Regisztráció Blogot indítok
Adatok
mazlista

0 bejegyzést írt és 44 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Már közel egy éve is készültem rá, hogy én abbahagyom a forex-el foglalkozást és csak határidős termékek maradnak. (ennek okairól írok az új blogon... www.scalper.hu).De akkor is és most is jött egy apróság, amiért újra meg kell gondoljam.  Íme a mostani: Amiről…..
mazlista 2013.12.14 13:21:31
Jó napokat,

@inflexio:
Minden igaz, amit írtál, de mégis, számomra elég nyilvánvaló a válasz a kérdésre, mivel én is elég hasonló cipőben járok.

Szerintem nagyon hasonlít ez az autóvezetéshez. Annak, aki nem tud vezetni, kezdetben elég izgalmat ad a tanulás egy rutinpályán. Ha egy elit versenyzővel csináltatják végig ugyanazokat a feladatokat, abban neki nem lesz se izgalom, se kihívás.

Szerintem azokra lehet mondani, hogy erőltetik a rövidtávú kereskedést, akiknek ez nem megy. Wiknek viszont ez a daytrade nagyon megy, világviszonylatban sincsenek valami sokan, akik megmutatták, hogy rövid távon, nyilvánosság előtt kereskedve ilyen eredményeket tudnak elérni. Magyarok viszonylatban most hirtelen nem is ugrik be senki, se a nagy sztár-oktatók, se a fórumok senior tagjai közül. Múltbeli eredményeket persze mutatnak emberek, amiket otthon, nyugodtabb körülmények közt elértek, de azért az szerintem nem ugyanaz.

Tény, hogy vannak negatívumai a rövid távnak, de az autóversenyzést sem azért csinálják emberek, mert csak szimplán és kényelmesen el akarnak jutni a célvonalig. A spéci versenyautó igen sokba kerül, nagy sebesség életveszélyes, de mégis, ez benne a lényeg. El lehet menni taxisofőrnek, az egyszerűbb és biztonságosabb, de akkor mi fogja a jól megszokott szinten tartani az adrenalint?
..
mazlista 2013.04.03 03:01:15
Bocs Wik, igencsak eltértünk a topik témájától, elküldhetsz nyugodtan az "mlp-be", hogy szétoffolom az indikátoros témát, ha ez gondot jelent. Mondhatnám azt is, hogy "érezd magad otthon"... :D

@inflexio: Hát én kísérleteztem eleget különböző veszteséges és nullszaldós stratégiák kevert alkalmazásával, de az eredmény nagyon ritkán lett pozitív, mondhatni szinte soha. Nekem ez azért sem tűnik igazi paradoxonnak, mert akárhogy számolgattam, a pénzfeldobós rendszer csak akkor ad pozitív eredményt, ha a nyerő stratégia elég nagy arányban kerül játékba.

Itt azt írják, hogy az "M értéke közömbös, az egyszerűség kedvéért válasszuk 3- nak", pedig nagyon nem az, mert ez határozza meg a nyerő stratégia játékba kerülésének arányát:

epa.oszk.hu/00700/00775/00022/1136-1137.html ,2. bekezdés, 5-6. sor

Itt pedig, a második (alsó) szimulátoron, ha a Modulus paraméter értékét (ami gondolom, hogy az "M"-nek felel meg) átállítjuk 2-re, máris az összes kombináció veszteséges lesz, ha 4-re, akkor pedig a B játék önmagában is nyereséges:

www.cut-the-knot.org/ctk/Parrondo.shtml

Ezek ellenére elég valószínűnek tartom, hogy ebből a paradoxonból jó sok munka és kísérletezés árán ki lehet hozni valami tőzsdén is használható összefüggést, vagy képletet, ami nekem még nem sikerült.

