Regisztráció Blogot indítok
Adatok
Barabási

0 bejegyzést írt és 3 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Teljesítménymérési bevezető Az utóbbi hónapokban az értékalapú vállalatvezetés kiépítésével foglalkozom, és ehhez kapcsolódóan egy KPI mutatószámrendszer megalkotásán dolgozom. Kevés sikerrel, ugyanis komoly nézeteltéréseim vannak a projekt tagjaival. Cégünk az…..
 Bevezető gondolatok A kíváncsiság miatt kezdem el ezt a blogot: érdekel, vajon a magyar menedzserek, közgazdászok mennyire nyitottak az új technológiák iránt, mennyire hajlandók megosztani saját tapasztalataikat a businessről egy blogban.Egyáltalán van-e létjogosultsága…..
Barabási 2011.06.05 15:40:29
@tiburonazul:
Szerintem nem kellene ennyi közgazdász képzését állami pénzből finanszírozni, hanem a "régi" rendszer szerint már eleve kevesebb hallgatót kellene felvenni az egyetemekre. Most rengeteg diákot felvesznek, a többségük le is diplomázik, pedig nem kellene, majd a munkaadók szinte tűt keresnek a szénakazalban. Két végzősök tudása között ugyanis óriási lehet a különbség. A végeredmény: tehetséges, okos közgazdászok dolgoznak bruttó 120-200 e Ft-ért 10-12 órát naponta. Miközben olyan emberek kapnak diplomát, akiket korábban fel sem vettek volna, gyatra tudásuk miatt. A diplomások túltermelésével, a már diplomát szerzettek keresete is meredeken zuhant. Nem is szempont egy munkaadó számára a jó szakember, egyrészt mert úgyis válság van tehát nincs rá pénz, másrészt viszont még ha lenne is pénz, hogyan lehet 10-20 ezer arctalan munkavállalóból megtalálni az igazán tehetséges, képzett szakembert? Tehát a munkaadók is beletörődnek az alacsony színvonalba.
Rengeteg 25-35 éves ismerősömtől hallom, hogy mindegy mit ír az önéletrajzába (felsőfokú nyelvvizsga, külföldi munkatapasztalat,stb.)be sem hívják egy interjúra. Olyan sok pályázat érkezik egy-egy állásra, hogy a HR-esek végig se tudják olvasni mindegyiket. Én is értelmetlennek találom a felsőoktatást a jelenlegi formájában. Az egyetemeknek elméletileg a tudás fellegvárainak kellene lenniük, de nem azok, inkább diplomagyárak.