Regisztráció Blogot indítok
Adatok
Ladyvip

0 bejegyzést írt és 1 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Leépítés és visszafejlesztés vár a felső és közoktatásra egyaránt - irány a tudatlanság alapú társadalom.A Széll Kálmán tervnek nevezett pénzügyes szakdolgozatot (csak erős idegzetűeknek) áttanulmányozva kiderült, a helyzet még a vártnál is rosszabb (az első…..
Ladyvip 2011.03.02 20:34:19
Előre is elnézést a tegezésért, remélem így neten keresztül elnézitek. Amiről beszéltek/beszéltetek, az szép és jó, de magatokból indultok ki. Igyekezni fogok most teljesen hétköznap szembejövő esetekről írni, ami pedig az én tapasztalataim. Először is, kétféle hozzáállásom van a dologhoz. Az egyik, hogy ha valaki olyan hülye, hogy olyan szakot válasszon, mint a könyvtáros, vagy informatikus, az így járt. Én mondom, aki majdnem sírt, mert nem választhattam informatikus képzést, pedig nagy álmom volt a 3d-s modellezés. A másik hozzáállás pedig, hogy ha valakinek van egy álma, azt ne rondítsuk el, legyen ami lenni szeretne (már ha képes rá). A probléma az, hogy a jelenlegi oktatással az a baj, szvsz, hogy nincs felmérve, melyik szakmára van szükség, mennyi hallgató kell. Nem össznépileg kellene szívatni az egyetemistákat, hanem létszámot kéne növelni, vagy olyan szakokon csökkenteni a támogatott helyek számát, amivel nem lehet elhelyezkedni. Van róla kimutatás, nem is egy, hogy milyen végzettséggel, milyen munkahelyek vannak, miből mennyi. Aki esetleg nem fért be, az vért izzadva kaparja össze a fizetősre valót, ha ez a nagy álma, és most ne éljetek olyan tévhitben, hogy azt veszik fel, aki megérdemli, és benn is marad, mert koránt sem. De sajnos, ha valaki olyasmivel akar foglalkozn, amire nincs szükség, és nem hajlandó tágítani, ahogy én eloldalogtam, annak ára van. Vagy mákja lesz, vagy zseni, vagy fizet.

Másik komment: ha már a tanárképzést nézzük, akkor légyszíves dugjátok ki a bucitok a könyvek közül és kukkantsatok be szinte bármelyik természettudományos szakra. Tavaly ORSZÁGSZERTE kevesebb, mint 10, ismétlem: TÍZ darab fizika tanár végzett. Tyű micsoda túlképzés. 8-D Szóval azért, mert sok az info-könyvtáros, nem minden tanárból lehet Dunát rekeszteni. Egyszerűen szakonként kellene vizsgálni mindent, de ahhoz idő és munka kellene, ami a pdf-ből is látható számomra, hogy nehéz feladat.

Kicsit engedjétek meg, hogy elkalandozzak, de egész vicces az a tervezet is, miszerint 4 vizsgánk lehet 6 helyett. Lehet, hogy egy bölcsész (anglisztika a harmadik szakom, a fizika után) könnyedén felkészül egy UV-ra, de fizikán ez nem így működik. Ha meghúznak a vizsgán, egy hónap alatt NEM fogsz felkészülni az UV-ra. Nekünk az az állítólagos 6 vizsga marhára 3. Nem gond párezer szót bemagolni, elolvasni a kihagyott Pride & Prejudicet a BTK-ra, de a TTK... Nem kellene egy kalap alá venni dolgokat, amik egymástól ég és föld.

Nagy hévvel jöttetek, hogy az ingyenélők, akik 4 év alatt végzik a 3 évet. Haha. Egy barátnőm, ötös lett mechanikából elsőben, vektorokkal számolós tételt kapott, mégis 80 emberrel egyetemben megvágták vektorszámításból. Csúszott egy pár évet, 8 év alatt végezte el az akkor még 5 évet. Köszöni szépen, sok más magyar ELTE-ssel egyetemben ma ő is a NASA megbecsült munkatársa, büszke vagyok, hogy a barátomnak hívhatom. Most ő a hülye, vagy a tudósképzés nehéz? Számos TDK dolgozatot írt, amikből én is lopok az enyémhez. Okos, zseniális és szorgalmas volt. Egyszerűen csak egy atomfizika egy asztrofizika nem egy kalap egy politológiával, egy joggal, egy teológiával egy bölcsész szakkal. Mind más és más, más nehézségekkel, más előnyökkel hátrányokkal.

A tanárképzésben is meg kéne különböztetni a karokat, mert marhára nem volt ugyanaz az ÁJK-ra járni, mint most a TTK-ra és a BTK-ra. Mert mindhármat megjártam/megjárom (remélhetőleg) :-D

No ennyi. Lehet szétkapni meg kommentelni. :-D