Adatok
Theia d'Oro
0 bejegyzést írt és 1 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
A Battle Royale-nál megosztóbb könyvet keresve sem lehet találni. Az olvasók egyik fele imádja, a másik utálta. Éppen ezért féltem nekikezdeni, sokáig csak szemeztem a polcomon lévő példánnyal. Volt olyan ismerősöm, aki azt mondta odáig leszek érte, más azt mondta, hogy…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
A Battle Royale-hoz fel kell nőni. Nem úgy életkorilag, hanem hozzáállásilag. Annak idején mi kötelező olvasmányként kaptuk meg a regényt a főiskolán, párhuzamban Golding: A Legyek Ura című regényével. A tantárgy mellékes a komment szempontjából, sőt, még a regényelemzés szempontjából is. A lényeg a következő..
A Battle Royale szerintem erős és elgondolkodtató társadalomkritika, mely nem csak az ázsiai országokban állja meg a helyét, mint elv. Az "életképes társadalom"-ra törekvés képét fejezi ki, hiszen minden évben minden választott osztályból csak egy diák maradhat életben, s ha belegondolunk, hosszútávon ez egy csekély létszámú, de abszolút életrevaló és életképes társadalmat eredményez, melynek tagjai nem ismernek lehetetlent, s mindenre képesek a túlélés érdekében.
A leírások kifejezetten érdekesek, naturalizmusukban lenyűgözők, s ha valaki azt mondja, hogy élvezte a mű olvasását, az nem feltétlenül tekintendő tömeggyilkos-hajlamú személynek.
A regény igenis élvezhető, persze nem tagadom, hogy megosztó is. Ám engedtessék meg nekem a végére az összefoglalás, mely a következőképpen zárja monológomat:
Takami Kósum regényét érdemes olvasni. Ha megfog valakit a stílusa, akkor azért, ha pedig nem, akkor annál inkább. Nyitottnak kell lenni, s akkor a tanulság nem marad el.