Regisztráció Blogot indítok
Adatok
Sandor Magyarosi

0 bejegyzést írt és 7 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
A napokban újabb fordulat történt az általunk is nyomon követett úzvölgyi katonai temető ügyében. A román hatóságok által román katonaként azonosított hősi halottak többségéről kiderült, hogy magyar állampolgárok voltak, s magyar honvéd gyalogezredekben szolgáltak. Szerkesztőségünknek sikerült…..
Sandor Magyarosi 2020.06.24 16:03:10
A legteljesebb nyilvántartás az a 600 nevet tartalmazó lista, amelyet Hargita megye vezetése tett közzé, és amely tuodmásom szerint a megyében található halotti anyakönyvek alapján készült. Ez a következő linken érhető el: hargitamegye.ro/upload/public/uz/600_halott.pdf

Ezt egészíti ki Bartók Béla írása, amely itt, a blogon olvasható, és amelyben a szerző az úzvölgyi temetőben elhantolt katonák névsorát különféle egyéb forrásokra támaszkodva próbálta kiegészíteni. Az említett írás itt olvasható: nagyhaboru.blog.hu/2019/05/16/10-es_honvedtemetok_az_uz_volgyeben

Végül tudom javasolni a Hadtörténelmi Levéltár katonaősök kutatásában segítséget nyújtó szolgáltatását, amelyet egy elektronikusan elérhető adatlap kitöltésével lehet igénybe venni (ezt a katonaősök kutatása címszó beírásával bármelyik internetes kereső könnyedén megtalálja).
Élénk médiaérdeklődés mellett mutatta be a Duna TV 2016. december 16-án a Szürke senkik című első világháborús filmet, amelynek forgatókönyvét Köbli Norbert írta, rendezője pedig Kovács István volt. A kritikákat olvasva megállapítható, hogy a tv-film sikert aratott, sőt, akad a vélemények között…..
Sandor Magyarosi 2017.01.07 23:56:28
Néhány kommenttel korábban felmerült, h milyen történetből kellene filmet csinálni; szerintem az ellenséges vonalak mögé beküldött járőr-történet is rendben lenne (még ha valószínűtlen, illetve részben a Ryan közlegényből nyúlt is az ötlet), csak a sztori többi részét kellett volna hitelesebbre venni. Ha pl ezt a járőrt azért küldik ki, h erdős terepen az ellenséges vonalak mögött a tüzérség számára célpontokat derítsenek fel egy nagyobb támadás előtt, átvághatták volna magukat drótakadályon, beleütközhettek volna vmi állásrészletbe, ami pont azért lett volna, ott, ahol, mert az erdő miatt nem lehetett volna felderíteni, s visszaverekedhették volna magukat az információval arra a hírre, h vége a háborúnak. Így az eredeti koncepciót se kellett volna feladni, és ha az maga nem is lett volna hiteles, legalább fel lehetett volna építeni hiteles - és a korra jellemző - elemekből. (De lehetett volna ez a járőr egy rohamcsapat egyik felderítő járőre, amelyik a felderítési adatok alapján felépített helyszínen történő gyakorlás után fel akarja deríteni támadás előtt a tképpeni terepet, viszont a fás-erdős környezetben olyan dolgokba ütköznek, amiről a korábbi felderítési adatok nem számoltak be). Szóval na, ha már néhány emberes a sztori s kell az ellenség mögötti járőrakció, legalább a részletek legyenek rendben a sztoriban. Díszletnek meg kiásni egy lövészárok-részletet s felépíteni elé egy drótakadályt gyakorlatilag fillérekből is lehet, nem kellenek ahhoz milliók.
Elérkeztem életemnek ahhoz a pontjához, amikor minden 21. életévét betöltött magyar állampolgárságú férfinak eleget kellett tenni a honvédelmi törvény ide vonatkozó passzusának; vagyis jelentkezni kellett katonai sorozásra. Akkor 1942-őt írtunk. Mint becsületes állampolgár, jelentkeztem, de a…..