetlen megszámolni. Azonban azt, hogy egy végtelen nagy tömeggel rendelkező objektum (Fekete lyuk) létezik, már nem. :-)
csimbe 2023.11.29 13:55:49
@38Rocky: „De mi van akkor, ha egy tömeg nélküli valami, például a foton c sebességgel halad? Akkor már lesz energiája és ehhez az E=mc2 szabály szerint akár rendelhetnénk tömeget is, de ez nem kötelező, mert a tömeg létezése azt is feltételezi, hogy ez a tömeg van valahol „nyugalomban”. Szorozzuk meg az X számot 1/X-szel, az eredmény „1” lesz. Tartson X végtelenhez, akkor 1/X nullához fog tartani. Ebben az értelemben rendeljünk 1/X nulla határértékű tömeget a térhez, akkor a c sebességű forgás már létrehozhat véges tömeget.
A távolság nullára csökkenése is hasonlóan magyarázható. Legyen 1/X a határértékben nulla sugár, akkor eljuthatunk a véges méretű sugárhoz, ha a forgási sebesség
c.”
Az inflációst „tértágulás” jóval a fénysebességet meghaladó volt. Honnan kapta a kezdősebességet? Abból a nagy nyomásból, ami a robbanás előtt végtelen nagy volt. Mikortól beszélhetünk fénysebességről, ha előtte még nagyobb sebesség is létezett? Továbbra is úgy gondolom laikus módon, hogy a nulla, mint a semmi nem létező. Azonban egy fizikailag szélsőértéknek, a nullához tartónak megfeleltethető, a gyakorlati mérés híján. (nagyon kicsi, de létezik) Úgy látom, hogy a c konstans kitüntetett szerephez jut az elméletedben. Ha matematikailag korrekt eredményekkel szolgál, már nem küldhető a „zöldségboltba”.
csimbe 2023.11.29 14:09:30
@gregor man: „Tehát nincs létezés /mozgásban lévő/ Anyag, Tér és Idő nélkül, de a Tér és Idő nem fizikai entitás, csak az anyag „létezés-indikátora”! Ellenben ha a Tér Valami akkor kell legyen tulajdonsága, szerkezete. Mérete? Sűrűsége? /hisz tágul/
Akkor kvantáltnak kéne lennie nem folytonosnak. /Ekkor a Semmi, mint olyan nem is létezne!/
Pedig szerintem, a Valami nem létezhet Semmi nélkül! A Semmi pedig Valami nélkül!
„Szóval szerinted az Üres Tér (és az Idő) az fizikailag létező Valami, vagy csak az egymás-mellettiség és egymás-utániság matematikai koordináta rendszere, mely csak a mozgó anyag által nyer értelmet?”
Véleményem szerint, a Tér és az Idő fogalmait nevezhetjük a létezés indikátorainak. Azonban a Téridő, mint „egyesült entitás”, már fizikai létező, mivel dinamikája energiája azzá teszi. Mivel végtelen energiával, tömeggel, sebességgel nem lehet valós dolgokat detektálni, diszkrét elemekből állónak tekinthető a téridő. Mint már jeleztem, végtelen darabszámból álló halmazt el lehet gondolni, csak a részeit megszámolni problémás.
csimbe 2023.11.12 19:18:10
A szingularitás egy folytonos, integrálható vonalon található kiterjedés nélküli, matematikailag kitalált pont, amelyben (a végtelenségben) elvesznek a fizikailag értelmezhető mennyiségek.  Az elméletileg megmérhető fizikai mennyiségeket nevezzük adagoknak, kvantumoknak. Azonban az adagoknak is van…..
  Előadásom valószínűleg nem csak témájában, hanem felfogásában is szokatlan lesz. A jelenlegi kutatást a specializáció jellemzi, amely egy-egy szűk témát vizsgál rendkívüli alapossággal. Itt most ennek épp ellenkezőjéről lesz szó: különböző diszciplínák közötti kapcsolatkeresés lesz a tárgy,…..
Első feltevésem az, hogy a globális téridő struktúra, mint végtelen nagy és végtelen potens, a SZELLEMI létező. Tulajdonképpen a megnyilvánulatlan mindentudás és mindenhatás esszenciája. Második feltevésem az, hogy a téridő-kvantumok evolúciója, egy olyan metamorfózis, amikor az időben eltolódva…..
A mechanikai hullámok közegben terjedő állapotváltozások, amelyek egy fix pont körül rezegnek. Egy közegen belül, a hullámterjedésére párhuzamosan történő longitudinális rezgések, (összenyomódás/kitágulás) képezi a hanghullámot. A vízfelszín hullámzása esetében két különböző halmazállapotú közeg…..