Regisztráció Blogot indítok
Adatok
egy hres

6 bejegyzést írt és 1 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Azt már tegnap kiderítettük, hogy egy átlagos karnál az oktatást végzők száma mindössze harmada a kiszolgáló személyzetnek. Egyik kommentelőnk szerint ez rossz elnevezés: egyetértek, de tán ez  a legkifejezőbb ide. Most vegyük sorra azt, hogy egy karon és a központi igazgatás…..
egy hres 2012.08.20 10:26:32
@egyenlítő: Kedves Egyenlítő! A példa nem jó, merthogy a tanszékek-intézetek nagyjából most is egységesek.
Merthogy van 1db tanszékvezető, 1db helyettes, 1 (v. több) db titkárnő. És a tanszékek fölött többnyire az intézet áll hasonló módon. Szóval azzal van legkevesebb gond.
A gond azzal van, ha például az egyik karnál a TO önálló szervezet, másutt a Dékáni Hivatal része (ez a jobb), a harmadik helyen meg mondjuk egy szervezési osztály része. Na akkor most döntsd el, hogy ki alá is tartoznak és ki a valódi (nem papír szerinti) felettes.
És akkor így próbálj meg úgy központi intézkedéseket hozni, hogy mindenkinek jó legyen.
HR az Egyetemen Nefmi vagy Emmi? 2012.08.20 10:22:29
Bár a Nefmi kétség kívül női névként nem értelmezhető, mégis jobban szerettem mint Emmit. Mert sajnos úgy tűnik nem csak a név változott meg, hanem a két évig egy - és jó irányban - tartó folyamatok is megtorpantak mielőtt éppen befejeződhettek volna. Erős kezű, határozott…..
Amikor az egyetemek összevonásának szükségességéről írtam a minapi posztban, nem pont erre gondoltam. :) ..
A fenti - nem magyar - példa is mutatja: az oktatók is hibázhatak. Az első ránézésre Kuncze Gábor alteregójának is tetsző tanár képlete így biztosan nem igaz. Persze tudjuk, hogy az egyik vicceskedő oldal (ahonnan loptam) olyan pillanatot örökített meg amikor még nem volt…..
A külső szemlélő azt gondolhatná, hogy a felsőoktatásban - és úgy általában az oktatásban - az oktatók vannak többségben és minden csak az oktatás körül forog. Nos ez koránt sem igaz: egy átlagos egyetemi kar esetében az arány kettő az egyhez a kiszolgáló személyzet…..
Zanzásítva általában elmondható, hogy a magyarországi egyetemek nagy részét irányító rektorok, dékánok, főigazgatók nem menedzser-beállítottságúak, azaz ugyan saját szakterületükön kiváló eredményeket tudnak felmutatni de ugyanakkor fogalmuk sincs arról, hogy miként is…..