A stratégiák teljesítmény-növelésére találtam jó megoldást, ez pedig a szignálok megfordítása, vagyis a jelzésekkel ellentétes kereskedés bizonyos esetekben. Betanítom a rendszert először az irány eltalálására, az előrejelzés értékét hozzáadom a tréning adatokhoz, ezután ezt az irányt, mint célváltozót kicserélem egy helyesen tippelt/helytelenül tippelt, vagy más néven egy "kell-e ezt a jelzést fordítva kereskedni" célváltozóra, majd betanítom a rendszert erre is. Így minden szignálhoz két jelzés tartozik, egy buy/sell, és egy "reverse". Így a gyenge buy jelzés, ami eddig csak a pozíció nem-nyitást jelentett, egy erős reverse jelzéssel együtt közepesen erős short szignált fog jelenteni, és fordítva.

Ez a "Mázlista paradoxon" sem paradoxon ám amúgy... :)
A siker csak abból adódott, hogy az egymást követő vesztes trédek száma ritkán volt több 2-3-nál azokkal a rendszerekkel, amikkel ezt próbáltam. Éles használathoz rengeteget kellene még tesztelni, amihez nem valószínű, hogy lesz ambícióm, de érdekes jelenség mindenesetre ez is.

@BrekiBéla: Az, hogy mi a trend és mi a range, ugyanannyira írható le objektíven, mint az, hogy vételi jelzés vagy eladási. Mindenképpen paraméter kell hozzá, idősík, távolság pipekben, stb. Esetleg lehetséges még olyan feltételt meghatározni, aminek teljesülésével a fennálló állapot megszűnik, és a piaci helyzet átmegy mondjuk nem meghatározhatóba. Kérdés az is, mit tekintünk objektívnek, mert például hiába tudnak a neuronhálók ilyeneket nagy pontossággal megtanulni és előre jelezni, a döntéseiknek a pontos okai többnyire felfoghatatlanok az ember számára. Vagyis hiába fogadja el valaki az előrejelzések teszt adatokon mért pontosságát objektívnek, attól még halvány lila gőze sem lesz arról, hogy ez most épp miért trend, vagy miért range...
Kaptam egy levelet magánban, de mivel szinte minden ellenérvet/kérdést gyorsan felsorakoztatott amit vártam, inkább itt válaszolok rá. Tehát az érem másik oldalának levele: " Szia Viktor! Ma meghokkenve olvastam a bejegyzeseidet. Automatikus kereskedesnek nincs ertelme, mert fizikusok…..
mazlista 2012.08.08 11:52:18
Üdvözletem,

Bár nem igazán tartozik a témához, de egy érdekességre lettem figyelmes a napokban. Ez egy köztudott dolog, csak eddig nem tulajdonítottam neki jelentőséget - úgy hívják "FSA regulation". Nem néztem utána, pontosan mit is szabályoznak ők a brókereken, csak azok a szabályok világosak (ha nem is mind), amik a traderekre vonatkoznak, a hedge tiltása egy páron és egy számlán, és a fifo. Nyilvánvalónak tűnik, hogy ezeket a szabályokat nem a veszteséges hedgelők megmentésére találták ki. Ezekből a szabályokból inkább az a következtetés vonható le, hogy a folyamatosan profitot termelni képes kereskedőknek egy része használ hedge jellegű stratégia-elemeket, emellett valószínűleg a fifo szabály is megnehezíti a dolgukat. Nyilván több számlával ezeket a szabályokat ki lehet kerülni, de amire elegendők lehetnek:
- az egyszerre nyitva tartott poziciók számával és a zárások sorrendjének bonyolultságával arányosan bonyolódjon a stratégia végrehajtása is,
- a centes számlásoknak és mikrolotosoknak ne érje meg, vagy meghaladja a képességét a több számla kereskedéseinek összehangolása.

Normálisan limitált maximális kockázat és kötésegység mellett logikus is lenne ilyen jellegű stratégia-elemek használata. Ezekkel kiegészítve bármilyen találati arányú stratégia lehetne sikeres, amelyiknél a kereskedések a kimenetele szabályos eloszlást követ. Ez esetben (most az egyszerűség kedvéért most egyforma stop szintekkel számolva), egy 50 százalékos találati arányú stratégia is teljesen perfekt, ha a nyerő-vesztő kereskedései az esetek döntő többségében például relatíve szabályosan váltogatják egymást.

Ennek a felismerésnek a hatására nagy gázzal nekiestem a hedge stratégia alkotásnak. Egy teljesen iránymentes, egy devizapáron kereskedhető stratégia megalkotására valami irgalmatlan mennyiségű variáció létezik. A lehetőségek számának itt önmagában is már majdnem hogy garanciát kellene jelentenie arra, hogy létezik legalább egy olyan variáció, ami iránytól függetlenül, akár random adatokon is folyamatosan profitot termel. Technikailag nem vagyok még felkészülve bonyolultabb fajta ilyen jellegű stratégia alkotásra, így még konkrétumokat nem tudok mondani vagy mutatni.

Ki mit gondol, elképzelhető, hogy a brókerek ezekkel a szabályokkal akaratlanul is felfedtek valamennyit a profitos kereskedők titkaiból, vagy bizonyos értelemben "lebuktatták" a stratégiáik egy részét?
mazlista 2013.01.04 00:59:37
@inflexio: "most vettem észre, hogy az egyik Metatrader számlámon egy beszédes nevű communicator.ex4 nevű expert fut"

code.google.com/p/guardian-angle/source/detail?r=507

Ezt találtam, itt van forráskód is, ha az mqh és a dll állományok is megvannak a metatrader megfelelő mappáiban, akkor valszeg ez az. Nem néztem át, hogy pontosan mire jó, első ránézésre vagy valami védett expert hitelesítésére, vagy trade másolásra szolgálhat. Arra tippelek, hogy vagy valami .exe formátumban beszerzett, és installált ea/indikátor rakta fel (valószínűbb), vagy egy hacker (kevésbé valószínű).

Amúgy az összeesküvés-elméletek nálam is kedvenc téma manapság, akit érdekelnek, azok a youtube-on találnak csemegéket, mint az Amerikai Álom (rajzfilm), Ébresztőfilm, Zeitgeist, Élelmiszeripar Rt, 9-11 avagy a nagy átverés, stb.
Tehát az a kérdés, hogy jó-e a robot? Na "figyúzz" ide: http://privatbankar.hu/karrier/milliardok-tudomanyos-alapon-igy-kaszal-egy-elmeleti-fizikus-249004 Tehát csak ennél az egy cégnél 243 alkalmazottból 99 foglalkozik csak a fejlesztéssel és elemzéssel. Gondolom van még néhány…..
mazlista 2012.12.12 02:11:37
üdv már megint...
eddig bírtam, hogy ne szóljak be végtelen értelem barátunknak ezért a "nem ér egy forintot se" hsz-ért, és ezzel egyetemben minden más regisztrált olvasónak is azért, hogy nem oltották még le őt Wik védelmében. szerintem ez lenne minimum, amit Wik megérdemel a munkájáért, hogy ezzel a szakmai tapasztalattal és színvonallal vezeti ezt a blogot. nem semmi, hogy vp idejön, és ilyet mond, hogy a blog írójának ebbe a posztba ölt munkája "nem ér egy forintot se"... már megbocsásson, de ez nem így működik. tök jó lenne, ha már ilyet ki mer itt jelenteni, legalább bizonyitaná is azt, amiről beszél. tényleg beérjük morzsákkal is, de mutasson/mondjon valamit, hogy miért és hogyan van esélye egy átlag open source mt4 ea tuningernek arra, hogy működő automata rendszert készítsen. Wik itt szerintem a feladat nehézségére próbálja felhívni a figyelmet, ami szerintem sikerült is neki, és abban tökéletesen igaza van, hogy ez a feladat az átlag pc user számára szinte bármelyik másiknál bonyolultabb. nekem pl nem kell konkrét stratégia, éles számla eredményre meg pláne nem vagyok kíváncsi, tökéletesen megelégszem néhány apró, a feladat statisztikai-adatbányászati megközelítésével kapcsolatos "morzsával". én vágom, amiről Wik beszél, épp ezért csak félautomata döntés-támogató rendszereket fejlesztek, automatán nem futtatok semmit, még ordermodify függvényt se, nem hogy ordersend-et. tudom automatizálni például a knime neuronjainak (rprop mlp) a döntéseit, de mégis mindig belekontárkodok manuálisan az elemzésbe, mielőtt bármit nyitnék. pedig egy megfelelő, korreláció alapú attribútumok-target kombináció kiválasztása után (amit szintén automatizálni érdemes), és a folyamatos oos tesztek statisztikáinak birtokában ez önmagában is bőven elég lenne a boldogsághoz.
szóval kedves vp, várjuk annak bizonyítását, hogy egy automatizált kereskedési rendszernek a házilagos kivitelezése sokkal egyszerűbb, mint ahogy eddig gondoltuk, és mi vagyunk a pancserek, hogy eddig nem jöttünk erre rá...
Halihooo!!!Páran már megrémültek, hogy megszűnt a blog! :)Nem szűnt meg, csak erőt gyűjtöttem.No meg dógozni is kell valamikor...És még a hírlevél kiküldő rendszerünk nem nagyon akar helyreállni már egy hónapja és nem tudok levelet küldeni, ezért most később kapnak…..
Sziasztok! Még 2011 október végén kaptam egy levelet egy ismerősömtől, amin átsiklottam, és ma került a szemem elé ("véletlenül"). Volt benne egy idézet, amit ahogy elolvastam azt éreztem,hogy ezzel kell indítsam a 2012-es évet itt a blogon. Az én 2011-es évem arról szólt,…..
mazlista 2012.01.11 15:57:10
Üdv Wik, és mindenki!

Köszönöm az újévi jókívánságokat, és hasonló jókat kívánok.
Nagy meglepetést és örömöt jelentett számomra, hogy megtaláltam ezt a blogbejegyzést, mert az ehhez hasonló témák jelentik nekem a "hazai pályát". Ezen felbuzdulva, és persze azon, hogy nem tolonganak a hozzászólások, úgy döntöttem írok pár sort. Ha nem tetszik, nyugodtan moderáld ki, nem probléma.

A forex-szel való találkozásom előtti 10-12 évet azzal töltöttem, hogy megszállottan kerestem az igazságot, és az élet értelmét. Teljesen feleslegesen végigolvastam egy egész ezoterikus könyvtárat, mire rájöttem, hogy az igazság annyira hihetetlenül nyilvánvaló és egyértelmű, hogy ezért nem láttam, és ezért vannak olyan kevesen, akik észre tudják/akarják venni.
Bevezetésként 2012-vel kapcsolatban találtam egy nagyon jó írást, amit ha nem gond, belinkelnék ide:
thesecret.hu/blogok/enti/aranykor-kuszoben-2012
Kicsit hosszú cikk, de amiatt ajánlom, mert a tartalma nagyon egybevág saját kutatásaim eredményeivel.

Az igazi nagy titok, ahogyan most látom:
Ha körülnézünk, láthatjuk, hogy minden élőlény ezen a bolygón ösztönösen képes arra, hogy egységben és harmóniában éljen a környezetével és a természettel. Az ember viszont nem. És mi az, ami az embert megkülönbözteti a többi élőlénytől? A válasz: a gondolkodás. Szinte mindenkinek ismerős a teremtéstörténet, Ádám és Éva története. A nagy titok, amire ki akarok lyukadni az az, hogy ebben a történetben a kígyó nem más, mint az emberi elme, a gondolkodó elme.
Nincs más ördög, nincs más gonosz, soha nem is volt, minden ember és minden más élőlény minden szenvedése, és a világban tapasztalható minden káosz csakis egyedül miatta van.

Az apokalipszis szó pedig nem világvégét jelent, hanem elme-uralmat, gondolat-uralmat, vagyis azt, hogy a nép vezetését elmerabok veszik a kezükbe, akik képtelenek abbahagyni a gondolkodást, és hallani az élet egységének hangát, így saját hatalmuk érdekeinek rendelnek alá minden mást.
Ennek a közel 3000 éve tartó apokalipszisnek vagyunk az utolsó évében. Az Élet Egysége, vagy nevezzük akárhogyan, hamarosan visszatér, és az elme nem játszhatja többé az urat, hanem visszakerül eredeti szerepébe, ami az élet szolgálata.

