Adatok
UniBrown
0 bejegyzést írt és 1 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Az évek során gyakran hallottam, hogy külföldi mesterre nehéz bekerülni ezért igazából nem is nagyon gondoltam arra, hogy egyszer majd én is azon fogok gondolkozni, hogy majd külföldön fogom folytatni a tanulmányaim, de aztán ugye 2012 elején elkezdődtek a különböző oktatási…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Jonathan egyértelműen trollkodik veled, nem értem miért veszed komolyan. Viszont pár dologban igaza van.
Top helyekre 700 feletti gmat kell, és ebben sajnos te tévedsz, mert MBA-re éppen az, hogy alacsonyabb gmat is elegendő, mivel nagyobb súllyal szerepel a munkatapasztalat az elbírálásnál. Csak nézd meg, Harvard MBA-re tavaly 570-es GMAT-el is be lehetett jutni. Mesteren ahova nem kérnek work exp-et, oda jobban számít az átlag és a GMAT.
Azt pedig, hogy a FT alapján mondasz véleményt kissé szűklátókörűségnek vélem, olyan mintha kormányhoz közelálló közvéleménykutató által publikált adatokat néznél csak népszerűségi statisztikákhoz. Ahhoz, hogy teljes képet kapj, minimum 5-6 különböző rankinget érdemes összevetni. Rotterdam jó suli, de csupán Tier 2 ha global-t nézed. Európában ami a világ élvonalába tartozik az egyedül a 4 angol suli: Oxford, Cambridge, LBS, LSE.
És itt defektes nagyon az FT lista. St. Gallen tarol a listán, mennyire érdekes, hogy semelyik másik rankingen még csak benne sincs az első 30-ban. London Business School meg rá se fér a listára? Jó tudom 2009 utáni blabla, de akkor is, remélem érzed.
No offense, grat RSM-hez, fényévekkel jobb mint bármelyik magyar képzés. Viszont kb az összes ismerősöm hazajött RSM után, mivel nem beszéltek hollandul és nem kaptak kint munkát. (itt szintén egyetértek Jonathannel) Ezeket is említeni kéne a posztban, mert véleményem szerint a munkaszerzés lehetősége diplomázás után egy igencsak fontos eleme a mester kiválasztásakor.