Adatok
magyarvandor
0 bejegyzést írt és 9 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Ma Egerben járt Dr. Schmitt Pál, hazánk köztársasági elnöke, ünnepi közgyűlésen fogadtuk őt az egri képviselőkkel együtt.http://www.heol.hu/heves/kozelet/schmitt-pal-egy-szo-sem-veszhet-karba-423263Bár nem szokásom jobboldali politikusokról véleményt írni, minősíteni (kicsit…..
magyarvandor
2012.01.20 01:00:48
Konkrét ügyekben, konkrét reakciókban látszik igazán, hogy vannak olyan gyökerek, akik nem a jobboldaliság, nem a konzervativizmus vagy éppen az unortodoxia, nem a 180 fokos (társadalompolitikai, gazdaságpolitikai) váltásokat leíró irányvonalak valamelyike, következésképpen nem az általa elképzelt közjó iránti tevés vágya miatt pártkatona. Hanem, tömören: csak. Erre azért kurvára nem lennék büszke. Meg arra se, hogy nincs tisztességes munkahelyed az önéletrajzodban.
“Minden egyes alkalommal, amikor valamivel előrukkol, úgy tűnik, hogy sziklaszilárdan meg van győződve saját igazáról. Még akkor is, ha mondjuk két órával azelőtt hasonló vehemenciával éppen a dolog ellenkezőjét állította.” – nyilatkozta 2010-ben Duray…..
magyarvandor
2012.01.07 01:01:23
@Csehszlovák Kém: OFF-topiknak tűnik, de a görög példát szeretném egy kicsit árnyalni. Az euró-zóna létrehozásával különböző költési és megtakarítási szokásokkal rendelkező államokra alkalmazták ugyanazt a monetáris politikát. Sajnos ez egy rosszul elsült kísérlet volt ilyen formában. A görög államot vezető politikai 'klánok' egymást váltogatták, ám lényegi különbség nem mutatkozott közöttük: a politikai versenynek köszönhetően éltek a fenntarthatatlan rendszer finanszírozásának lehetőségével - amelyet zömmel francia (és német) bankok 'ajánlottak fel'. Hogy egy ilyen szerencsétlen helyzetben kit terhel a nagyobb felelősség, nehéz megmondani. A bankokat, akik (ez tán összeesküvés-elmélet, de nem rossz) tudhatták, kockázatos az egész folyamat, de ha bedől, a kármentés során konszolidálni fogják őket (lényegében ez történik most); a görög politikusokat, akik talán maguk is elhitték, hogy minden rendben van ('a világgazdaság pénzbősége' - ismerős Őszödről); vagy az embereket, akik nem feltétlenül sejtették, hogy bármi probléma van, hát ha ennyi a fizetés, meg a nyugdíj, akkor ennyi. Félreértés ne essék, nem kívánok senkit mentegetni (rengeteg objektív hiba volt a görög rendszerben külső tényezőket leszámítva is), de azért az vesse az első követ a görög lakosságra, aki lehetőségeihez mérten nem vette fel a 'jól kitalált' támogatott lakáshitelt Magyarországon anno. Ki a felelős a görögök esetében? Aki állampolgárként tájékozatlanul 'részt vett ebben / sodródott ezzel' és egyébként anyagi előnye származott belőle, vagy aki jogilag lehetővé tette, hogy ez kialakuljon, vagy ismét az, aki megválasztotta azt, aki lehetővé tette, esetleg a bankok? Egy valami biztos, a görög államnak címzett súlyos összegek mintegy mandinerként találkoztak a görög állammal, és az említett bankokhoz vándoroltak eddig. Eközben Görögország kénytelen volt kiárusítani mindenét, és roppant buta módon kiakadtak azon, hogy a német oldalról előjött az 'el kéne adni a szigeteket' topik, miközben már a két nagy ipari kikötő kínai, a nemzetközi repülőtér, utasszállítókkal katari, a gázszolgáltató orosz, az energiacég és a vasúti társaság német cégek által lett/lesz 'elegendő részesedéssel' felvásárolva. Hozzáteszem, hogy a görögöknél átlagosan 25%-kal csökkentek a fizetések, természetesen tetemesre nőtt a munkanélküliség, de korábban nem volt az általad említett megtakarító intézkedésre még csak kísérlet sem, amit megakadályozhattak volna. Összességében nekem az a benyomásom, egy év kint tartózkodás után, nem helytálló megállapítás, hogy ezt az egészet az állampolgárok és a görög állam hozta össze. Bocs az OFF-ért.
Egészen helyes vagy. Kár, hogy mellette ennyire nagyon modoros és elviselhetetlenül irritáló is, és még inkább nagyon-nagyon kár, hogy ennyire csúnyán affektálsz szükségtelen. Szerintem, mielőtt ezt az egészet túl komolyan vennéd, nem árt szólni a disszidáló…..
magyarvandor
2011.10.22 14:36:27
magyarvandor
2011.10.22 14:38:40
@politicus: Éppenséggel - legalább - te próbálod magyarázni a bizonyítványt. Szarba nyúltál, szaros lettél, ez ilyen egyszerű.
Ha minden igaz, órákon belül kiderül, kik lesznek az ENSZ Biztonsági Tanácsának nem állandó tagjai. Szeptemberi felmérésünkben Palesztina ENSZ-tagsága mellett erről is kérdeztük olvasóinkat. Válaszadóink 78,4%-a nyilatkozott úgy, hogy támogatja Magyarország…..
magyarvandor
2011.10.21 14:25:54
@plastik02: ezek után annyi világos, hogy a válaszoló mandiner olvasók jelentős részének pártszimpátiától függetlenül nincs valós képe a témáról. És a mandiner szerint ezt érdemes közölni.
magyarvandor
2011.10.21 16:52:42
@Maretz: Magyarország ezt a kampányt nem vette komolyan. Egyrészt nem követte cselekvés a kitalálást, másrészt, mikor már volt igényünk előrelépésre, az nem volt hiteles a nemzetközi szereplők számára. Több magyar diplomata is elmondta, hogy a pusztán a visszalépéssel járó presztízsveszteség elkerülése végett tartottunk ki egyáltalán. Emellett fontos azt megjegyezni, hogy a három tagjelölt állam közül magasan nekünk van a legkiterjedtebb külképviseleti hálózatunk. Ez viszont nem volt elegendő arra sem, hogy legalább a logónk szövegét helyesen írjuk le.
magyarvandor
2011.10.21 21:29:29
@justblaze: De egyébként hogy is lenne, ha a külpolhoz legalább kicsit értők többsége is belpolt csinál belőle. Amúgy is talán ebben a szakpolitikában van a legkevesebb szakma, lásd nagyköveti kinevezések egy része. Pedig vannak követendő példák is; versenyeztetni lehetne a diplomatákat különböző helyekre, képzéseket kellene kapniuk, és akkor talán nem kerülnének segghülyék olyan pozícióba, amelyben egy országot kellene képviselni és informálni. Tisztelet a kivételnek.
Amikor meghallottam, hogy Gyurcsány Ferencet feljelentették terrorizmus vádjával, olyan felszabadító élmény volt, mintha tényleg történne valami. Amikor bejelentette Gulyás Gergely, hogy azokkal az egyezményekkel egészítenék ki a Btk-t, amelyek a nürnbergi bíróság…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz