Adatok
FuraTermék
734 bejegyzést írt és 171 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
A FuraTermék Blog szerkesztőségének tagjaiban kialakult az az érzés a furcsa termékek vadászatával eltöltött hosszú idő alatt, hogy minket már semmi nem lephet meg.
Tévedtünk, nem is kicsit - e tévedésünknek pedig mai posztunkkal állítunk emléket, amely a vattacukor ízű szőlőről szól...
A 20. és 21. század diktátorait bemutató sorozatunk tizenhetedik epizódjában újból ellátogatunk Hispaniola szigetére (a korábban Haitin tett látogatás után), hogy megismerkedjünk a karibi térség egyik legvéreskezűbb diktátorával, a hazájának történetét hosszú évtizedeken keresztül meghatározó Rafel…..
Több, mint három és fél évvel ezelőtt egy írásunkban bemutattuk nektek Japán második világháború utáni amerikai megszállásának történetét; a bejegyzésben futólag megemlítettük a jenkik által kidolgozott új alkotmány kilencedik, úgynevezett békeparagrafusát, amellyel egy olyan vállalást tettek a…..
Az egzotikus országokat, területeket bemutató sorozatunk eddigi harminchat epizódjában közös pontnak volt tekinthető, hogy a bemutatott célállomás rendelkezett valamilyen megfogható taposható területtel. A Barangolás Blog történetének leghosszabb ideje tartó sorozatában a mai írásunkkal elérkeztünk…..
A filmiparban megszokott esemény az úgynevezett crossover, amikor két, addig külön sorozatban vagy filmben tárgyalt történetszálat egy-egy film vagy epizód erejéig egyesítenek.
Mai posztunkból láthatjuk, hogy a crossover nem csak a filmipar sajátossága. A "Tovább" gomb után következzen a…..
November elseje (a mindenszentek napja) és másodika (a halottak napja) a keresztény világ fontos ünnepkörének képezi a részét - szerte a nagyvilágban ilyenkor emlékeznek meg azokról, akik már elhunytak. Néhány évvel ezelőtt már bemutattuk nektek a halottak napjához kapcsolódó mexikói szokásokat, mai…..
Van egy város Argentínában, az Andok lábánál, a festői szépségű Nahuel Huapi-tó partján, amelynek a belvárosáról készült képeket mutogatva találomra kiválasztott embereknek nehéz lenne meggyőzni őket, hogy azok nem valamelyik dél-németországi kisvárosban készültek.
A felvétel nem a…..
Ha már úgy alakult, hogy nem is olyan régen bemutattuk nektek az öt legrövidebb vasút"hálózatot" kicsiny Földünkön, úgy illik, hogy a lista másik vége se maradjon le...
Egy német vasúti szerelvény - róluk sajnos mai posztunkban nem fog több szó esni. (forrás: Wikipedia)
...mai írásunkban…..
FuraTermék
2024.10.01 19:49:34
@Sgor: dehogynem, javítva is lett. Köszönöm az észrevételt! :)
Spanyolország és Marokkó kapcsolata (noha az utóbbi időben kifejezetten normálisnak nevezhető) soha nem volt igazán baráti - ebben közrejátszott, hogy az északabbra fekvő állam hosszú időn keresztül gyarmataként tekintett az egykoron fejlett arab-berber (mór) királyságra, s még napjainkban is…..
Az ember - adottságainak köszönhetően - a tengerszinthez minél közelebbi magasságon érzi igazán jól magát. Persze itt, Európában is előfordul, hogy több ezer méteres magasságban találunk településeket, de azért nem ez a jellemző, az igazán magas hegységek (Alpok, Kaukázus) két-háromezer méter…..
A kőszén hosszú időn keresztül a legfontosabb energiaforrásnak számított a világ legtöbb részén, így Japánban is - a felkelő nap országában a 19. század elején nyíltak az első nagyüzemi szénbányák, az energiahordozó iránti kereslet azonban csak a Meidzsi-restaurációt követően, a 19. század utolsó…..
A barkácsolásra, fúrásra, vágásra, csavarozásra úgy tekintünk, mint egy férfiak által uralt világra - a hölgyek legfeljebb csak akkor kényszerülnek ilyen feladatok végrehajtására, amikor egyedül élnek, gondolhatnák sokan.
Természetesen mint a foglalkozások, hobbik többsége, úgy a barkácsolás is…..
A Barangolás Blogon már nem egy (és nem két) alkalommal írtunk a vasútról; volt itt szó az egyik leggyorsabbról, a legmeredekebbről, az egyik legfurcsábbról, de azokról az államokról is, amelyek nélkülözik ezt a fajta kötöttpályás közlekedést.
A liechtensteini Schaan-Vaduz vasútállomás főépülete…..
Az egzotikus országokat bemutató sorozatunk harminchatodik részét legutóbb ott hagytuk abba, hogy Észtország a Szovjetunió részeként éppen kénytelen volt betagozódni a vörös birodalomba.
Tallinn történelmi belvárosának panorámája a hajnali ködben-párában. (forrás: Wikipedia)
A "Tovább" gomb…..
A finnugor nyelvcsaládba tartozó népek közül mindössze három (a magyar, a finn és az észt) rendelkezik önálló államisággal.
Észtország kisebbik nagy szigete, Hiiumaa partvidéke. (forrás: Wikipedia)
Az egzotikus országokat bemutató sorozatunk legújabb részében közülük a legkisebbet,…..
Amikor röviddel a polgárháború vége után az Egyesült Államok megegyezett az Orosz Birodalommal Alaszka megvásárlásáról, az amerikai közvélemény nagy része hihetetlen ostobaságnak tartotta az üzletet, s egyszerűen - az akkori külügyminiszterről - Seward jégszekrényének csúfolták a területet. Alig…..
1962 júliusában az Egyesült Államok a Starfish Prime-teszt részeként a világűrben (mintegy 400 kilométer magasságban) felrobbantott egy 1,44 megatonnás hidrogénbombát a Csendes-óceán középső része felett. A detonáció melléktermékeként nem csak létrejött egy mesterséges sarki fény, hanem a több ezer…..
Közhelyszerű állítás, hogy szinte nincsen olyan lakott helye a Földnek, ahol egy véletlenszerűen eldobott tégla ne találna fejen legalább egy magyart; közhelyszerű állítás, hiszen a modern világban már nagyon könnyen útra kelhetünk, bejárhatjuk bolygónkat - él azonban Afrikában egy magát magyarnak…..
A FuraTermék Blog képzeletbeli hasábjain már foglalkoztunk különböző tusfürdőkkel és fürdőbombákkal, mai posztunkban pedig szintén egy tisztálkodáshoz kapcsolódó furcsa terméket mutatunk be nektek.
Szaporíthatnánk a szót, de nem tesszük: következzen a vérfürdő-tusfürdő!..
A 20. és 21. század diktátorait bemutató sorozatunk tizenhatodik részében visszatérünk a fekete kontinensre, pontosabban annak keleti, indiai-óceáni régiójába, hogy megismerkedjünk a földi paradicsomként is számon tartott Seychelle-szigetek diktatúrájának történetével.
Nem született politikusnak,…..
A vallás, hit lehet eszköz az ember lelki világának kiteljesítéséhez, eszköz a boldogság, boldogulás felé vezető úton...a vallás nevében ugyanakkor borzalmas, kegyetlen cselekedeteket hajtottak végre az emberek, amióta világ a világ, s ez talán sosem fog változni.
A végtelennek tűnő guyanai…..
Hollandia történelmét mindig is meghatározta a tengerrel való kapcsolata - hosszú évszázadok óta a helyiek az Északi-tengertől hódítanak el területeket: gátakat emelnek, hogy a védművek mögött felszabaduló területeken otthonokat építsenek vagy mezőgazdasági tevékenységet folytassanak.
Az…..
FuraTermék
2024.06.01 08:49:04
@geegee: Elvileg Lengyelországban a Visztula-delta térségében vannak természetesen kialakult mélyföldek. Ami Hollandiát illeti, ők amellett, hogy tanultak az 1953-as esetből, elegendő forrással is rendelkeznek a gátrendszerek fenntartására - persze a globális vízszint-emelkedés még őket is kihívások elé fogják állítani...
A koreai háború a második világháború utáni történelem egyik legvéresebb konfliktusa, egyben a hidegháború első "forró" összecsapása volt.
Amerikai M46 Patton harckocsik tigrisnek maszkírozva - az amerikaiak az ötletes "jelmezektől" az ellenség moráljának megtörését várták. (forrás:…..
A FuraTermék Blogon jó néhány évvel ezelőtt a Visszatekintés-sorozatunk részeként már foglalkoztunk olyan termékekkel, amelyek az adott időszakban népszerűnek bizonyultak, ma már azonban csodálkozva tesszük fel a kérdést velük kapcsolatban: mégis hogy fordulhatott ez elő?
Egy pici tabletta, ami…..
Mai írásunkban röviden bemutatjuk az emberiség második világháború utáni történetének egyik legvéresebb konfliktusát, amely egyben a hidegháború első igazi, "forró" összecsapása is volt.
Az ENSZ-lobogó alatt harcoló amerikai 27. gyalogoshadosztály katonái figyelik az eseményeket az előttük…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz