Adatok
Gábor, akinek két gázórája van
0 bejegyzést írt és 5 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Nem is olyan régen történt Budapesten, hogy a korábbi Ferenc körút névre hallgató metróállomást átnevezték. A megálló új neve Corvin negyed lett, az átnevezés költségeit pedig a Corvin sétány projekt ingatlanfejlesztője vállalta és kezdeményezte. Hazánkba is betört…..
Gábor elkövette azt a végzetes hibát, hogy egyszerre a város két különböző pontján található gázórát fogadott örökbe. Így a Főgáznak jó ha szőkőévente sikerül a Díjneten keresztül rendben levonnia a pénzeket, és akkor sem jelzik, hogy ez sikerült.
Azért írok…..
Gábor, akinek két gázórája van
2012.03.22 16:05:14
@asdf: Mindkét gázóra az én nevemen van, avgyis egy ügyfélszámon (vagy fogyasztói azonosítón, vagy hogy hívják). Ha azt nem lehet megcsinálni, hogy két külön számláról vonják, akkor alighanem azt sem, hogy két külön login legyen a Díjneten.
Bár lehet, hogy érdemes lenne kipróbálni. Egyelőre kösz az ötletet, talonba teszem.
Bár lehet, hogy érdemes lenne kipróbálni. Egyelőre kösz az ötletet, talonba teszem.
Gábor, akinek két gázórája van
2012.03.23 01:49:02
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Ugyanakkor azt is érdemes szem előtt tartani, hogy Budapesten (és nyilván vidéken is) rengeteg megálló nevében van cégnév, de egyszerűen azért, mert az a cég van ott - nemritkán _csak_ az a cég -, és az utasok így találják meg.
Pl. a 67-esen, ami Kőbánya egyik iparnegyedén vágtat ás, van Danone, Fővárosi Kertészet, és EGIS Gyógyszergyár is, a 276E vonalán szintén van EGIS, a 92-es, 162-es mindegyikének az egyik végállomása Auchan, a 125-ös vége MEDIMPEX stb. biztos vég nélkül lehetne sorolni a példákat. Ezekért az érintett cégek aligha fizettek, a megállók nevének egy része huszon-harmincéves, legfeljebb a cégnevek változásait követik nyomon. Szóval nálunk egyelőre ingyen jutnak ilyen lehetőséghez a vállalkozások, ha pont olyan helyen vannak, ahol másról nemigen lehetne elnevezni a megállót.
A másik különbség, hogy Budapesten - egyelőre - közterületek, vagy közlekedési kapcsolatok adják a metróállomások nevét, nem jött divatba, hogy magát az állomást kereszteljék el. A közterületektől független névváltozatokban vannak külföldön híres emberek is, vagy egészen más jellegű, nem propagandahátterű állomásnevek is.
Nekem alapvetően nincs kifogásom a cégnevezés ellen, csak az nem tetszik, amikor x évente nevet cserél a megálló, mert lejár a szerződés, csődbe megy a cég stb. (Egyébként akkoriban, amikor a Corvin-negyed nevet adták, a 4-es másik két megállóját is átkeresztelték, de csak "sima" utcanévre: a Baross utcai Harminckettesek tere lett, a villamost keresztező 9-es busz megállóival együtt, a Fehérvári úti végállomás pedig Újbuda-központ.)