Adatok
Tausz
123 bejegyzést írt és 0 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Leggyakrabban ütés, elesés, rúgás következtében keletkezik rajtunk. Testünk felszínén rendszerint vérömleny is kialakul. Ilyenkor a károsodott testfelületet vagy végtagot nyugalomba kell helyeznünk. A fájdalomcsillapítást hideg borogatással oldjuk meg.
Ha a bőr megsérült, lehorzsolódott, alkohollal…..

Ha munka vagy mozgás közben megizzadunk, egy kiadós zuhanyozás sokat segít rajtunk. A felnőtteknek különösen ajánlható az esti tisztasági zuhanyozás.
A mindennapos zuhanyozás ne tartson túl sokáig. A víz hőmérséklete legalább olyan legyen, mint a meleg kádfürdőé. Kerüljük a túlzottan meleg vizet,…..

Első dolgunk megtudni, hogy mi váltja ki a viszketésünket (rovarcsípés, gyógyszer, étel, ekcéma, csalánkiütés). Ha oka előttünk ismeretlen, érdemes orvoshoz fordulni. Néha csak részletes kivizsgálással deríthető ki a viszketés eredete.
Amennyire lehet, kerüljük a vakarást. Egyrészt hosszabb távon…..

Ha a kutyánk szokatlanul viselkedik, kedvetlen, ingerlékeny, levert, étvágytalan, vonítva ugat, sürgősen meg kell mutatni az állatorvosnak, mert ezek a veszettség jelei is lehetnek.
A kutya veszettsége kb. 2-6 hetes lappangás után feltűnő élénkség mutatkozik, ami fokozódó nyugtalanságba megy át.…..

A magas vérnyomás alattomosan kifejlődő betegség, kifejlődése lassú, észrevétlen, részben tünetszegény, ezért a vérnyomást célszerű rendszeresen mérni, lehetőleg különböző napszakokban.
A mérés különösen fontos, ha fáj a fejünk, szédülünk, enyhe látászavar lép fel, ha gyakran érzünk fülzúgást vagy…..

A tyúkszem kialakulását megelőzhetjük, ha lábunk méretével és alakjával egyező lábbelit hordunk. Ellenkező esetben a szűk cipő nyomása vagy tág cipő dörzsölése helyén bármikor kialakulhat tyúkszem. Gyakran magától is megszűnik, ha a nyomást megszüntetjük felette.
Éles, hegyes tárggyal a tyúkszemet…..

Ha tüdőgyulladás tüneteit (magas láz, hidegrázás, gyakori köhögés) észleljük, azonnal forduljunk orvoshoz, hogy megállapítsa a betegség okát, és meghatározza a kezelés módját. Az idejében és megfelelően végzett kezelés viszonylag gyors gyógyulást eredményezhet. A tüdőgyulladást komolyan kell…..

Az esetek többségében kezelés nélkül is meggyógyulhatunk. De ha enyhe torokfájásunk egy hétnél tovább tart, sőt erősödik, vagy egyéb tünetek jelentkeznek, feltétlenül keressük fel az orvost. Az ő feladata eldönteni, hogy milyen legyen a kezelés.
A tünetek megjelenésekor igyekezzünk olyan helyen…..

A testszagot illatszerekkel teljesen elnyomni nem lehet. Ha a testszag az egyes bőrtájékon (hónalj, kéz, láb) jelentkezik, helyi kezeléssel befolyásolhatjuk, ellensúlyozhatjuk. A helyi kezelések hatása azonban csak időleges, mert a mirigyek kiválasztódása természetes, létfontosságú folyamat, tehát…..

Csak akkor működik egészségesen a bőrünk, ha rendszeresen tisztítjuk, ápoljuk. Ilyenkor szabaddá válnak a pórusok, és zavartalan lesz a bőr légzése.
A testápolás alapja a mosakodás, a fürdés és a zuhanyozás. Legjobb, ha este tisztálkodunk. De a reggelenkénti meleg vízes, szappanos mosakodás is jót…..

A terhesség nem betegség, csak másállapot. Ennek ellenére a terhesség egész ideje alatt nagyobb figyelmet kell fordítanunk életvitelünkre, egészségünkre, testünk ápolására.
Rendszeresen végezzünk könnyű testi munkát, hogy könnyebb legyen a szülésünk. Ha keveset mozgunk, sokat fekszünk,…..

Erre a testrészünkre is különös gondot kell fordítanunk. Rendszeresen ápolnunk kell, mivel a bőr kiszáradhat, szaru és ráncok keletkezhetnek rajta.
A kezelés legegyszerűbb módja a fürdetés, majd a felpuhított, de már elhalt hámsejtek ledörzsölése puha törülközővel, és krémezés zsírosabb…..

