Adatok
Kéky
0 bejegyzést írt és 5 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Az emberiség életminősége szempontjából milyen területen látna szívesen és tartana fontosnak innovációt (új terméket, szolgáltatást, eljárást, szervezeti megoldást)? Miért?…..
Az innovációt a fogyasztói igények magasabb szintű kielégítéseként határoztuk meg. Ez hogyan egyeztethető össze a tartós fogyasztási cikkek (pl. mobiltelefon, számítógép) körében megfigyelhető „beépített avulással”, miszerint a termékek rövidebb élettartammal…..
Milyen előnyei vannak a saját márkás termékeknek a fogyasztó számára? Veszélyben vannak-e a gyártók márkái? Ön melyiket és miért részesíti előnyben? Inspirációként: http://kereskedelem.tlap.hu/magazin/sajat-markas-termek-fogalma/; http://hu.nielsen.com/site/20100906.shtml;…..
Milyen információkat tartana fontosnak megismerni állásra pályázóként a cég küldetéséből és stratégiájából? Miért lenne célszerű ezekről tájékozódnia? Honnan gyűjtene információkat?
Inspirációként:…..
Mondjon maximum három olyan területet, ahol az adófizetői pénzekért cserébe az állami szerepvállalást elengedhetetlennek tartja! Ezek közé tartozik-e a felsőoktatás nappali tagozatos képzése? Indokolja választását! Inspirációként: …..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Az élelmiszerek gyártása, készítése és termelése területén is nagy innovációra lenne szükség, ami sok egészségügyi problémát megoldana. Mi fiatalok is emlékezhetünk, hogy korábban mennyivel ízletesebbek voltak az élelmiszerek, amikben nem volt ennyi ízfokozó, cukor és mű dolog. Itt azonban van egy kis ellentmondás. Szerintem most is megtalálhatóak a jó minőségű "bio" élelmiszerek, viszont a fogyasztók nem igénylik a jó minőséget akkor, ha azt csak magasabb ár érdekében tudják elérni, ezért gyenge minőségű "élelmiszereket" fogyasztanak, majd pedig vagyonokat költenek gyógyszerre és különböző egészségügyi berendezésekre. Az is igaz, hogy 7 milliárd embert nem lehet ellátni akkor, ha csak bio termékeket termelnénk, hiszen az kevés lenne, mivel nagyobb területet igényel a termelésük, ami ma már nem áll rendelkezésünkre.
Az oktatásban is hatalmas szükség lenne fejlődésre, innovációra. Sajnos nálunk még mindig a lexikális tudást akarjuk fejleszteni, olyan módszerekkel, amik már régen elavultak, hiszen évtizedekkel ezelőtt is ugyanígy, ugyanezt tanították meg.
Nagyobb szükség lenne a kompetenciák fejlesztésére, arra, hogy azt tanuljuk meg, hogyan tudjuk hasznosítani azokat az "eredményeket" amiket már régóta ismer a társadalom, vagy a szakma. Sokkal több "open book" vizsgára lenne szükség, amivel megtanulnánk azt, hogy a rendelkezésünkre álló információkat hogyan tudjuk alkalmazni, nem pedig bemagolni, ami nagyon sok időt elvesz a tanulás során.