Regisztráció Blogot indítok
Adatok
LeuZIP

0 bejegyzést írt és 9 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Mandiner blog Megyek tüntetni! 2012.03.31 14:14:00
  2006-ban elvártam a liberális barátaimtól, hogy jöjjenek ki velem a Kossuth térre az őszödi beszéd után. Elvártam, de nem jöttek. Néhányan elítélték ugyan Gyurcsányt, de nem jöttek. Most magamtól és a 2006-ban velem együtt tiltakozó emberektől várom el, hogy…..
LeuZIP 2012.03.31 16:04:49
@bbjnick: Én nem kicsinyességből vetem meg ezt az embert, hanem azért, mert kommunista. Ennélfogva nem is a fejlemények indokolják alkalmatlanságát arra hogy tiszteletre méltó legyen. A TF-en történt doktori megszerzése körüli botrány (illetve az, hogy az ilyesmire rá lehet fogni, hogy szokvános) csupán arra világít rá, hogy mik a társadalmat még mérgező kommunista csökevények.
 Deák István, a Columbia University New York történészprofesszora Semjén Zsolt Trianonra emlékező mondatai kapcsán emlékeztet azokra a tényekre, melyek az Osztrák-Magyar Monarchia első világháborús vereségéhez és a történelmi Magyarország felbomlásához vezettek. Az…..
A Kádár-korszakbéli Magyarországon a számítógépek mibenlétéről kevés embernek volt fogalma. Kevesen láttak működés közben számítógépet, és kevesen tudták elképzelni, a hétköznapi életben mire lehet felhasználni a számítógépeket. Nem véletlen, hogy kutatóintézeteket…..
LeuZIP 2011.10.16 15:42:01
@luciferko: @hehe64:
Nem kell mentegetni a Kádár rendszert és a kommunizmust. Igenis ők tehetnek róla, hogy ebben is lemaradtunk, és ott tartunk ahol.
LeuZIP 2011.10.16 17:13:21
@luciferko:

Szóval szerinted a keleti blokk számítástechnikai fejlettsége szerinted egy szinten volt a nyugatéval.
Vagy legalább az a cseppnyi különbség sem következik a kommunista elnyomó politikából (pl. hogy a kibernetika áltudomány).

Gratulálok. Észak-Koreából írsz?
  A hétfői országgyűlési vitanapon Schiffer András azt mondta: nem lepi meg, hogy Lázár János a vitában „továbbra is azt a bolsevik típusú érvelést alkalmazza, hogy mindenki, aki vele ért egyet, a világos oldalon áll, mindenki, aki a másik oldalon van, az a sötét…..
LeuZIP 2011.09.27 09:45:33
@Gasper: "Te melyik bolsit söpörnéd le a Fidesz padlásáról?"

Én az összeset. Jól összegyűltek ott a büdösek.

pl. itt ez a marxista, akinek köszönhetjük kreatív gazdaságpolitikánkat:
index.hu/gazdasag/magyar/2011/09/26/kopatsy/
Az Alföldre vitt szlovák árvák „deportálásának” emléktáblája Pozsonyban  Kis szlovák legendárium, reakció egy reakcióra, kis késéssel egy több hetes külföldi tartózkodás miatt.   Csehszlovák Kém blogger Prágából sok mindennel megvádolta…..
LeuZIP 2011.07.09 08:09:51
@pikkbubi:
-a piros-fehér-zöld csak a felvilágosodás óta van, elég rövid idő
-himnusz szintén
-hivatalos magyar nyelv csak a 19. századtól, addig latin
-főváros többször változott
-nem Magyarország, hanem Magyar Királyság

A többi stimmel. A helyzet az, hogy nem volt nemzetállam.
LeuZIP 2011.07.11 10:47:20
@Mj: A történelmi magyarországon a nemzet koncepció a felvilágosodással jelent meg (mint mindenhol máshol). Az addigi értelemben használt nemzet sem csak a honfoglaláskori elitből származik, így volt lehetséges, hogy egyéb nemzetiségűek is lehettek nemesek. A nemzet tehát egy nemzetek feletti államtól és királytól függő kategória volt.
Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy igenis lehet védeni egy olyan álláspontot, hogy

1. a magyar nemzetiségűek nacionalista képviselői a felvilágosodás divatjától megrészegülve túlértékelték a saját szerepüket a történelmi Magyarországban,

2. az első világháború végén a Monarchia szétesésével a kis-Magyarország és a történelmi Magyarország közötti jogfolytonosság megszűnt. Volt ott ugyanis egy őszirózsás rendbontás, kommunista hatalomátvétel és a törvényes uralkodó alkotmányellenes elzavarása. A folytonosság megszakítását lehet tekinteni egyfajta folyamatnak is, hiszen a második világháborút követően a maradéka is megszűnt a nemességgel és az alkotmánnyal. A rendszerváltás óta ennek rendbetételére kísérlet sem történt, és nincs is rá akarat. Folytonosságunk sajnos csak a népköztársasággal van.

A konfliktus megoldására véleményem szerint két lehetőség van:
A. Meghonosítjuk a szlovák álláspontot, és akkor legalább mindketten kötődünk a történelmi Magyarországhoz. Aztán idővel, ha az emberekben realizálódik, hogy a felvilágosodás csupán tévedés volt, még akár vissza is csinálhatjuk a dolgot.
B. Helyreállítjuk a csonka-Magyarország jogfolytonosságát a történelmi Magyarországgal, de nem csak egy iPad-on összetákolt alkotmány létrehozásával. Visszaállítjuk a történelmi alkotmányt, kárpótoljuk a nemességet -és persze mindez nem elég, egy nemzetek feletti tényezőt is be kell vonni a dologba- visszahívjuk a legitim uralkodót. Ebben az esetben valóban mondhatjuk, hogy mi vagyunk a történelmi Magyarország örökösei.

Mellesleg egy hasonló helyzet van Svédország és Finnország között. A párhuzam olyan mértékű, hogy Finnországban is vannak svéd nemzetiségűek szép számmal. Ennek ellenére nincs a miénkhez hasonló konfliktus a két ország között tudtommal. Érdemes megvizsgálni azt a helyzetet is ebből a szempontból. (Bár ott megvan a jogfolytonosság Svédország részéről.)
LeuZIP 2011.07.12 07:52:07
@Mj:
"A szabad királyválasztók szerint viszont az történt, hogy végre független lett Magyarország - most tekintsünk el a trianoni tragédiától, és csak a jogot nézzük -, elkergették a Habsburgokat is, tehát végre lehet független, magyar királyt választani a független királyság élére."

Igen, lehet hozzátenni, hogy ez vagy az a kör mit tarthat eléggé legitimnek vagy jogfolytonosnak. A valóságban azonban az ilyen dolgok megítélése jóval összetettebb. A legitimitásról nem csak egy bizonyos kört kell meggyőzni, hanem esetünkben pl. a szlovákokat is. (Ez nem azt jelenti, hogy mindenáron nekik kell gesztusokat tenni.)

"Az emberekben meg semmi nem fog realizálódni a felvilágosodásról, mert az emberek nemzetekben gondolkodnak, és ezt nem lehet mesterségesen szabályozni meg visszafele forgatni, mint egy kereket."

Én nem is erre gondoltam. Már létező tendencia, hogy a különböző liberális mindenben elnyomást kereső és mindent felszabadító ideológiák nevetségessé válnak. A felvilágosodás tematikája is ebbe illeszthető bele, azaz a nemzet szabadsága/elnyomatása. Ma már nyilvánvaló egy gondolkodó ember számára, hogy a nemzeti szabadság nehezen értelmezhető, hiszen a nemzet egy társadalmi, nemzetközi és történelmi kontextusba helyezett valami. Pont azok a dolgok korlátozzák a szabadságát, amelyek definiálják.Ezért nevetségesek pl. az olyan kijelentések, melyek hosszú történelmi távlatban nevezik elnyomónak a francia királyt a francia nép számára, vagy a magyarságot a szlovákok számára stb.