Adatok
gésa
12 bejegyzést írt és 0 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
anno, május 1-én felvonultunk még. sőt, iskolánk egyszer részt vett azon az ünnepségen is, ahol lehetőségünk volt szallagokkal a kezünkben rohangálni a tribün előtt és várni, hogy kádár jános lebiccentsen ránk. rengeteget próbáltunk, tornateremben a gimiben és kinnt a téren.…..
a főnököm kedvenc szava: bazmeg. ezt olyan élesen és teketória nélkül tudja mondani, hogy az ember nem csak hallja, hanem tudomásul veszi, hogy bazmeg.
ma reggeli ébredésnél elszóltam magam. úgy látszik, hamar tanul az ember. nem volt kedvem felkellni. node enyire? magam is…..
Nagyon izgalmasnak találom azt is, ahogy Löwen a rák beteg személyiségét leírja. Szerinte az érintett személyek belül mélyen, gyerekkoruktól fogva áldozatoknak érzik magukat. Kívülről semmi sem látszik mindebből, leszámítva a fáradtságos, elismerésért…..
Wilhelm Reich a rákot, egy nem tudatos érzelmi rezignáció következményeként írja le. Ez azt jelenti, hogy míg a beteg egy tudatos szinten jóhiszeműen küzd az életéért, valójában egy nem tudatos mélyebb szinten már feladta a harcot.
A rezignáció természetesen…..
Kis elkalandozás után visszatérek az eredeti témához. Szerintem nagyon érdekes, ahogy reich és löwen az emberi szervezetről és működéséről beszélnek. A rák kialakulását és lefutását vizsgálják, az emberi testet egyfajta bioenergetikai rendszerben értelmezik. Ennek a…..
érdekes. a következő interjú részletet találtam a film.hu-n. "Reich rájött, hogy a freudi gondolkodás, ego, szuperego, szublimáció, meg a többi terminus elég behatárolt. Érdekes, hogy a magyar pszichoanalízis szintén sokkal izgalmasabb volt (Ferenczi, Fodor stb.), mint az…..
előszőr akkor találkoztam wilhelm reich nevével, amikor akexander löwen (egyik reich tanítvány) tanulmányát fordítottam németről magyarra. mindenképpen azt akartam, hogy családom egyik szeretett tagja el tudja olvasni a munkát. ezért hát nekiláttam. így kezdődik: "Mint…..
csak, hogy egészen világos legyen: W. R. a bodypsychotherapy megalapítója. Tanítványa volt Alexander, és Perls, a gestalt módszer megalkotója és Ida Rolf. Ő maga 24 évesen már végzett analitikus volt, Freud tanítvány, Ferenczi és Bálint kollégái. 33-ban a Character Analysis…..
ezt a honlapot majd nézd át, ők megalapították az Orgon Insitute-t, most is végeznek kutatásokat, méréseket. Itt a honlap, hogy mit is csinálnak.
www.trettin-tv.de/akademie/orgdaten.html..
mivel ancsa még nem tud igazán szerkesztőként belépni, idemásolom a hozzászólását, ami jóval több, mint egyszerű komment:
Vádolják azzal, hogy ő maga is pszichésen beteg volt, de látva ezeket a fényképeket róla, nem hiszem. Azt sejtem, hogy meghaladta a korát, ő nem tudott…..
kezdjünk neki. de nem egyedül akarom írni ám. gyerünk ide mások is. mindjár küldök hozzáférést. megkérdezem ancsát, hol tart a szakdogája pl?..
mint az iskolában. létezik ilyen első lap. miről, merre hogyan. nem érdekes. tevékenységnapló? hogy ne tűnjön el? hogy ne tűnjön el az élet íze? csússzon ki észrevétlenül a kezemből?..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz