Regisztráció Blogot indítok
Adatok
Torashin

10 bejegyzést írt és 0 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Vándor a villámló karddal - Sekiguchi Jushin és a Sekiguchi Ryu születésének legendás története -   Ahogy a régi történelmi tekercsekben és könyvekben írják, minden abban az esztendőben kezdődött (Kr.u. 1560), amikor Imagawa-szama[1], Szuruga ura úgy döntött, hogy…..
A Torashin Dojo néhány tagja nagyon eredményes versenyen vett részt közösen (Open Kempo World Cup, 2013). Bár a klub nem a versenyekért edz, hanem a harcművészet valódi mélységeinek elsajátításáért, az önvédelemi képességek fejlesztéséért, a szamuráj útjában való…..
Az igazi harcos alakja minden kultúrában jelen van mind a mai napig. Talán nem csak azért, mert a háborúskodás majdnem egyidős az emberiséggel, hanem azért is, mert a harcos egy szimbólum. Védelmező és leigázó egyaránt lehet, de mindenképpen megjelenít egy…..
Régóta tervezem papíron lefektetni azokat a gondolatokat, amelyek véleményem szerint meghatározzák egy küzdelemben résztvevők lelki állapotát, és rajtuk keresztül az egész folyamat kimenetelét.  A küzdelem ebben az esetben két fél között vívott közelharcot jelöl,…..
A harcművészetek világa nagyon színes és vérpezsdítő. Számtalan lehetőség kínálkozik arra, hogy az ember képezni tudja magát, hogy elmélyüljön valamely harci ágazat rejtelmeiben. Ugyanakkor nem árt tudni, hogy milyen megközelítéssel, milyen alapvető céllal tanuljuk és…..
Van egy régi szamuráj mondás: "Ken fude ittai", azaz "kard és ecset egylényegű". A vonások precíz íve, az ecsetet tartó kéz rezzenéstelen pontossága, a koncentráló elme kihegyezett figyelme megegyezik a japán kardvívók gyakorláshoz való hozzáállásával. A…..
A régi időkben, amikor a harcosok még hideg fegyvereket használtak, az ember fejlesztése volt a fő cél. Nem volt elegendő egy jól megmukált vért vagy egy különlegesen edzett kard, mert önmagukban ezek hasztalanok. A cél a harcos tökéletesítése volt, akinek akaratereje,…..
Sokan - laikusok és kevésbé laikusok - azt hangoztatják manapság, hogy igazi Japán Ju-Jitsu (Ju-Jutsu) oktatás Magyarországon, de talán egész Európában sem létezik; ezek szerint minden, amit ezen a néven vagy hasonlón tanítanak, csak árnyéka az eredetinek, vagy meglehet, hogy csak…..
Way of the Samurai Warrior ..
Egyszer volt, hol nem volt... kezdhetném így is, mert valójában majdnem mesébe illően hihetetlen, olyan ritkaságról írok most. Budapest 12. kerületében található egy ritka fajta Dojo. Nem túl nagy, még nem túl ismert (itthon!), még nem beszél róla mindenki. Még! Tipikusan olyan…..