Regisztráció Blogot indítok
Adatok
Jmirko

0 bejegyzést írt és 7 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Kedves Barátaim az Úrban,  a minap úgy hozta az élet, hogy egy kollégám számára kellett egy használt Yotaphone-t átvegyek. Az eladó egy teljesen rendes és jó arc volt, engem pedig a kolléga megkért, hogy próbáljuk ki a telefont. Csak egy bekapcsolás, egy kimenő és egy bejövő hívás, semmi nagy…..
Jmirko 2017.10.01 12:46:00
Üdv a klubban :-) Én már két éve egy Yotaphone 2-t nyúzok, és már alig várom, hogy elérhető legyen a 3-as verzió (Kínában már árulják, de angol nyelvű shopban még nem láttam). A Yota 2 hátsó kijelzője számomra simán kiváltja a 6 colos olvasót, ráadásul sokkal sokoldalúbb, hiszen mindig kéznél van, mindig fel van töltve, bármit át tud venni az OLED kijelzőről, és a mobil internet is adott. Nagyon alkalmas például napfényben való navigálásra vagy hírböngészésre, kerékpár-computerként, de a Youtube-os zenehallgatás sem vágja taccsra az akksit, ha az e-ink kijelzőn történik. Szóval ez egy valódi innováció, szemben más mobilcégek innovációként marketingelt funkcióinak 95%-ával.
Számomra érdekes információ volt, hogy a vonatkozó szabadalom tulajdonosa nem más, mint az itt is sokat emlegetett Amazon (patent number: 9013416)! Igen bosszantónak tartom, hogy az Amazon simán kihozhatta volna ezt a telefont, sőt nagyobb méretű tablet-olvasó hibrideket is, mégsem tette. Ehelyett piacra dobták a haszontalan, 4 kamerás Fire Phone-t, és a méregdrága Kindle Oasis-t. A szabadalom viszont sikeresen meggátolja a Yotát és a többieket (pl. Hisense A2 Pro) abban, hogy az USA-ban árulják a kétoldalas telefonjaikat. A méretgazdaságosság hiánya miatt pedig az ár magas, legalábbis kezdetben.
Ma mindenképp a dolog jó oldalát akarom nézni: a Yotaphone igazi különlegesség maradt, 10 meetingből 9-en megkérdezi valaki, hogy hát ez meg mi? :-)
Kezdjük ott, hogy sokan várják a szines eInk eszközöket, mint egy ésszerű következő lépcsőt, köztük példának okáért Auer olvtárs. A fejlesztése évek óta húzódik, piacképes verzió nincs a láthatáron, és valóban valós igény lenne a szine eInk? Megéri beletolni a nem…..
Jmirko 2012.05.11 22:52:02
@Gukker: Én stylussal, kézírással jegyzetelésre gondoltam - bocs, ha ez nem volt egyértelmű a bejegyzésemből. Tudtommal egyik Kindle vagy Sony sem tudja ezt.
Jmirko 2012.05.11 23:11:35
@Dworkyll: Egyetértek, hogy a virtuális billentyűzet böködése nehézkes, csakhogy én stylussal, kézírással jegyzetelésre gondoltam. Egyelőre még csak egy Onyx Boox X60-on volt alkalmam kipróbálni, és maga az írás teljesen rendben van (a fájl kezelése egy másik kérdés, de ez szoftver probléma).
Érdekes, hogy elég gyorsan gépelek vakon, de megbeszéléseken mégsem szeretem a laptopot használni. Tény, hogy csak MS Office- szal próbáltam eddig, de nem hiszem, hogy ez lenne a baj.

Az e-olvasók és a tabletek konvergenciája szerintem mindenképp be fog következni pár éven belül - elég a mobiltelefon/PDA/digitális fényképezőgép/mp3 lejátszó/rádió/számológép/óra/hangrögzítő/gps/stb. konvergenciára gondolni, pedig ezek sokkal inkább különböznek egymástól, mint egy e-olvasó és egy tablet. Ha lesz olyan kijelző technológia, amely mind az e-ink, mind a kapacitív LCD előnyeivel bír (és nyilván lesz), akkor ki akarna két, szinte egyforma kütyüt megvenni, cipelni, tölteni?
Persze nekem is fog hiányozni az e-ink, ahogy a monokróm LCD-s Palm V-öt is jó néha elővenni...
Jmirko 2012.05.11 18:33:31
Érdekes ez az "e-konyv olvasó vs tablet" téma. Én kb. 5 évre saccolom, mire konvergál a két technológia, és mindkettő előnyeit felvonultató kütyüket lehet majd kapni.
Ami engem nagyon érdekel, az az, hogy addig mi lesz? Amióta egy e-könyv olvasót használok irodai jegyzetelésre, nem győzök csodálkozni, hogy a cégnél senki más nem használ ilyet. Pedig szerintem fantasztikusan jó megoldás, ami kombinálja a kézírás egyszerűségét a digitális visszakereshetőséggel. Iskolai jegyzetelésre is nagyszerű lenne - és ha ezt a két potenciális célcsoportot nézzük, akkor már egész tisztességes méretű piacról beszéhetünk. Ezen a piacon az e-olvasók hátrányai nem jelentenek problémát: a munkahelyen / suliban általában rendes világítás van, és kevésbé van szükség multimédia alkalmazásokra is. Ugyanakkor az e-olvasók előnyei itt igazi előnyt jelentenek, főleg az alacsony(abb) ár és a hosszabb üzemidő. Ráadásul a tableteknél az ujjal történő navigáció elengedhetetlenül fontos, az ehhez szükséges kapacitív LCD technológia viszont jelenleg nemigen összeegyeztethető a kényelmes cerkás adatbevitellel (lásd a Samsung Galaxy Note vagy a Lenovo Thinkpad tesztek kézírásra vonatkozó részeit).
Ennek ellenére a kínálat elég gyér, a legnagyobb gyártók olvasóin nem lehet jegyzetelni. Tudtommal csak az Onyx, a PocketBook, és a Hanvon gyárt olyan e-ink olvasót, amelyre jegyzetelni is lehet – ráadásul a szoftver ezeknél is elég gyenge.
Szerintetek valóban létezik-e az általam vizionált, kiaknázatlan piac, vagy csak én vagyok ilyen csodabogár?