Adatok
Axel92usa
0 bejegyzést írt és 1 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Milyen érvek szólnak a külföldön folytatott egyetemi tanulmányok mellett, és milyenek ellene? Gondolkodik-e abban, hogy külföldön folytat tanulmányokat? Inspirációként:…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Én maximálisan egy országra koncentráltam a továbbtanulás céljából, így hát arról írnám le a véleményemet. Az én célpontom Dánia volt, mivel több ismerősöm is ebben az országban tanul, ezen belül is a UCN nevű Aalborgi egyetem Marketing and Management szakja, amire felvételt is nyertem, de végül a Corvinus mellett döntöttem.
Ami nekem nagyon szimpatikus volt a külföldön való továbbtanulásban, az a tény volt, hogy amellett, hogy térítésmentesen elvégezhettem volna a fent említett szakot, a diákok olyan „kiváltságokban” részesülnek Dániában, amelyeket más országokban elképzelni sem tudunk. Ilyen például a diákok adómentessége (1% adó a munkájuk után). Az én egyik kint élő barátom napi 4x4órában dolgozott egy 4 csillagos hotelben, az egész napi feladata az volt, hogy törölközőket és ágyneműket cseréljen a szobákban, és ezért havonta 350000 forintnak megfelelő dán koronát tehetett zsebre. Soknak tűnik, és tényleg az. Ő úgy fogalmazott, hogy „ha jól élt, és nem vett húst meg sajtot, mert ezek nagyon drágák ott, akkor albérlettel együtt 200000forintból megélt, úgy, hogy még kondibérlete is volt” és az egyetem mellett még pénzt is keresett.
De hagyjuk a pénzügyi oldalt, nézzük meg szakmai oldalról is. Az én ismerősöm hotel-vezetés szakra járt, és bár órái hasonlóak voltak, mint nálunk a turizmusosoknak, ők nem is hallottak ott vizsgáról meg írásos számonkérésről. Náluk a vizsga az volt minden félévben, hogy egy létező hotelnek kellett megcsinálniuk a teljes stratégiai tervezetét egy 8fős társasággal, amiben fel kellett használniuk az addig tanultakat. A jegyet végül az alapján kapták, hogy vitát kellett folytatniuk egy másik, ugyanazon projekten dolgozó csoporttal, és kidolgozni egy egységes tervet a hotel számára. Ezen felül Dániában minden évben kötelező 3 hónap gyakorlatot teljesíteni a nyári időszakban, azonban második évtől a tanítás így csak novembertől kezdődik. Szerintem ez a rendszeres gyakorlati oktatás hiányzik igazán a magyarországi felsőoktatási rendszerből.
Ezen felül egyetértek az előttem szólókkal, hogy a nyelvtanulás, az új kultúra megismerése, és a nemzetközi ismeretség sem elhanyagolható faktor a külföldön tanulásban, de ezt már szerintem teljes mértékben kifejtették az előttem kommentelők.