Regisztráció Blogot indítok
Adatok
Radovics Lajos Péter

0 bejegyzést írt és 2 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Publius Egy tüntetés tanulságai 2012.01.22 15:34:00
Számomra igen meglepő volt olvasni az index tudósítását, mely több tízezres vagy akár százezres tömegről számolt be a békemenet keretében. Őszintén szólva azt hittem, hogy kudarc lesz az egész, elmegy néhány száz ember, és ennyi. Ezzel a feltételezésemmel egyébként…..
Radovics Lajos Péter 2012.01.24 11:14:50
Amit én komikusnak tartok ebben a békementeben, vagy kormánypárti tüntetésben, vagy euellenes izében, hogy úgy néz ki, a Fidesz nem tud elszakadni az ellenzéki stílustól. Úgy tűnik, hogy máshogy nem megy nekik, csak ha buszokkal embereket hozatnak és transzparensekkel kimennek az utcára, kijelölnek egy éppen aktuális főgonoszt, aki romba akarja dönteni, nem csak az országot, de az egész világot.. (gondolok itt Orbán Viktor beszédére az új háborúról, amit pl leminősítésekkel vívnak, ugye..) És csak ők azok akik kiállnak a sorstalanok mellett, az igazságtalanság ellen.
A probléma az, hogy most nem ebben a szerepben kéne tetszelegniük, hiszen Magyarországot senki se akarja gyarmatosítani.. Az az erő, az EU, ugye, akit ezzel vádolnak Magyarországot tagállamának tudja.. Ez kicsit erős és kicsit suta példával olyan mintha Michigan azt mondaná, hogy az USA gyarmatosítja és elnyomja.. A szuverenitást természetesen szem előtt kell tartani, de azt vegyük észre, hogy az EU (ha nem is egy föderális), de _unió_ és ehhez hozzátartozik az is, hogy a tagállamok ha úgy tetszik feladják szuverenitásuk egy részét..
A Fidesz mai politikájában az a vicces, hogy mintha árnyékboxolna.. vagy még jobb, maga ellen harcolna.. Majd' lefordultam a székről, mikor anno az Unió soros elnöke Brüsszelt Moszkvához hasonlította.. Kicsit bizarr, hogy amíg benn ülünk az EU parlamentben és minden szinten van beleszólásunk az Unió döntéseibe, addig tüntetéseket szervezünk ellene..
Egyetlen magyarázatnak ezt a furcsa politikát látom, ahol muszáj egy közellenség, akivel szembe lehet helyezkedni.. A _PARLAMENTI_ kétharmaddal, azonban nem maradt ellenfél.. Hülye helyzet..
A vitákhoz, pedig csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy ezek a dolgok nem érték-alapon kéne, hogy eldőljenek.. Teljes támogatottsággal senki soha nem bírt. A liberalizmus a közhiedelemmel ellentétben közel sem bukott, se meg, se el. Attól, hogy százezer ember kimegy tüntetni, még nem fogják a nép akaratát vagy az utca emberének szavát zengni..
Radovics Lajos Péter 2012.01.24 15:41:11
Attól függetlenül, hogy nem a kormány szervezte a békemenetet, abban szerintem meg lehet egyezni, hogy elég erőteljesen fidesz szimpatizáns megmozdulás volt.. Az, hogy ki milyen személyes okból volt ott, az másodrangú, de az tagadhatatlan, hogy a rendezvény nem volt pártfüggetlen.
A furcsa nem az, hogy valaki kiáll az országért, hanem, hogy bár békementetnek hívták a dolgot elég tüntetés kinézete volt. Magyarországon, a többségben levő magyar kormányzat mellett transzparenses felvonulással kiállni elég furcsa. Nincs értelme a dolognak.. Ki ellen vonulnak? Van-e egyáltalán valaki ellen vonulni? A cikk tanulsága szerint nincs és itt én is kiállnék e mellett. Nincs értelme tüntetést szervezni ha valamivel egyetértünk, mert az nem tüntetés, és nincs értelme békemenetet szervezni, ha nincs min megbékélni, mert nincs is "háború". Egy ország, ami egy szövetség tagja új törvényeket alkot, ezeknek természetesen bele kell illenie a szövetség képébe. Nincs mese, ez nem a szuverenitásról szól, ilyen szinten ezt értelmetlen tárgyalni. Nem külön kibaszás, de ha valakinek nem egyezik a törvénye az addig vállalt és aláírt szerződésekkel, akkor annak szólnak, hogy ez nincs rendjén. Senki se akarja megkérdőjelezni Magyarország szuverenitását. Egyszerűen az Unió felhívja a figyelmünket, hogy azzal, hogy tagok vagyunk vállaltunk bizonyos kötelezettségeket. Nem csak mi, de a franciák, a németek, és mindenki.
Az EUs tárgyalásokat háborúnak nézni, már elnézést, de baromság. Ilyen a rendszer, mindenki elmondja, hogy mit szeretne, megbeszéljük és kompromisszumot kötünk. Ennyi. Itt nincs mire békemenet tartani.
Az meg, aki azt gondolja, hogy egy olyan szövetségi rendszer, amibe önként léptünk be és teljes jogú tagjai vagyunk gyarmatosít minket, azzal nem nagyon lehet mit kezdeni. Azzal, hogy ezt EU-s képviselőktől lehet hallani még inkább nem lehet mit csinálni. Talán fel kéne lapozni pár könyvet és megnézni, hogy mit is jelent pontosan ez a fogalom.
De röviden: a menettel a legnagyobb probléma az volt, hogy tökéletesen és teljesen felesleges és értelmetlen volt. Egyetlen értelmezhető oldalát abban látom, hogy a (nevezzük) néppárti, populista csoport megvillogtathatta magát, annak reményében, hogy támogatókat szereznek. Hogy miért így? Én azt mondom, hogy mert ehhez ért. Végül is a baloldal kormányzása alatt hozzászokott az ellenzéki pozícióból, látszólag alulról szervezett populista megmozdulásokhoz..