Adatok
admin87
34 bejegyzést írt és 0 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
A medvefélék (Ursidae) a ragadozók rendjének egy családja. Mivel a mai rendszerek az óriáspandát is a medvefélék közé sorolják, így 5 nem és 8 ma élő faj tartozik a családba. A medvefélék nagy testű, erőteljes, lomha mozgású ragadozó emlősök, azonban veszély esetén…..
A macskamedvefélék (Ailuridae) a ragadozók rendjének egy családja. A családba kilenc ismert nemet sorolnak, amelyek közül ma már csak egyetlen nem, és azon belül egyetlen faj, a vörös macskamedve (Ailurus fulgens) él. Mintegy 30 fosszilis faj maradványai ismertek a…..
A kutyafélék (Canidae) a ragadozók rendjének egy családja. 15 ma élő nem és 37 ma élő faj tartozik a családba. A kutyafélék hímjét és nőstényét gyakran a kan és szuka szavakkal jelölik. A legkorábban megjelent ragadozók közé tartoznak, és életmódjuk, valamint számos…..
A kutyaalkatúak (Caniformia) a ragadozók rendjének (Carnivora) egyik alrendje. A kutyaalkatúak és a macskaalkatúak (Feliformia) a ragadozók két, egymástól jól elkülöníthető, valószínűleg külön-külön is monofiletikus csoportja, tehát kládokról van szó. A kutyaalkatúak…..
Az úszólábúak vagy fókaalkatúak (Pinnipedia) a ragadozók rendjének (Carnivora), a kutyaalkatúak alrendjének (Caniformia) egyik öregcsaládja. Korábbi rendszerekben eltérő volt a fókalakúak megítélése. A rendet már az első rendszerek (pl. Linné rendszere) is a ragadozó…..
A macskafélék (Felidae) az emlősök osztályába, azon belül a ragadozók rendjébe tartozó család. Ausztrália (ide később az ember telepítette be őket) és Antarktika kivételével minden kontinensen és a legtöbb szigeten jelen vannak. Csodás alkalmazkodóképességük és…..
A bűzösborzfélék (Mephitidae) a ragadozók rendjének egy családja. Mintegy négy nem és tizenkét ma élő faj tartozik a családba. A bűzösborzféléket korábban a menyétfélék családjába sorolták. Legtöbb fajuk az amerikai kontinensen él, míg mások Délkelet-Ázsiában.…..
A ragadozók (Carnivora) az emlősök (Mammalia) osztályának egy rendje. Az ide tartozó fajok közül egyedül a vörös macskamedve és az óriáspanda mondható növényevőnek, bár olykor ez utóbbi is fogyaszt halat és rovarokat. Az összes többi ragadozó főleg hússal táplálkozik,…..
Összetett berendezés A jobboldali ábrán a vezérlőszekrény (controller) főbb elemeit láthatjuk. A szekrényben mindig találunk egy központi számítógépet, melynek feladata sokrétű: Tárolja a robot programját, vezérli a hajtások összehangolt mozgatását, lehetővé teszi a…..
Azokat a mechanizmusokat tekintjük át röviden, amelyek – a közvetlen hajtásoktól eltekintve – a motor és az ízület között megtalálhatók. Ezen mechanizmusok a következőképpen csoportosíthatók:
– Forgó mozgásból forgó mozgást…..
Az intelligencia az értelem szinonimájaként használt, kettős jelentésréteggel rendelkező tudományos fogalmi absztraktum. Első jelentésrétegében egy adott személy intelligenciáját értjük alatta, vagyis az értelmességben való részesedésnek egy bizonyos fokára hivatott…..
Genetikus algoritmusok alatt olyan keresési technikák egy osztályát értjük, melyekkel optimumot vagy egy adott tulajdonságú elemet lehet keresni. A genetikus algoritmusok speciális evolúciós algoritmusok, technikáikat az evolúcióbiológiából kölcsönözték. Módszertan A…..
Arc felismerés Az arcfelismerésben a vizuális információ-feldolgozó rendszerek egyike, a mi-rendszer játszik szerepet. Noha a tárgyak felismerését is ez a rendszer vezérli, az arc- és tárgyfelismerés mégsem azonos folyamat. Az arcfelismerési képesség azért is fontos,…..
A robotikai alkalmazhatóság szempontjából a léptetőmotorok (steppers) számos előnnyel rendelkeznek, ezért ezekről érdemes részletesebben szólni: A léptetőmotor olyan, többfázisú, sokpólusú villamos motor, melynél a tekercseket adott sorrendben gerjesztve, a tengely kis…..
A robot (a szláv robota a.m. szolgaság, munka szóból) elektromechanikai szerkezet, amely előzetes programozás alapján képes különböző feladatok végrehajtására. Lehet közvetlen emberi irányítás alatt (mint a Space Shuttle robotkarja), de önállóan is végezheti a munkáját…..
Jessica Marie Alba (Pomona, Kalifornia, 1981. április 28. – ) amerikai színésznő. Ismertebb filmjei: Honey, Sin City, A Fantasztikus Négyes, A kabalapasi. Gyermekkor Jessica a kaliforniai Pomonában született Mark Alba és Catherine gyermekeként. Mark mexikói-amerikai, míg Catherine…..
Jessica Claire Biel (Ely, Minnesota, 1982. március 3. – ) amerikai színésznő Élete Boulderben (Colorado államban) nőtt fel az öccsével együtt, miután a családja áttelepedett a „sziklás államba”. Szeretett énekelni, táncolni, görkorcsolyázni és biciklizni is.…..
Gisele Caroline Nonnenmacher Bündchen (Horizontina, Rio Grande do Sul, Brazília, 1980. július 20.) brazil modell. A kezdetek Édesanyja banki alkalmazott, édesapja egyetemi tanár, író. Bár szülei német felmenőkkel büszkélkedő brazilok, így a portugál mellett németül is…..
Aphrodité (Αφροδίτη: a tenger habjaiból kiemelkedő) a szerelem és a szépség istennője a görög mitológiában. A római mitológiában Venus, az etruszk mitológiában Turan néven tisztelték. Valószínűleg Atargatisz istennő ciprusi változata…..
Angelina Jolie, születési nevén Angelina Jolie Voight (Los Angeles, 1975. június 4. – ) Oscar- és Golden Globe-díjas amerikai színésznő, fotómodell, író, producer, rendező és az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának (UNHCR) különleges jószolgálati nagykövete. A világ…..
Adriana Francesca Lima (Brazília, Salvador da Bahia, 1981. június 12. – ) brazil szupermodell. Élete Adriana Brazíliában született, szülei Nelson Torrés és Maria da Graça Lima szociális munkások. Mindössze 6 hónapos volt, amikor édesapja otthagyta őt és édesanyját,…..
Az esztétika a szépség természetével foglalkozó filozófiai ág. (A szó eredetije a görög ‘aiszthészisz’, amelynek jelentése meglátás, észlelés, érzékelés.) Az esztétika szót először Alexander Gottlieb Baumgarten német filozófus használta, aki hozzájárult az…..
A szivárvány olyan optikai jelenség, melyet az eső- vagy páracseppek okoznak, mikor a fény prizmaszerűen megtörik rajtuk, és spektrumára bomlik. Az ív külső része vörös, míg a belső ibolya. Előfordul az ún. dupla szivárvány is, amelynél egy másik, halványabb ív is…..
Az ónos eső túlhűlt vízcseppekből álló csapadék, amely a talajra hullva azonnal megfagy, jégbevonatot képez. Ónos szitálásról beszélünk, ha a túlhűlt cseppek átmérője 0,5 mm alatti. Kialakulását az idézi elő, hogy a felső és alsó hideg légrétegek közé…..
A köd a levegő páratartalmának egyik megjelenési formája. Lényegében olyan réteges felépítésű felhő, melynek alapja a földfelszínt éri. Köd esetén a látótávolság 1 km-nél kisebb, ha a látástávolság ennél több, akkor a jelenséget párásságnak nevezzük. A köd a…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz