Regisztráció Blogot indítok
Adatok
varangyosbeka

0 bejegyzést írt és 10 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Mire használja ill. tartja használhatónak Facebookot ill. a Wikipediát az egyetemi tanulmányaiban, a tudása megosztásában és a kapcsolatai építésében és ápolásában? Miért lehetnek előremutatóak, és milyen hátrányai lehetnek e megoldásoknak? Isnpirációként:…..
Az emberiség életminősége szempontjából milyen területen látna szívesen és tartana fontosnak innovációt (új terméket, szolgáltatást, eljárást, szervezeti megoldást)? Miért?…..
varangyosbeka 2012.11.05 20:05:37
A teljes emberiség életminősége szempontjából továbbra is úgy gondolom, hogy a legtöbb pénzt az egészségügy technológiai fejlesztésébe kéne pumpálni. A mai komolyabb berendezések eszméletlenül drágák, és működtetésük is hihetetlenül költséges (Erdélyben például kb.: 3 helyre tudják az embereket beutalni MR-re!!!). Persze nem csak Erdélyben uralkodnak ilyen állapotok, CT-berendezéssel még Magyarországon sem rendelkezik az összes megyeszékhely. Ezeket a berendezéseket kéne hatékonyabban és olcsóbban előállítani, valamint az energiafogyasztásukat kéne minimalizálni, akár jobb vezetők kifejlesztésével, akár jobb alkatrészekkel. Persze itt nem csak a CT-ről, vagy az MR-ről van szó. A kemoterápiás készülékek terén is szükséges lenne a gyors fejlesztés, mert egy kemoterápia brutálisan lerombolja egy ember szervezetét. Jó lenne olyan készülékeket kifejleszteni hasonló céllal, melyeket lelkiismeret furdalás nélkül tudnának az orvosok ajánlani. Magyarországon különösen fontos lenne a módszerbeli innováció is. Míg Ausztriában nem csillapítanak lázat, hanem a lázat kiváltó okot kezelik, addig Magyarországon tömegével pumpálják a lázcsillapítókat a betegekbe. Ez csak egy apró különbség volt az osztrák és a magyar egészségügyi ellátás között. Érdekes, hogy mekkora pénzek forognak a számítástechnikában, az emberek már nem is tudják követni, olyan gyorsasággal jelennek meg az újabb és újabb, mind többet tudó mobiltelefonok és notebookok. Ehhez képest, amire az embereknek tényleg szüksége lenne, amit nem csak az európai, kelet-ázsiai és amerikai országok tudnak élvezni, az a terület sokkal lassabban fejlődik.
Az innovációt a fogyasztói igények magasabb szintű kielégítéseként határoztuk meg. Ez hogyan egyeztethető össze a tartós fogyasztási cikkek (pl. mobiltelefon, számítógép) körében megfigyelhető „beépített avulással”, miszerint a termékek rövidebb élettartammal…..
Mit gondol, egy termék ill. egy társadalmi ügy vonzerejét növeli-e, ha ismerős arc vagy arcok reklámozzák ill. népszerűsítik? Véleménye szerint pl. az idei londoni olimpikonjainknak van-e ilyen vonzerő  növelő értéke  vállalatok ill. társadalmi szervezetek számára?…..
Milyen előnyei vannak a saját márkás termékeknek a fogyasztó számára? Veszélyben vannak-e a gyártók márkái? Ön melyiket és miért részesíti előnyben? Inspirációként: http://kereskedelem.tlap.hu/magazin/sajat-markas-termek-fogalma/; http://hu.nielsen.com/site/20100906.shtml;…..
varangyosbeka 2012.10.30 14:26:26
Saját márkás termékekkel a legtöbb kiskereskedelmi áruházlánc már előállt és ha még nem, akkor majd fog. Alapvetően a saját márkás termékekre jellemző, hogy az áruházlánc jóval alacsonyabb áron kínálja őket, mint a gyártók, akik kifejezetten ezzel a termékkel foglalkoznak. A fogyasztó számára ez egyértelmű előnyt biztosít.
A gyártók számára véleményem szerint a saját márkás termékek nem jelentenek hatalmas veszélyt. A saját márkás termékek esetleg helyettesítő termékekként jöhetnek szóba, viszont a saját márkás termékek nagy részének a minősége megkérdőjelezhető (direkt használtam a „nagy része” kifejezést, az igazság az, hogy van néhány saját márkás termék, melyek szerintem jobbak mint a többi.) A piaci részesedésük valamilyen szinten csökkenhet, de ha energiaitalt akarunk venni, nem hinném h bárkinek eszébe jutna a Spar saját termékét választani a Red Bull, a Burn, vagy a Monster helyett. Ugyanez igaz a nápolyi szeletekre, cukorkákra, tisztítószerekre, és mindenre amibe a kiskereskedelmi láncok ilyen célból befektettek. A márkahű fogyasztók pedig biztos, hogy nem fognak lecserélni egy bevált terméket egy másikra.
Én személy szerint nem vagyok híve a saját márkás termékeknek, nem nagyon használom őket. Eleinte még kipróbáltam az olcsósága miatt néhányat, de a minőség szerintem még így is jóval alacsonyabb volt az elvártnál.
Hogyan határozná meg a BKV termékét? Mi jellemzi a BKV értékláncát? Fogyasztóként (utasként) hol lát javítási lehetőséget az értéklánc tevékenységeiben? Inspirációként: http://www.bkv.hu/upload/M_166/rek4/1099.pdf; …..
varangyosbeka 2012.10.10 14:25:14
A BKV egy szolgáltató cég, Budapesten belül biztosítja a tömegközlekedést a lakosok számára költségtérítés ellenében. Mivel a BKV nem egy konkrét terméket állít elő, hanem egy szolgáltatást nyújt, az értékláncát nagy vonalakban így felhasználóként is fel lehet vázolni. A BKV beszerzi a járműveket, karban tartja őket, üzemanyagot vásárol a működéshez, fizeti a sofőröket. Ellenszolgáltatásként ott vannak a menetjegyek és a bérletek.

A BKV helyzetének javítása egy igencsak aktuális téma manapság, tekintettel arra, hogy a budapesti közlekedés állapota katasztrofális. A problémákat több oldalon keresztül lehetne sorolni: elavult régi járművek és szerelvények, higiéniai problémák, alacsony bérek, aránytalanul drága vonaljegyek, bizonyos kerületekben ritka járatszám stb…
Úgy gondolom a BKV helyzete hosszú távon nem menthetetlen, csak épp sokkal szigorúbban kéne ellenőrizni, hogy mit csinálnak. Első körben elvenném az összes céges autót a BKV-nál, úgy gondolom egy igazi vezető első kézből szeretné megtapasztalni a szolgáltatás színvonalát. Sokkal szigorúbb pénzügyi ellenőrzésre lenne szükség. Az nonszensz hogy a BKV kölcsönt kap a fővárostól, és erre a kölcsönből prémiumokat osztanak a felső vezetésben… a milliós végkielégítéseket és a Hagyó-pert már nem is említem. A következő kritikus pont, ami azonnali beavatkozást igényel a bliccelők kiszűrése. Civil ruhás ellenőröket kéne alkalmazni, akik felügyelik a menetjegy ellenőrzéseket. Nekem mindig van bérletem, de amikor metróval utazok már csak úgy heccből sem veszem elő a bérletemet, annyira idegesít az átlag hat ember a lejáratoknál. Minden nap igénybe veszem a szolgáltatást, minden nap simán keresztülmegyek rajtuk úgy, hogy észre sem veszik, hogy nem mutattam meg a bérletemet. Nem a büntetéseket kell 6000-ről 16000-re emelni, hanem hatékonyabban kell ellenőrizni. Egyik ismerősömnek például egyszer nem volt egy napig bérlete, mert a fizetését várta és persze hogy kiszúrták és megbüntették. Ebben csak az a röhej, hogy azt büntetik meg nagyon, akinek egy napig nem volt bérlete, aki meg évek óta igencsak gagyi módszerrel hamisítja a bérleteket azt nem veszik észre (igen ilyen ismerősöm is van.)
Milyen információkat tartana fontosnak megismerni állásra pályázóként a cég küldetéséből és stratégiájából? Miért lenne célszerű ezekről tájékozódnia? Honnan gyűjtene információkat? Inspirációként:…..
Mondjon maximum három olyan területet, ahol az adófizetői pénzekért cserébe az állami szerepvállalást elengedhetetlennek tartja! Ezek közé tartozik-e a felsőoktatás nappali tagozatos képzése? Indokolja választását! Inspirációként:…..
varangyosbeka 2012.10.02 12:09:12
Véleményem szerint az állam egyik legfontosabb működési területe az egészségügy. A magyarországi egészségügyi létesítményeknek meg kell adni a maximális támogatást, persze nem csak úgy hanyagul, szórva a pénzt. A kórházak költségvetését ellenőrizni kell, hogy valóban arra költik-e el a pénzt, amire adtuk nekik. Ugyanakkor nekem szilárd meggyőződésem, hogy amellett hogy több pénzt forgatunk az egészségügybe, szükség van a jelenlegi gyógyítási technikák megújítására. Nyugati szomszédunk orvosai például nem használnak lázcsillapítót, mint itthon, hanem megkeresik a láz okozóját és azt kezelik. Ez csak egy példa volt a számtalan technikai különbség közül.

A második fontos működési terület az oktatás. Mindenki tudja, hogy egy ország legjobb befektetése a gyerek, aki ha képességeinek megfelelő képzésben részesül jót tesz egy országnak. Az oktatásban főleg a minőség javítására volna szükség, a tananyag modern megújítására. Véleményem szerint a szakiskolák szorulnak leginkább segítségre, Magyarországon kevés az az ember, aki szakmát tanul. A felsőoktatással kapcsolatban azt gondolom, hogy az államnak a támogatott felsőoktatási képzések számát egy ésszerű korlát alatt kell tartania. Csak azokat a képzéseket kell támogatni, melyekből hiány van a piacon. A diákhitel konstrukciók lehetővé teszik mindenki számára, hogy az önköltséges képzéseket igénybe vegyék.

A harmadik terület a vállalkozások köre. Támogatni kell a hazai kis,- közép,- és nagyvállalkozásokat is. Ezek közül is kiemelten támogatni kéne azokat, amelyek termelő munkát folytatnak. Azon vállalkozások, melyek magyar kézben vannak, a megtermelt profitot itt fogják visszaforgatni a gazdaságba, nem úgy mint a hatalmas multicégek, melyek csak úgy szívják ki a pénzt Magyarországról. Természetesen a különböző méretű vállalkozásoknak más támogatási konstrukciókat kéne kidolgozni. A kisvállalkozásokat támogatni kell, hogy könnyebben fel tudják venni a versenyt a többi céggel. A középvállalatokat azért kell támogatni, hogy tovább növekedjenek és nagyvállalat legyen belőlük. A nagyvállalatoknak pedig abban kell segítséget nyújtani, hogy külföldön is terjeszkedni kezdjenek.