Adatok
vilagszam_blog
20 bejegyzést írt és 0 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Az afrikai kontinens dél-keleti részén elterülő Malawi, kiterjedésében egy kicsi, de annál változatosabb ország. Éghajlata szubtrópusi, vagyis három évszakot (száraz, hűvös, esős) különböztetünk meg egymástól. A táj nagyon sokszínű, hegyek és völgyek váltakoznak, melyek…..

Szöveg és fotó: Lantai-Csont Gergely
Etiópiáról sokaknak még mindig a nyolcvanas évek nagy éhínségei jutnak az eszébe, amikor nagy ritkán egy-egy híradásban felmerül az ország neve. A helyzet azonban teljesen más. A hosszú évek óta, évi 10%-os gazdasági növekedést…..

Amikor az ember leszáll a repülőről Dubaiban,egyrészt átértékeli a hőségriadó fogalmát,másrészt rájön,hogy mégis lehet olcsón taxizni. Július végén az éjszakai 39 fokban beesni egy idegen,muszlim kultúra ajtaján,nem mindennapos érzés. Prekoncepciók és tévhitek vegyes…..

A Magyar Kereskedelmi és Kulturális Központ malawi irodájának közreműködésével Lloyd Phaundi, művésznevén Agorosso tartott sikeres koncerteket májusban a budapesti Afrika napon és számos fővárosi klubban. Agorosso Malawi zenész, aki autodidakta módon tanult meg gitározni és…..

Vibráló színek, forró, keleti szél, nyüzsgő bazár, az Atlasz árnyéka - négy magyar kortárs művész utazott a HTCC - Magyar Kereskedelmi és Kulturális Központ marrakeshi…..

Thaiföld príma hely, hatalmas hangulattal, csodás tengerparttal, tigrisekkel és majmokkal, de a turistát éppúgy megpróbálják átverni, mint bárhol Ázsiában. Ha nem akarunk pórul járni, jobb, ha tapasztalt kísérőt viszünk magunkkal.
Kevésbé tapasztalt Thaiföldre utazóknak…..

Az olaszoknak elsőként a szép magyar emberek jutnak az eszükbe, ha azt a szót hallják: Magyarország. Meglepő, hogy az olasz nőknek is. Az idősebb lengyelek a legrokonszenvesebb nemzetnek tartanak minket, és felidézik a közös történelmi szálakat. A fiatalabbak ugyanekkor erről…..

A magyar kultúrát bemutató rendezvénysorozatot egy Neszebártól északra fekvő városkában, Szveti Vlaszban rendezték meg, amely Budapest VII. kerületének testvérvárosa. A hihetetlen sikert arató programot az Erzsébetvárosi Bolgár Nemzetiségi Önkormányzat elnöke, Kirov Péter…..

Carszkoje Szilo (Puskin város)
Dosztojevszkijnek sokat köszönhetnek Szentpétervár lakói. Művei nyomán elterjedt a hír, miszerint a fehér éjszakák romantikusak, izgalmasak és csodálatosak. Nyáron ugyanis Szentpétervárnál szinte le sem megy a nap. A dolog zsenialitása pusztán…..

Keményen kezdődött a január az Egyesült Államok keleti partján, így New Yorkban is. Szilvesztert követően hirtelen hatalmas hóvihar tört ki, majd két nap múlva már plusz hat fok volt a hőmérséklet, elolvadt a rengeteg hó. Aztán másnap újra -15 fok. A hónak persze…..

A világ legszebb szállodái című könyv 5. részében olyan hoteleket is bemutatok, melyekről nem nagyon hallani a hírekben nálunk, de ettől még a sztárok, színészek, üzletemberek kedvencei. Kalandozzanak el velem a pénz és a hatalom világába…
Amikor Törökországban először…..

Ki ne álmodozna arról, hogy a hideg téli napok helyett egy paradicsomi környezetben napozgatva, fürödve töltsenek el néhány napot. Ott, ahol mesés tengerpart várja a turistákat, kókuszpálmákkal, titokzatos őserdei ösvényekkel. Ha a pénz nem számít, pihenhetünk magánszigeteken,…..

Azt hiszed, csak úgy bemész a fürdőbe, locsipocsi, aztán kész? Hát nagyon tévedsz. A helyhiány miatt ritka, hogy valahol nagy fürdőkád legyen, inkább csak kicsi mosdó, sokan ezért közösségi fürdőkbe járnak. Sok szállodában is közösségi fürdő van (a nemzetközi…..

Ha már megmutattuk az eszkimószexet, ideje a haladók kedvéért a mangaszex titkait is felfednünk. Merthogy jártunk egy igazi mangaszexboltban Japánban. Valójában fogalmunk sem volt, hogy hova tartunk, csak sodródtunk a tucatnyi öltönyös férfivel, akik lefelé tartottak egy…..

Ahogyan a vilagszam.hu-n már beszámoltunk róla, számos legenda és mítosz övezi az eszkimók közötti szexuális kapcsolatot. Nos a témában első kézből származó információink vannak, vagyis láttunk már élő eszkimót.
Az eszkimókról csak annyit, mivel sokan tudják, hogy…..

Virágot formázó minivárost épít a Maldív-szigeteken egy holland befektető cég. A Maldív-szigetek fővárosától, Malétól 15 percnyi útra (motorcsónakkal!) fekvő lakatlan korallzátonyra luxusvillákat építenek, külön-külön medencével, elegáns berendezéssel. Az…..

Egy öreg UAZ terepjáróval, küzdelmes, kemény utazással értük el a khinaliqok (hinaligok) földjét a Kaukázusban. Khinaliq (Hinalig) lakói 2500 méter magasan, a Kaukázus rejtekében élnek. 2006 előtt még út sem vezetett ide, három hónap volt, mire leértek a lakók a…..

Bakuban van McDonalds, a Szökőkút téren luxusplázában vásárolnak a lányok, a sétálóutcán a legmenőbb divatházak képviseltetik magukat. Az óvárosban a mecset előtt Hummer parkol, este exkluzív bulihelyeken ismerkedhetünk.
A főváros és a vidék között óriási az…..

Bakuból indulva közel húsz perces autóút után érhetjük el Ateshgah templomegyüttesét, amit „A tűz templomának” is neveznek. A település az Absheron-félszigeten fekszik Bakutól harminc kilométerre. A zoroasztriánus templomot a későbbi évszázadokból megmaradt karavánszeráj…..

Az ember elsőként a bakui reptérrel találkozik, ami kívülről meglehetősen futurisztikus, belül azonban közepesen jellegtelen. A nyár végén érkezők illetve a kora tavasszal ide látogatók kellemes meglepetésben részesülnek, ugyanis az otthoni hűvösebbre forduló időjárás itt…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz