Adatok
christo161
73 bejegyzést írt és 29 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Ennek a bejegyzésnek az első felében olyan számítógépes játékok fognak szerepelni, amik jellemzően az első Command & Conquer játék megjelenése után készültek, kb. a kilencvenes évek második felében, esetleg a kétezres évek első felében, és hasonlítanak a C&C játékokra.
A bejegyzés második…..
christo161
2024.06.12 21:50:00
@alternistom: Grey Goo annyira nem C&C klón szerintem, de tény, hogy a Petroglyph, vagyis régi C&C fejlesztők készítették. Warzonet sajna nem ismerem, csak névről, de majd lecsekkolom.
Sokan vannak azon a véleményen, hogy az emberiség ki fogja pusztítani magát. Én nem tartozok ezek közé az emberek közé, sőt drukkolok az emberiségnek, hogy minél tovább fejlődjön, és minél több problémát megoldjon, viszont ez egy másik téma. Itt ebben a bejegyzésben arról lesz szó, hogy mik azok a…..
Ebben a bejegyzésben viszonylag furcsa őslényekről gyűjtöttem össze pár képet. Vannak köztük dinoszauruszok is, de a bejegyzés célja inkább az, hogy az egyéb földtörténeti korokból összegyűjtsek néhány jellegzetes őslényt. Biztos, hogy a bejegyzés nem teljes, de ha valaki tud még érdekes őslényeket,…..
A bejegyzés címe bevallottan hatásvadász, pontosabban az internetes keresők találataihoz van igazítva. Természetesen vélemény kérdése, hogy mi a szép, főleg, hogy mi a legszebb. Például lehetne arról vitatkozni, hogy a Westend-ház szép volt-e, vagy mennyire volt szép.
A képen a Blaha Lujza tér,…..
A holdraszállást sokan tagadják, de ma már sok cikk és videó van az interneten (magyar nyelvűek is), amikben megmagyarázzák, hogy miért nem lehetett kamu a holdraszállás, és cáfolják a holdraszállást tagadók érveit.Viszont ennek ellenére nem találtam olyan cikket, ahol az összeset összegyűjtik. Azt…..
Harminchét éve nem járt ember a Holdon! Soha nem járt ember a Holdon! A ma élők milliárdjai – a negyven év alattiak – számára a két állítás közötti különbség nem tűnik nagynak. A Hold ma is ugyanolyan távolinak és elérhetetlennek tűnik, mint a hatvanas években. Ez mintha azoknak az elméletét…..
christo161
2024.06.01 18:28:01
Ebben a bejegyzésben néhány retró FPS játékot gyűjtök össze. A bejegyzésnek főként két célja van. Ugyebár itt nagyrészt olyan játékok lesznek felsorolva, amikkel leginkább azok játszottak, akik a kilencvenes években töltötték a gyerekkorukat. A bejegyzés egyik célja, hogy hátha van a felsorolásban…..
A legelső Command & Conquer játék megjelenése óta játszottam C&C játékokkal, szinte majdnem mindegyikkel. Végigjátszásokkal már annyira nem ékeskedhetek, mondjuk ember legyen a talpán, aki mindegyik C&C játékot végigjátszotta.
Azt nem ígérem, hogy itt olyan érdekességeket tudok írni,…..
Random Gondolat
Volt idő, amikor a nem PC játékok szebbek, kidolgozottabbak voltak, mint a PC játékok
2024.05.20 14:02:11
Ez a bejegyzés arról szól, hogy a nyolcvanas évek végén, és a kilencvenes évek elején voltak olyan játékok, amik sokkal szebben néztek ki egyes PC-től eltérő platformokon, mint PC-n. Sőt, olyan is volt, hogy egy játék tartalmilag is sokkal többet nyújtott nem PC-n, mint PC-n.PC esetén ebben a…..
christo161
2024.05.21 09:20:05
@BobaFett: igen, de ez említve is van a bejegyzésben.
Az előző tananyagrészből megtanulhattuk hogyan készíthetünk egy forrásfájlból futtatható programot.Ebben a tananyagrészben már a forrásfájlok tartalmáról lesz szó, de csak nagyon egyszerű utasításokról amik a parancssorba írnak ki valamilyen szöveget vagy karaktert.
Előző tananyagrész: első…..
christo161
2024.04.07 23:06:18
@LalyPapa: az első lépések c. tananyagrészben van egy link a CodeBlocks telepítéséről és alapvető használatáról:
itkezdoknek.blog.hu/2020/04/07/cpp_programozas_kezdoknek_codeblocks_telepitese_es_alapveto_hasznalata
De mi a konkrét kérdés, ami itt nem szerepel?
itkezdoknek.blog.hu/2020/04/07/cpp_programozas_kezdoknek_codeblocks_telepitese_es_alapveto_hasznalata
De mi a konkrét kérdés, ami itt nem szerepel?
Ebben a tananyagrészben a CSS-ről lesz szó, amivel a html tageket, illetve azok tartalmát tudjuk formázni. Például CSS-ben oldjuk meg a szövegek, linkek, képek, listák, táblázatok, űrlapok formázását, az oldal részekre bontását (pl. fejléc, tartalom, lábléc), a reszponzív (mobiltelefon, tablet,…..
A blogoláshoz hozzátartozik az is, hogy a bloggerek előszeretettel módosítgatják, csinosítgatják blogjukat. Ehhez pedig némi html/css ismeretre is szükség van. Összeállítottunk egy segédletet, melyben részletesen elmagyarázzuk, hogy hogyan működnek a blog.hu-s tagek. Tanulásra…..
christo161
2024.02.26 04:16:43
Ebben a tananyagrészben a HTML-ről lesz szó, ami önmagában (CSS nélkül) jellemzően fekete szöveg fehér háttérrel (kivétel például a képek). Bár a HTML-ben is vannak lehetőségek a formázásra, a webfejlesztésben manapság az a bevett szokás, hogy formázást szinte csak CSS-ben oldunk meg (a kód jobb…..
Ebben a tananyagban nem lesz szó WYSIWYG (what you see is what you get) honlapszerkesztésről, vagyis a honlapszerkesztés olyan módjáról, ahol manapság jellemzően valamilyen honlapon (régebben pedig valamilyen programban) hozhatjuk létre és állíthatjuk be a honlap tartalmát (ilyesmi megoldások…..
Ebben a tananyagban programozással kapcsolatos fogalmak, definíciók szerepelnek viszonylag tömören, többnyire példák nélkül. Ha valaki soha nem látott programkódokat, példaprogramokat, annak a számára ezeket a fogalmakat, definíciókat jó eséllyel nehéz lesz megérteni, de akinek már van némi fogalma…..
Számítástechnika kezdőknek
Programozási alapfogalmak, alapvető kérdések, C++, Javascript példák
2024.02.12 20:35:16
Ez egy alapozó, gyorstalpaló tananyag azoknak, aki még soha nem programoztak, és el szeretnék kezdeni. A tananyagban alapvető programozási fogalmakról lesz szó (változó, tömb, osztály/objektum, elágazás, ciklus, függvény), illetve a gyakran feltett kérdésekről is leírom a véleményem (kell-e matek…..
Erről elég sokat lehet vitatkozni, azért is mert többféle vélemény van, illetve azért is mert ez több dologtól függ. Például attól, hogy valaki mire szeretne használni egy operációs rendszert, illetve mennyire hajlandó utánanézni problémák megoldásának, ha valami nem sikerül azonnal.
Többféle…..
Mivel általában Linuxos fórumokon vagy facebook csoportokban ez a leggyakoribb kérdés, ezért úgy döntöttem, hogy leírom róla én is a véleményemet, mert amikor valaki feltesz egy ilyen kérdést, sok ellentétes válasz érkezik rá.
A válaszom röviden: kezdőknek Ubuntut vagy Linux Mintet ajánlok, (aki…..
Ebben a bejegyzésben főként arról lesz szó, hogy milyen programok futnak natívan (vagyis emulátor, virtuális gép vagy bármilyen ezekhez hasonló segédprogram NÉLKÜL) Linuxon, de arra is kitérek, hogy ha egy program nincs Linuxra megírva, akkor mit lehet tenni...
"A retrofuture szónak nincs jó magyar megfelelője. Jelentése kb. "a múltban elképzelt jövő" lehetne."
Iszonyat régen abbamaradt a retrofuture sorozat, már vagy 2015 táján született a legutolsó bejegyzés. Addig sikerült magyar, német és szovjet "képzelgők" munkáit megmutatnom és néhány elborult…..
christo161
2023.01.21 23:06:14
A Qt egy C++ keretrendszer, amiben elsősorban ablakos alkalmazásokat tudunk fejleszteni...
Ebben a tananyagban linuxos parancsokról lesz szó. Az itt felsoroltak közül sok parancs működik a különböző Linux disztribúciókon, vagy akár Unix alapú rendszereken (pl. OS X, MacOS, BSD, Solaris, satöbbi), viszont egyes parancsok csak Debian/Ubuntu alapú Linux disztribúciókon működnek.Ebben a…..
Számítástechnika kezdőknek
C++ programozás kezdőknek - auto, typeinfo, decltype, typedef
2022.04.11 19:19:57
Ebben a tananyagrészben típusokkal kapcsolatos utasításokról lesz szó...
A programozási tételek olyan algoritmusminták, amiket tipikus alapvető, gyakran előforduló feladatok megoldásához használunk...
Ebben a tananyagrészben a standard library azon részéről lesz szó, ami az adatszerkezeteket és algoritmusokat érinti. Ezt bizonyos tananyagok STL-nek (azaz standard template librarynek) nevezik, de az is előfordul, hogy egyes tananyagok az egész standard libraryt hívják STL-nek...
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz