Adatok
Alaister B. Chronos
49 bejegyzést írt és 3 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Megjelent DVD-n is a Maleficent (magyarul egész kreatívan Demóna), és hát mivel évek óta tárolom az eredeti Csipkerózsika rajzfilmet is, gondoltam, ha már ugyanarról a sztoriról van szó, nemcsak a Demónát lesem meg, hanem össze is hasonlítom a két történetet. Nem igazán volt…..
(Branded)
A film amely sokakban – főleg a tengerentúlon – megbotránkozást, másokban csalódást okozott… én pedig teljesen odavagyok érte.
Mikor a blogot létrehoztam, az volt az elhatározásom, hogy azokról a filmekről írjak, amelyek valamilyen érzést váltottak ki belőlem.…..
(Batman: The Dark Knight Returns)
A nyolcvanas évek végén járunk, Batman karakterének disztópikus jövőjében (ne felejtsük el, hogy a harmincas években találták ki). Az Egyesült Államok elnöke továbbra is Reagan és javában dúl a hidegháború. Ekkor a valaha élt szuperhősök…..
(The Amazing Spider-man – A csodálatos Pókember)
A hollywood-i filmekkel (főleg a képregény feldolgozásokkal) leginkább két probléma szokott adódni: szeretik egy ötletről sokszor lehúzni ugyanazt a bőrt és képtelenek rendes feldolgozásokat készíteni. Így van ez szegény orvosi…..
(The Cabin in the Woods – Ház az erdő mélyén)
A film, amire csak szeretett filmsorozatom egyik szereplőjének állandó megszólalásával tudok reagálni: Ó, Te, Jó, Ég! Ez az a film, amit minden B-kategóriás horrorfilmek kedvelőnek egyszerűen látnia kell! Gondoljatok egy ismert…..
(The Troll Hunter)
Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer az áldokumentumfilm műfaj. Minden népnek vannak saját szörnyei, mikről érdemes valami jó kis horrorfilmet készíteni. Ennek pedig leghasználatosabb módja mostanában az áldokumentumfilmes körítés. Ilyen formában aknázta…..
(Lockout)
Avagy Luc Besson ismét melléfogott. Mielőtt belekezdenék a Lockout című film bemutatásába, röviden ismertetnék egy másik filmet. 1981-ben jelent meg a maga idejében nagyon jó filmeket rendező (nem véletlen, hogy azóta párat megpróbáltak újra feldolgozni) John…..
(A titánok haragja - Wrath of the titans)
2012-ben ismét tanúi lehetünk a görög istenek feléledésének és a „titán” szó újabb téves (bár itt azért jobban közelít az eredetihez) használatának. A titánok haragja még messzebb ugrik a realitásoktól és a görög…..
(Iron Sky)Avagy hogyan csináljunk látványos filmet szinte semmi pénzből és egy haveri ökörködés során született ötletből? Erre ad választ a kint idén februárban bemutatott finn-német-ausztrál koprodukciós „remekmű”, melynek nemcsak története, hanem elkészítése…..
(The Awakening)Az első világháborút követően Európa nagy részét elöntötte a kétségbeesés. Szinte minden ember elvesztett valakit a rokonai közül a harcok során, és akkor még szerencsésnek mondhatta magát, hogy a vagyona megmaradt. Nem véletlen, hogy sokan keresték fel a…..
(Retreat)Ahogy azt az előző cikkemben is említettem, a 2011-es év meglehetősen bővelkedett a világvége hangulatú filmekben. Ilyen a Retreat is, melyet nagyszerűsége ellenére valószínűleg szintén sosem láthatunk a hazai mozikban.A történet a következő: Martin (Cillian Murphy, aki…..
Történetünk főhőse – kegyeleti jogok miatt nevezzük Gézának – egy napsugaras nyári napon találkozott a Halállal. Mint az köztudomású, a Halál nem éppen arról híres, hogy betartaná az etikettet. Ha találkozik vele valaki, nem nyújt kezet és nem kéri meg az illetőt…..
(Take Shelter)Úgy látszik a 2012-es évre jósolt világvége sok filmest megalkotott, ugyanis a 2011-es év meglehetősen bővelkedett a világvége-filmekben. Ezek között megtalálhatunk magával a katasztrófákkal foglalkozókat, mint a Föld elpusztulása (Melankólia) vagy egy globális…..
(Anonymous)Mivel a film is e keretben épül fel, kezdem én is hát a következőkkel. A tények: több száz éves vita tárgya, vajon valóban Shakespeare volt-e a neki tulajdonított mesterművek valódi szerzője avagy azokat egy, vagy akár több más szerzőre lehet visszaeredeztetni? Ezzel…..
(Justice League: Doom)
Örömmel értesültem róla nemrégiben, hogy a Warner Bros. ismét előállt legújabb, egyenesen DVD-re szánt képregény adaptációjával a DC univerzumból, mely immár a tizenharmadik a sorban. Warnerék az egyszereplős (Batman: Year One, All-Star Superman, Green…..
(A dolog – The Thing)Az idén 30 éves The Thing című mozifilm, mely itthon először A valami, majd A dolog címet viselte, gyerekkorom egyik nagy kedvence volt, sőt, nálam egyike a nyolcvanas években készült horrorok azon szűk csoportjának, melyet még ma is szívesen előveszek és…..
(Arcmás – Faces in the Crowd)Az utóbbi időben készült filmjeiből kiindulva Mila Jovovich neve szinte egybeforrt a középszerű (nagyrészt) horrorfilmekkel (v.ö.: A kaptár, Negyedik típusú találkozások, Pokoli édenkert). Így van ez az Arcmás című filmmel is, ahol az…..
(A leleményes Hugo – Hugo)Bár nem vagyok rajongója, mégis szívesen megnézem a gyerekfilmeket, sőt nem egy kedvencem is van közülük. Ezért örömmel fogadtam tavaly az első híreket, miszerint újabb „gyerekfilm” kerül a mozikba. Érdeklődésemet csak növelte az a…..
Lefekvéshez készülődtek a gyerekek a 99-es kamrában. Régi szokás szerint a napi harmadik proteinadag után a fiatalabb generáció el lett küldve a rendszeres hosszú pihenésre és ennek megkönnyítése végett a bunker gyerekszobájaként használt, szőnyegekkel borított kamrában Orly…..
(Lopott idő – In Time)Egy film fiataloktól fiataloknak. Nagyjából ezzel lehet a legújabb valóságtól elrugaszkodott sci-fi mozifilmet, a Lopott időt jellemezni röviden. Ugyanis a film története szerint senki nem öregszik 25 éves kora után, így mindenki fiatal marad, amíg…..
(Felettünk a Föld – Another Earth)Egy dolgot tisztáznom kell a film bemutatása előtt: a tévhittel ellentétben nem minden sci-fi foglalkozik tudományos áttörésekkel, vagy foglal magába űrhajókat, idegen világokat és -lényeket. Sok könyv és film esetében a…..
(Apollo 18)A NASA program tavaly augusztusi leállítása még egy apropót adott a program egyik „elrontott kísérletéről” szóló film reklámjához (ahogy a plakáton is olvasható: There’s a reason We’ve never gone back to the Moon ), melyben a történteket is…..
(Melankólia – Melancholia)A 2011-es év több tekintetben is a kísérletezések (vagy újítások) éve volt. A romantikus vígjátékok elkezdtek egy addig keveset tárgyalt témát boncolgatni: a fiú-lány barátság célzottan szexszel keverését, továbbá a sci-fi és dráma…..
(Ne félj a sötétben - Don’t Be Afraid of the Dark)Hollywood ötlethiányban szenved. Már régóta, de eddig viszonylag jól palástolta a dolgot, a tény viszont, hogy hirtelen mindenki rányomult a gyerekmesékre, egyre nyilvánvalóbbá teszi ezt. Az utóbbi időben szinte minden…..
(Burke and Hare)Az utóbbi években (évtizedben) az angol vígjátékok is kezdtek felzárkózni a nagyban amerikai filmek által uralt vígjátékpiacra, így lassan kezdi értelmét veszteni a sokak szemében korábban negatívumként értékelt „angol humor” jelző is. Ebben nagy…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Gonosz halott, Az, Kocka, Hellraiser, A ragyogás, A kör, Romero zombijai és H. P. Lovecraft munkássága.
Az a bizonyos tábla sok mindent elárul a filmben, de volt egy kérdéses név, amit nem tudtam hova tenni. Az IMDb az alábbi választ adja erre:
Among the various possible monsters on the control room white board, one of them is just listed as "Kevin." Although Kevin is never seen, in the tie-in book The Cabin in the Woods: The Official Visual Companion co-writer Drew Goddard said that Kevin was meant to be "a sweet-looking guy who seemed like he might work at Best Buy--until he dismembers people."