Adatok
Hufnagel Levente
0 bejegyzést írt és 5 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Ismertem közelről a mormonok első lépéseit mind Magyarországon, mind Bulgáriában a 80-as évek végén és a 90-es évek elején. Mormonok alatt a legnagyobb mormon felekezetet értem. (A második legnagyobbnak is van tevékenysége Magyarországon.)
A mormonok egyik fontos vallási…..
Másfél hete, június 29-én egy százötvenfős csapat vonult fel ahhoz a ponthoz, ahol a mormon egyház feje 1847-ben elhatározta, hogy várost épít, és amely most egy park. Felérve elkiáltották magukat, hogy "Szabadság", és megölelték egymást. A felszabadulók indoknak olyasmiket…..
A mormonoknál a kegyelet nem foglalja magában a halott hovatartozásának és identitásának tiszteletben tartását – most februárban utólagosan mormonnak keresztelték meg Anne Frankot, a hollandiai bujkálása alatt írott naplójával híressé vált és a nácik koncentrációs…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza rohamosan fejlődik napjainkban is, jelenleg világszerte több mint 15 millió tagja van. Ezek az egyháztagok fontos szerepet töltenek be közösségeik életében és sok áldást közvetítenek, segítséget nyújtanak másoknak is. Ugyanakkor az aktív egyháztagság saját személyes fejlődésükben is fontos lehetőséget nyújt.
Más egyházakkal való összehasonlítás nem az én tisztem, nyilván minden egyház működésében és tanításában lehet dicséretre méltó dolgokat találni.
Az én személyes véleményem és meglátásom szerint a szentírások isteni üzenetéhez a mormon kereszténység áll legközelebb. Fontosnak tartom a folyamatos kinyilatkoztatások tanát és a kinyilatkozatatások folytonosságát biztosító papsági felhatalmazás és ezzel az evangélium teljességének visszaállítását is.
Nem hiszem, hogy logikus és önmagához konzekvens teológia építhető fel egy olyan állítás alapján, amely azt mondja, hogy Istennek, a Mennyei Atyának az alapvető természete, a gyermekeivel szentírások kinyilatkoztatásával is fenntartott, és apostolok-próféták elhívásával-elküldésével kapcsolatos viselkedése, amelyet például a biblia lapjai ezer éveken át dokumentáltak, hirtelen valami felfoghatatlan ok folytán, Krisztus után kb. 100-ban Pathmoszi János halálával megváltozott. Azt viszont el tudom fogadni, hogy az emberek bármikor elfordulhatnak Istentől, bármikor felhasználhatják a szentírások értelmezését világi-politikai céljaikra és ezzel elfordulhatnak az igaz evangélium teljességétől.
Én azt gondolom, hogy a se nem keresztény, se nem zsidó, se nem túlzottan istenhívő Nagy Konstantin császár által a saját nyaralójában összehívott és általa elnökölt Níceai-zsinat, aminek határozatain a nícea-konstantinápolyi hitvallás, valamint a későbbi kalcedoni dogmák és a történelmi keresztény teológia egésze, valamint a bibliai könyvek válogatása és kanonizálása alapult egy ilyen politikai elhatározás, egy evangéliumtól és istenhittől független érdek volt. Ez az érdek nem az igaz kereszténység érdeke és nem isteni cél, hanem a Római Birodalom egyben tartásának és a császár hatalmának megerősítésének érdeke volt. Az ezen alapuló középkori teológiát nem tekinthetjük sem biblikusnak (még saját agyonszerkesztett és válogatott bibliájuk értelmezési keretei között sem), sem istentől ihletettnek. Ezt az ókori egyházat nem tekinthetjük apostoli vezetésűnek és a Szentlélek által áthatottnak. Nem lehetünk meglepve, az ún. Egyház által és nevében elkövetett későbbi szörnyűségeken sem.
Nem gondolhatjuk komolyan, hogy ez a birodalmi politikai szervezet Istenünk Igaz Egyháza lett volna. Egyetérthetünk a protestáns vallástudósokkal és reformátorokkal, hogy valamit tenni kellett az Evangélium és az Egyház visszaállítása érdekében.
Más kérdés, hogy ezt nem embereknek, hanem Istennek kellett megtennie és én hiszem azt, hogy ezt Joseph Smith próféta elhívása által tette meg. Igen, az emberek most is és később is elfordulhatnak Isten evangéliumától, de szentírásbeli ígéret, hogy ez Krisztus második eljöveteléig már nem fog teljeskörű aposztáziaként újból megtörténni, habár a történelemben már sokszor megtörtént.
Amit te imatesztnek nevezel, az a személyes kinyilatkoztatások lehetősége és ígérete. Hinnünk kell Jakab apostolnak, aki szerint "Ha pedig valakinek közületek nincsen bölcsessége, kérje azt Istentől, a ki mindenkinek készségesen és szemrehányás nélkül adja és megadatik neki".
A kinyilatkoztatás személyes, aki megkapja mormon lesz, aki nem kapja meg nem lesz mormon. Nem mondhatjuk meg másvalakinek, hogy miben higgyen, mert Mennyei Atyánktól szabad akaratot kaptunk. Ha valaki másban hisz és az jóra vezeti akkor annak örülnünk kell, mert a jó dolgok önmagukban is jók.