Regisztráció Blogot indítok
Adatok
Dagobert bácsi

0 bejegyzést írt és 2 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Hosszú idő után újra egy legendás hírű, népszerű tőzsdei guru és oktató könyve került a kezembe, melyben természetesen arról ír, hogyan is kell sikeresen kereskedni. Általában a feléig sem jutok ezeknek a könyveknek, mert annyira egy kaptafára készülnek, hogy a megkezdett mondatokat magamtól is be…..
Dagobert bácsi 2011.06.18 21:03:55
Úgy vettem észre, mechanikus kereskedés alatt mások egyszerűen azt szokták érteni, hogy van egy-egy felállás, amihez csak be kell lőni az aktuális értékeket. Tehát azért mechanikus, mert semmit sem kell elemezni, azt már az okosabbak megtették helyettünk. Ha mégsem jön össze az adott szitu, akkor nem is teljesül a függő megbízás, avagy ha már aktiválódott, akkor vész esetén a szűk stoppal fog kilépni. De egyértelmű, hogy ezeket rendkívül könnyű manipulálni: egy helyes felállásnak akár homlokegyenest az ellenkezőjét is „megtaníthatják", a kezdő úgysem fog rájönni soha a sikertelenség okára. Újra és újra próbálkozni fog, „hátha bejön", mert ilyen az emberi természet. Sajnos a hiszékenységet a „hamis próféták" minden területen kihasználják, ez alól a forex sem kivétel.

Viszont szerintem a nyereség futni hagyása nem hülyeség. Végül is mindenki erre törekszik. Csak épp nagyon kevesek tudják megcsinálni, hogy a maguk hasznára kapjanak el egy teljes trendet. Az ilyen technikákat hét lakat alatt őrzik, nem véletlenül, hiszen ezek is ugyanúgy mechanikusak, mint minden valamirevaló nyerő módszer. Ezek sem aranytojást tojó tyúkok, de minden épeszű ember használni tudná őket némi rajzolgatás-számolgatás árán, alapfokú technikai elemzői tudással. Ha már a főoldalon bibliai idézet van, szerintem János apokalipszise illene ide igazán: „Elrendelte, hogy mindenkinek, kicsinek-nagynak, szegénynek-gazdagnak, szabadnak és szolgának jelöljék meg jobb karját és homlokát, s hogy senki se adhasson-vehessen, ha nem viseli a vadállat jelét: nevét vagy nevének számát. Itt a bölcsesség. Akinek van értelme, számítsa ki a vadállat számát, mert a szám emberi."