Regisztráció Blogot indítok
Adatok
Case1

0 bejegyzést írt és 7 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Időnként visszatérek szülővárosomba, Londonba, hogy onnan merítsek inspirációt. Legutóbb egy turista szemével próbáltam végigjárni néhány útvonalat, így született az alábbi összeállítás. Ha csak egy hosszú hétvége vagy egy hét áll rendelkezésükre, ezeket a látnivalókat írják fel a listájukra. Az…..
Bizonyára neked is van olyan ismerősöd (,szomszédod, vagy annak a kiskutyája), aki vette a bátorságot (mert ugye ehhez hatalmas bátorság is kell) fiatalként (Y generáció tagjai) székhelyet váltani angliába. Eleinte nem retúr, csak oda. Aztán a városi legendák elkezdtek terjedni, ahogyan a Londonban…..
Case1 2014.11.07 12:46:35
@Szarvas Norbert: Az enyhen rasszista, idegengyulolo beszolastol most eltekintek. Gondolom neked jobban bejonne egy varos ahol csak angolok meg magyarok vannak.
A cikkbol nekem az jott le, hogy foleg az anyagiakra koncentraltal, ugyhogy kezdjuk ezzel. Eloszor amiben egyetertek: hely nem sok van es az albik altalaban szarok, ha olcsot akarsz. Public transport eszmeletlen draga es a kaja is. Az, hogy Mo-n sokkal olcsobb a kaja nem igaz. Otthon csak fogom a fejem amikor osszehasonlitom az arakat.
Amit kifelejtettel: elektronikai cuccok, ruhak, internet/telekommunikacios szolgaltatasok az allando learazasok/akciok miatt sokkal olcsobbak. Ezeken a teruleteken nagyobb a valasztek, jobb a szolgaltatasok minosege, a vasarlonak tobb joga van.

Biztos hozhatnek fel meg ezer es egy peldat (es te is arrol, hogy mi olcsobb magyarorszagon). A teny az, hogy nagysagrendekkel tobb penzt teszek felre a honap vegen mint amennyit az otthoni, jobb pozicioban dolgozo ismeroseim.

Munkavallalas: csak szemelyes tapasztalat, de itt max ket hetig voltam munkanelkuli ket melo kozott. Ha egy 7-8 millios varosban nem talalsz melot, valami gaz van. Soha nem volt tobb allasom egyszerre, soha nem tuloraztam ingyen, minden allasom jobb mint az elozo volt, olyan hardware-ekkel dolgozom amikrol Mo-n csak vmi szaklapban olvasnek.
Tanulas: a felsooktatas marha draga, de a felszereltseg ossze sem hasonlo a magyar egyetemekevel. Otthon nem volt retyopapir a wc-ben es sorba kellett allni a szamitogepekert. It vilagklasszis kutatas folyik a legtobb teruleten. A fizetos rendszer miatt nem a legjobb a helyzet, de nem is a legrosszabb.
MultiKULTURALIS kornyezet: az arabos-torokos megjegyzesed alapjan arra kovetkeztetek, hogy a kultura reszbol ragadhatott volna rad tobb is, de... hogy is mondjam... you can take the Hungarian out of Hungary, but you can't take Hungary out of the Hungarian. Legalabbis a te esetedben. En szemely szerint elvezem a dolgot. Tobb mint 100 nyelvet beszelnek London minden egyes keruleteben. A legtobb itteni baratom nem magyar vagy angol (de sok van magyar es angol is). Ebben a varosban megismerkedhettem egy argentin novel (most mar a felesegem). Mivel megvan a brit allampolgarsag is, gyermekeinknek minimum 3 utlevele lesz es legalabb ennyi nyelvet is fognak beszelni. Attol fuggoen, hogy hol jobb a helyzet koltozniuk is konnyebb lesz. Szerinted nekem volt jobb eselyem egy szebb jovore vagy nekik lesz? Otthon is lehetseges, hogy elofordul az ilyesmi, csak marhara nem valoszinu. Van jo sok magyar, meg nehany kulfoldi diak. Plusz a rasszizmus olyan melyen gyokerezik a magyar tarsadalomban, hogy generaciok nonek fel mire ez megvaltozik majd.
Sokáig éljen az új pápa! Megválasztotta a Konklávé. Asszem ötödszörre volt meg a kétharmad. Nem vagyok teológus, sem katolikus pap, ettől még lehet véleményem? Nőnek születtem, eleve nem lehetek pap. Ennyit a kétpólusú világ teljességének megjelenítéséről a katolikus…..
Case1 2013.03.14 17:08:31
@Measurer: Aaa, azt hittem Bergoglio szemelyes politikajara/nezeteire utaltal. Ha intezmenyi szinten vagy tarsadalmi-politikai szempontbol elemezzuk a valasztast, szerintem akkor is csak a felszinen tunhet ugy, hogy az egyuttmukodes, megbekeles elosegitese jatszott szerepet a dontesben.

Del-Amerikaban nagyon megerosodtek a popularis mozgalmak, viszont a lakossag nagy resze meg mindig erosen vallasos. Az egyhaz reakcioja az elmult nehany evtized liberalizmusara/tarsadalmi normak fejlodesere eddig (velemenyem szerint) negativ volt. Inkabb a fejlodes utjaban allt, mint tamogatta azt. A mindenkori papa szemelye, szemelyisege egyben uzenet a vilagnak az egyhaz szerint elfogadhato normakrol. Felreteve az abortuszrol, vedekezesrol, melegek hazassagarol vagy (foleg az egyhazon beluli) noi egyenjogusagrol szolo vitakat meg mindig marad az egyhaz politikai allasfoglalasa a kulonbozo regiokban. Ez a kettosseg - az egyhaz hivatalos allasfoglalasabol es az egyen szemelyes politikai nezeteibol adodo konfliktus - az ami szerepet jatszhat a latin-amerikai progressziv mozgalmak fekezeseben. Bar lehet, hogy eltulzom a dolgot.

Bergogliorol: Az ottani (fuggetlen) hirforrasokat olvasva nekem az a benyomasom, hogy inkabb a (szelsobb)jobboldal tartja ot kozeputasnak. Allitasa szerint (!) segitett nehany uldozottnek a diktatura alatt, ami lehet, hogy igaz. Az viszont teny, hogy tobbszor nem jelent meg a birosagon amikor a diktatura aldozatainak eseteit vizsgaltak. Az ottani Katolikus Egyhaz persze, hogy orommel fogadja egy del-amerikai papa valasztasanak hiret, de ugy erzem az "igazsag, egyenloseg, testveriseg" retorikajval nincsen osszhangban az egyhaz gyakorlati politikaja. A diktatura alatt meg vegkepp nem volt. Ezt az egyhaz maga elismerte tobbszor Argentinaban.
Case1 2013.03.14 17:13:55
@Measurer: ja, es koszonom, hogy valaszoltal! Azt ismet elfelejtettem hozzatenni, hogy ami a kritikat illeti, nem a kereszteny tanitasokkal, keresztenyekkel, vagy altalaban a vallasos emberekkel nem ertek egyet, hanem az egyhaz mint intezmeny politikajaval.
Case1 2013.03.14 15:27:56
@Measurer: ne haragudj, nem ertettem a reszt a felszabaditas teologiajaval valo kompromisszumrol. Mit ertettel ezalatt?