Regisztráció Blogot indítok
Adatok
FuraTermék

764 bejegyzést írt és 174 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
A Barangolás Blog képzeletbeli hasábjain már jó néhány alkalommal foglalkoztunk a nukleáris fegyverekkel és a nukleáris hadviseléssel - egy külön posztban emlékeztünk meg például arról, hogy az Egyesült Királyság hogyan lett (időrendben) a harmadik atomhatalom. Az HMS Victorious nukleáris…..
FuraTermék Blog Müzliadagoló 2025.07.04 17:01:06
Mai írásunkkal folytatjuk a FuraTermék Blogon a gasztronómiai kirándulást - már ha a 19. század végén egy amerikai orvos által megalkotott gabonapehellyel kapcsolatos furcsa termék bemutatását lehet annak nevezni. Nem is szaporítjuk a szavakat, a "Tovább" gomb után következzenek a házi…..
Szép, kerek szám a negyven, s őszintén szólva nem gondoltuk volna, hogy éveken és kontinenseken átívelő, Magyarországról egzotikusnak ható országokat bemutató sorozatunk ennyi részt megél. De ha egyszer elkapott a gépszíj, nincs többé megállás. Uruguay fővárosának, Montevideónak a központja…..
FuraTermék 2025.06.30 08:41:23
@bdos: köszi a jogos észrevételt, hamarosan pótolom mulasztásomat. :)
A németek 1941-es balkáni villámháborúját bemutató minisorozatunk előző (első) részében röviden bemutattuk az olaszok kísérletét Görögország elfoglalására, mai írásunkban pedig megismerjük, hogyan került sor a délszláv szuperállam, Jugoszlávia mindössze néhány nap alatt bekövetkező összeomlására…..
Hosszú évek után folytatjuk a második világháborús hadszíntereket, ütközeteket bemutató írásainkat - blogunk indulását követően nem sokkal néhány posztban bemutattuk, hogy a németek hogyan foglalták el Észak- és Nyugat-Európát, majd a Távol-Kelet néhány emlékezetes összecsapásának történetéről…..
Az utóbbi hetekben Ferenc pápa halálának kapcsán többször is szóba került, hogy nem csak a világ egyik legnépesebb felekezettel bíró egyházának feje, hanem egy állam vezetője is eltávozott közülünk. Panorámakép, amelyen a világ legkisebb független államának legnagyobb része látható. (forrás:…..
A furcsa termékek sokszor azért furcsák (sőt, felháborítók), mert témaválasztásukban egy súlyos katasztrófára, tragédiára épülnek - nincs ez így mai írásunk főszereplőjével sem. Mivel alig egy hónapja volt a történelem egyik legsúlyosabb nukleáris katasztrófájának majdnem kerek, harminckilencedik…..
Jövőre lesz a huszadik évfordulója a modern kori Magyarország területén bekövetkezett legsúlyosabb légi katasztrófának, amely egyben a független Szlovákia történetének legtöbb áldozatot követelő légi szerencsétlensége is.  Hejce római katolikus temploma és a köré a kora újkorban, a török…..
Egyszer már foglalkoztunk Mauritániával - akkori írásunkban a 21. századi életmódhoz meglehetősen méltatlan kényszerhízlalás intézményét mutattuk be. Mauritániai vasúti szerelvény az 1990-es évek elején - a szinte teljesen lakatlan térséget átszelő vonal a Szahara nyugati részének egyetlen nehéz…..
A női választójogot kontinensenként elsőként bevezető országok bemutatását követően mai írásunkban megismerjük a rossz tanulókat - azokat az államokat, ahol egészen a közelmúltig a hölgyeknek nem volt lehetősége az urnák elé járulni (vagy éppen még ma sincs erre lehetőségük). Ír kislány az ír nők…..
Elérkezett a keresztény világ legnagyobb ünnepe, a húsvét - ennek apropóján a Barangolás Blog szerkesztősége egy igazán húsvéti tematikájú írással jelentkezik, melyben szép számmal lesznek nyulak, bár nem a megszokott formában. Egy gondatlan gondtalan tapsifüles. (forrás:…..
Jó pár esztendő eltelt már azóta, hogy a FuraTermék Blogon húsvéti tematikájú írással jelentkeztünk volna - ezennel meg is követjük hatalmas hibánk miatt a Tisztelt Olvasóközönséget! Kiköszörülni nem tudjuk a csorbát, de azért valamelyest megpróbáljuk. A "Tovább" gomb után következzenek a húsvéti…..
Az egzotikus országokat, területeket bemutató sorozatunk harminckilencedik részében újra ellátogatunk a Karib (Antilla)-tenger térségébe, hogy megismerkedjünk egy kicsiny szigetországgal, amely a mai napig brit fennhatóság alatt áll, s amelynek közelmúltbeli történetét egy pusztító…..