A tampon használatakor mindig a megfelelő méretet válasszuk. A méret nagyságát elsősorban a vérzés erőssége határozza meg. Ezért erős vérzésnél a nagyobb, a gyengébbnél a kisebb méretűt használjuk. Célszerű többfélét otthon tartani.
Ha kezdők vagyunk, először mindig a minit válasszuk, mivel ezt a…..

A szúnyogcsípést legjobb megelőzni. Egyetlen hatásos módszer, ha zárt ruházatot viselünk, szúnyogriasztót használunk, a tenyészhelyeket felszámoljuk.
Ha mégis megcsípett bennünket, tegyünk rá ecetes borogatást. Azonnal enyhíti, megszünteti a viszketést. Csillapítja még a mentolos bedörzsölés…..

A legegyszerűbb módszer a szőkítés. De csak abban az esetben végezzük, ha a végtagokon a szőrzet nem vastag és nem hosszú. Az erős szőrszálak szőkítésével ne is kísérletezzünk, mert nehezen halványodnak el.
A legtartósabb a gyantázás, de házi gyantázással ne foglalkozzunk, mert veszélyes. Bízzuk a…..

A szeplő elleni védekezést már kora tavasszal meg kell kezdeni. Nem szabad hagyni, hogy a télen elhalványult szeplőink az első tavaszi napsütésben kiújuljanak. Fényvédő anyagokat tartalmazó krémmel, púderrel vagy házi halványítókkal védekezzünk.
A fényvédő szerek a szeplőktől csak akkor óvnak meg,…..

A legkisebb, jelentéktelennek látszó szemsérülést is meg kell vizsgáltatni az orvossal, mert csak a legalaposabb szemorvosi vizsgálat tudja kimutatni a sérülést.
Ha a szemünkbe idegen test (por, fém- és üvegszilánk, rovar) kerül, ne dörzsöljük, mert csak nagyobb bajt okozhatunk.
A porszemet vagy a…..

A szemöldök is ápolást igényel. Csak akkor szép, ha ápolt. Naponta keféljük át először szál ellenében, aztán ellenkező irányba. Végül az egyes szálakat igazítsuk el természetes irányába. Ha elégedettek vagyunk formájával, nem kell vele foglalkozni, elég hetente egyszer kitépkedni a kósza…..

A közönséges szemölcsöt a legnagyobb elővigyázattal kell kezelnünk, mivel fertőző. Megjelenésekor legjobb, ha orvoshoz fordulunk, aki heg nélkül eltávolítja. Számos szemölcs magától is eltűnik, és csak ritkán hagy
Ha kezünkön van, ne használjunk sem otthon, sem más közösségben (munkahelyen,…..

Ha szemápolással naponta csak néhány percet foglalkozzunk, a szemünk felfrissül, csillogni fog, eltűnnek a szem körüli sötét karikák, és a vörös szemet is elfelejthetjük.
A fáradt, kimerült szemet elsősorban langyos borogatással frissíthetjük fel. Legjobb a leszűrt kamillatea. A langyos teába…..

Télen is friss és tiszta lesz a lakás levegője, ha naponta háromszor-négyszer néhány percet szellőztetünk tágra nyitott ablakokkal. A 4-5 perces szellőztetés kicseréli a szoba levegőjét, eltávolítja a port, a gázt és a baktériumokat, ugyanakkor nem hűlnek le a falak, bútorok, és a szoba is gyorsan…..

Ha a székletürítésünk eltér a megszokott ritmustól, kimaradást tapasztalunk, a tünetre figyeljünk oda, de ne kezeljük gyógyszerrel (hashajtóval, beöntéssel), mert nem tudjuk, mi okozza a zavart.
Ilyenkor legjobb az étkezésen változtatni. Együnk több gyümölcsöt vagy főzeléket. Gyorsan…..

Ha tehetjük, hetente egyszer szaunázzunk. Nemcsak szép lesz a bőrünk, hanem nő szervezetünk ellenálló képessége is a fertőzésekkel, betegségekkel szemben, fokozódik életfontosságú szerveink és belső elválasztású mirigyeink működése. A szauna hatása kb. egy hétig tart.
Meztelenül és csak tiszta…..

Ha alaposan és kíméletesen szeretnénk tisztítani bőrünket, használjunk szappant. Minden bőrtípusra találhatunk megfelelőt. A modern szappanok nem lúgozzák ki a bőrt, csak a pórusokat tisztítják. Előnyük, hogy nem izgatják a bőrt, nem idéznek elő allergiás megbetegedéseket.
A szappan és szóda…..

Bőrbe, köröm alá jutott szálkát csak akkor próbáljunk kiszedni, ha elég hosszú darab áll ki, amit csipesszel vagy zsebkendővel megfoghatunk. Ha sikerült kiszedni, véreztessük egy ideig a sebet, majd jódtinktúrával kenjük be és kössük be.
Ha az idegentest vége a köröm alól nem áll ki, az…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz