Adatok
HLevi
0 bejegyzést írt és 2 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Nagyon irigylem azt a szabadságot és gondtalanságot, amivel Kerouac hősei nekivágnak a nagy amerikai kontinensnek, és keresztül-kasul bejárják azt. A 40-es, 50-es évek Amerikájában járunk persze, hatalmas autók, jazz, a csapból is benzin folyik, hiszen rég túl vagyunk már a nagy gazdasági válságon.…..
Az indiai mondavilágot olvasva egy teljesen más, az európaitól jelentősen eltérő felfogást ismerhetünk meg. A legnagyobb különbség talán abban rejlik, ahogy a gonoszságot, a kegyetlenséget kezelik: míg a görög vagy római regékben gyakran nincs magyarázat arra, hogy valaki miért követ el bűnt, miért…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Először is had jegyezzem meg, hogy a második bekezdésben leírt találat ügyes volt, nekem ez nem esett le addig, amíg fel nem hívtad rá a figyelmemet. Ilyet csupán egy szigorúan fürkésző női szem vehet észre. :P
Egyébként, amennyire emlékszem, egészen jól összefoglaltad a sztorit, de azt hiszem a lényeget kihagytad.
Persze lehet, hogy ebből a könyből egyedül ez nem jön le, de mint Kerouac legtöbb művéből, ebből is sugárzik egyfajta fájdalom (életfájdalom, ha tetszik), ami engem nagyon tisztán és áthatóan ért el. Én úgy gondolom, hogy ez a téma, és ennek a kibontása, átélése, Kerouac művészetének az egyik kulcsa - ha nem a fő -, és ez már ebben, az első könyvében meg is jelenik. Ezt az aspektust mindenféleképpen fontosnak tartom megmlíteni.
Ha javasolhatnék valamit, akkor az az lenne, hogy a "friss" érdeklődő ne ezzel, hanem a második könyvvel, a Dharma hobókkal kezdjen.
Jó írás, gratulálok! :)