A világ legnagyobb részén - papíron legalábbis - már működik az általános választójog rendszere, vagyis egy bizonyos életkor felett az állampolgárok származástól, nemtől függetlenül az urnák elé járulhatnak a rendszeresen megtartott voksolásokon. Erre a formaságra még azokban az országok közül is…..
A háborúskodás, hadviselés hosszú időn keresztül elsősorban a férfiak szakterületének számított, a hölgyek legfeljebb kisegítő szerepkörben tűnhettek fel a csatatereken (s itt most nem feltétlenül az egyik legősibb mesterségre gondolunk); az időnként előforduló kivételek (mint amilyen a legendás…..
Ha Ausztráliára gondolunk, többségünknek a napfényes - cápatámadásokkal tarkított - tengerpartok, a hatalmas belső sivatagok (bennük az őslakosok szent hegyével), esetleg az egyedi és színes állatvilág (kengurukkal, koalákkal és kacsacsőrű emlősökkel) jut eszünkbe. Ausztrália legmagasabb hegye, a…..
Az egzotikus országokat, területeket bemutató sorozatunkat természetesen az új esztendőben is folytatjuk - mai írásunkkal pedig visszatérünk a fekete kontinensre, hogy megismerkedjünk Ruanda testvérnemzetével... A régi-új főváros, Gitega panorámája. (forrás: Wikipedia)   ...a szintén a hutuk és…..
Barangolás a világban A Csalagút 2025.03.10 20:12:49
A britek meglehetősen büszkék arra, hogy noha országuk Nyugat-Európában helyezkedik el, annak mégsem szerves része, hiszen egy szigetcsoporton található annyira imádott Egyesült Királyságuk.  Kamionszállító vasúti szerelvény az alagút bejáratánál. (forrás: Wikipedia)   Ami viszont egyrészt…..
FuraTermék 2025.03.13 08:32:00
@KékFény66: jogos észrevétel, köszönöm!
FuraTermék 2025.03.13 08:39:39
@geegee: erről a tervről nem hallottam, de ha megvalósul, csillagászati összegekbe fog kerülni, az biztos.
A FuraTermék Blog szerkesztőségének tagjai - Miss Weavert leszámítva - soha nem számítottak igazi divatdiktátornak; úgy voltunk vele, hogy mindenki azt hord, amit szeretne, és nem volt szokásunk fennakadni az ilyen-olyan ruházati kiegészítőkön. Helyesnek érezzük a múlt idő használatát, ugyanis…..
A 21. század közepéhez közeledve, amikor tűpontos felvételeket tudunk készíteni fényév-százmilliók távolságából, amikor a fejünk felett keringő műholdak ezrei minden korábbinál pontosabb képet szolgáltatnak Földünkről, nos, azt gondolnánk, hogy a bolygó minden négyzetcentiméterét felosztották egymás…..
A fegyveres konfliktusokat gyakran nem békeszerződés zárja, hanem tűzszüneti (rövidebb időre) vagy fegyverszüneti (hosszabb időre) megállapodások fagyasztják be, egyes esetekben hosszú évtizedekre. Mai írásunk témája is egy ilyen fegyverszüneti megállapodásnak köszönheti létezését. A két Koreát…..
Szépen-lassan közeledik az újjáéledés évszaka, a tavasz (legalábbis a Föld északi féltekén), amely egyben a szabadtéri kertészkedés kezdetét is jelöli. A növényekkel szívesen foglalkozók számára azonban a tél sem számít holtszezonnak, a szobanövények ugyanis ilyenkor is igénylik a gondoskodást.…..
Földünkön számos tóról mondható el, hogy vize jelentősen telítődött szén-dioxiddal; egyes esetekben több millió tonna, a víz által megkötött gázról van szó, amelynek váratlan kitörése az állóvizek környezetében élőkre közvetlen veszélyt jelenthet. A vulkáni krátertó, az Északnyugat-Kamerunban, a…..
A FuraTermék Blogon már foglalkoztunk a férfiasságot növelő, vagy éppen a kád vizét vérfürdővé változtató tusfürdőkkel. Mai posztunkban pedig a tűzoltásra egyáltalán nem alkalmas tisztálkodószert mutatjuk be nektek...
Jó néhány évvel ezelőtt egy újévi posztban bemutattuk a Föld egyik legmagányosabb élőlényének, Ténéré fájának történetét a Barangolás Blog képzeletbeli hasábjain. Magányos fa a sivatag közepén - a felvétel ezúttal nem Nigerben, hanem a Perzsa (Arab)-öbölben fekvő szigetországban, Bahreinben…..