Adatok
drnő
0 bejegyzést írt és 5 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Sziasztok!
Most találtam rá erre az oldalra és szeretnék segítséget kérni, ha lehet, mert sajnos fél éve pokol az életem a munkahelyemen és már csak pár hetem van hátra itt, de szeretnék valamit tenni. Ez az első munkahelyem a diákmunkákat leszámítva, nemrég múltam 21…..
drnő
2014.05.25 15:50:29
@vajdasagi: Jó fej vagy, kedves Tőled :)
drnő
2014.05.25 15:56:05
@Mj: vélhetőleg megnyerné a főnök, ha a személyhez fűződő jogai megsértése miatt indítana pert a poszter ellen. Lehet hogy a bíróság felhívná arra, hogy a jövőben tartózkodjon az ilyesfajta magatartástól. De! Az, hogy a bizonyíték személyhez fűződő jogok megsértésével jött létre, nem zárja ki annak felhasználhatóságát, a bírósági gyakorlat szerint.
Múlt hétfőn a Bors megírta, hogy a Papcsák Ferenc által vezetett zuglói polgármesteri hivatalban egy 3,8 négyzetméteres fürdőhelyiséget alakítottak ki belső használatra ("A helyiség közvetlen ajtóval rendelkezik a folyosóról, a jegyző és a polgármester szobájából. Tehát…..
A képébe vágtam, hogy rendben, akkor adja csak szépen a borítékot vissza, amit megkapott, erre az arcomba nevetett és megkérdezte: „Miről beszél, milyen borítékot”?
Tisztelt Praxis!
12 éves kislányomnak szeptember elején volt mandulaműtéte. Már hónapokkal…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
A büntetőeljárásról szóló 1998. évi XIX. törvény 78. § (4) bekezdése szabályozza, hogy a bíróság, ügyészség vagy nyomozó hatóság által jogellenesen beszerzett bizonyítékok nem használhatók fel, azonban a polgári perrendtartásról szóló 1952. évi III. törvény nem tartalmaz olyan szabályokat, amelyek alapján egyértelműen eldönthető lenne, hogy fel lehet-e használni ezekben az eljárásokban a jogszerűtlenül beszerzett bizonyítékokat.
A Legfelsőbb Bíróság EBH2000.296 számú határozata egy büntetőeljárással kapcsolatosan elemzi a rejtett kamerával készített felvételek felhasználhatóságát, néhány megállapítása azonban általános érvényű a bizonyítási eljárások tekintetében. A határozat alapján a bizonyítási eszközök kiválasztása nem lehet öncélú, és nem akadályozhatja az igazság megvalósítását. Bizonyíték minden tény, amely a bűncselekmény elkövetésének, az elkövető személyének megállapításához és a büntetés helyes mértékének kiszabásához szükséges. A kifejtettekre tekintettel a rejtett kamerával készített kép- és hangfelvétel a szabad bizonyítás elve alapján a büntetőeljárásban felhasználható. A Legfelsőbb Bíróság Polgári Kollégiuma több közzétett eseti döntésében kifejtette, hogy a személyhez fűződő jogok megsértése megvalósulhat a képmás vagy hangfelvétel visszaéléssel történő elkészítésével. Ugyanakkor arra is iránymutatást adott, hogy a képmás vagy hangfelvételnek bírósági vagy szabálysértési eljárásban bizonyítékként való előterjesztése felhasználásnak minősül, és a felhasználás tényének megállapítása szempontjából közömbös az, hogy a felvétel készítése a személyiségi jogok megsértésével történt. A bíróság vagy más hatóság előtt folyó eljárásban az igazság érvényesülésének biztosítása közérdek, és a bizonyítás ezt a célt szolgálja. Ezért nem lehet a felvétel felhasználását visszaélésnek tekinteni.