Akár regényt is írhatnék erről a témáról, de ez nyilván nem a legmegfelelőbb hely erre, így inkább abbahagyom. Utolsó megjegyzésként még annyit, hogy két ember van, akiket a legesélyesebbnek tartok rá, hogy ők talán tényleg élnek, nem csak mondják, a nevük Gangaji és Eli-Jaxon Bear. De persze magam is súlyos elmerabságban élőként ezt biztosan nem tudhatom.
mazlista 2012.01.13 02:30:55
@WikFx:
Itt valljuk be, nem volt teljesen egyértelmű, hogy mi számít off-nak - az, ha
csak a tőzsdéről írok, vagy az, ha csak a jelen pillanat témakörről. Ha jól
értelmezem, itt most mindkét lehetőséget lehetne off-nak nevezni.

Amit fentebb leírtam, azt eddig soha sehol nem írtam le. Vártam a "jelet", a
megfelelő alkalmat a leírására, és amiatt ezt a blogot választottam,
hogy egyrészt felhoztad ezt a témát, másrészt azért, mert ezt az írásodat
megtaláltam.

Ezzel a témával szerintem jobban meglepted a blog olvasóit,
mint azt gondolod. Nem véletlenül nem kommentálta ezt a bejegyzést eddig
senki rajtam kívül. Akik érdemben hozzá tudnának szólni, azok hallgatnak,
mint a sír, nem véletlenül. Ha valaki képes rá, hogy minden pillanatban a
jelenben éljen, az a rendszer, az aktuális hatalom legfőbb ellensége.
Nemcsak mert felébreszthet másokat is, de plusz tudja (nem csak hiszi),
hogy valódi identitásának semmi köze testhez, elméhez, formához, időhöz,
nem fél semmitől, haláltól meg pláne nem, a test fájdalom-érzetét meg
kedve szerint kapcsolja ki-be. Hiába próbálnák a jól bevált maxizombi
elmerab módszer szerint "jobb belátásra" bírni, vagyis magyarul agyon
kínozni, akár röhöghetne is rajta. Csak azért nem teszi, mert tudja, hogy a
kínzónak ez mekkora, aggyal gyakorlatilag felfoghatatlan szenvedést fog
okozni a halála után, amikor is az elme nélkül kell látnia, hogy agymosott,
teljesen vak mivoltában mit művelt azzal, aki igazából nem más, mint saját
maga. Ez a bizonyos jelenben élő nem röhög, hanem valóban és mélyen
együtt érez. Az a súlyos, hogy nem maga miatt aggódik, hanem minden erejével
azon dolgozik, hogy hóhérját megmentse attól, ami rá vár - ami nem más, mint a kínzással okozott szenvedés sokszorosa. Szóval Wik, jól gondold meg ezt a jelen pillanatot - nem biztos, hogy Neked ér annyit, mint amennyibe kerülni fog, főleg ha van család, gyerekek, mert nekem se kutya, se macska, én még könnyen "ugrálok".

Hogy valami tőzsde témába vágót is mondjak: ebben az ezó témában gyakorlatban
15 év alatt sem sikerült semmit fejlődnöm, csak elméleti ismereteket halmoztam fel.
A forex nagy agyonmisztifikált titkát 3 napomba telt megfejteni (agykontrollos esettanulmányok alkalmazása grafikonokra, gyakorlásként múltbeli adatok, minimum
1 hónap alatt simán a teljesen ismeretlen részvények múltbeli adatain is 95% feletti találati arány elérése, begyakorlása, ezután kezdődhet a jövőbeli ármozgások előrejelzése). Persze az objektív, leprogramozható változat napi átlag 8-10 óra
kockulás árán is 2 évembe telt. Ez persze messze nem termel annyit, de "határeset, elfogadjuk".:)
Ha egy kicsit is érdekelne a pénz, már rég a Jóistent is lekaszáltam volna az égből, nem hogy a milliókat a forexről, de engem ez el se hiszed, mennyire nem érdekel, csak a feladat, a kihívás miatt foglakoztam vele eddig. Csak az élet szavaiban vagyok hajlandó hinni, mert ezek soha nem vesztik érvényüket, például: "akinek 2 inge van, adja oda az egyiket annak, akinek egy sincs".
Kereshetnék a forexen gyakorlatilag bármennyit, nincs az a bróker-nagybank-intézményi befektető-kartell, aki levadászhatna, de Robin Hoodot játszani nincs értelme.

Csáó!
mazlista 2012.01.22 03:16:27
@inflexio: Amikor a mostani pénzmennyiségnek a sokszorosával rendelkeztem, akkor sem éreztem, hogy ez bármi említésre méltó pluszt adna az életnek. Ami nekem ezt adni tudja, az ez a szenvedély a kedvenc játékom iránt, és az körülmény, hogy annyit foglalkozhatok vele, amennyit csak akarok. Soha életemben nem tudott lekötni egyetlen számítógépes játék sem, de mióta rátaláltam erre az online kereskedésre, azóta szó szerint a függője lettem, szinte csak ezzel foglalkozom minden nap, és évek múltán is még mindig ugyanolyan lelkesedéssel kelek fel reggel, mert alig várom, hogy folytathassam, amit elkezdtem, vagy hogy találjak valami új megközelítést, és azt programozzam, teszteljem, optimalizáljam, stb.

Amit említettem, az nem kimondottan egy "lekaszálós fegyver", alkalmazása a tőzsdei pénzkeresésben inkább a megfelelő mértékű erőkifejtés megfelelő helyének és idejének a megtalálásában segít sokat. Lehet használni a tőzsdére specializálva is, de még jobbnak találtam annak az életérzésnek a megteremtéséhez használni, amiben a mindennapokat élni szeretném. Ehhez az életérzéshez tartozik egy optimális pénzmennyiség, ami persze emberenként különböző, de ha annál több van, az már csak rontani tud az összhangon.

Egyébként az agykontroll tanfolyamot a tőzsdei kereskedőknek mindenképp, de mindenki másnak is csak ajánlani tudom, aki nem tai chi-, chikung-, vagy zen mester. Nekem életem messze legnagyobb élménye volt, emellett lényegesen olcsóbb, mint egy tőzsdetanfolyam, és a sikerhez legalább akkora segítséget adhat.
Kezd elszállni a ló! Már ez a képzavar is megkapó a magyar nyelvben, és nagyon jól szemlélteti a helyzet irracionalitását. Sorra jönnek velem szembe a jobbnál jobb hírdetések: "A titkárnő is most kezdte és X száz EUR-t keresett forexen naponta" "Egy remek stratégia…..
mazlista 2011.08.17 04:11:31
Üdv!
Mint ahogy az lenni szokott, a saját szemszögéből most is mindenkinek igaza van. Ha abból a szemszögből néznénk, amit manapság magaménak érzek, már nem feltétlenül lenne így.
Számomra ez a kereskedés tökéletesen megfelel a szerencsejáték analógiájának - vagyis adva van sok év "sorsolásainak" eredménye, amiben nekünk nincs más dolgunk, mint megtalálni a legbiztosabban és legtöbbet nyerő kombinációkat.
Persze az indikátorokat elfelejtve, azok számomra sokkal inkább tűnnek a lényegről való figyelemelterelés eszközének, mintsem segítségnek ezen a terepen. Még soha sehol nem olvastam olyan indikátor-együttállás-kombinációról, hogy "ha EZ előfordul", akkor "szinte biztos", hogy az árfolyam elér egy adott szintet (bár anno sok olyat találtam, amire ezt rá lehetne fogni) - ezt a megfogalmazást kizárólag alakzatokkal kapcsolatban találtam meg eddig. Egy sokaknak ismerős példa: ha a CCI átlép egy adott vételi/eladási szintet, az vételi/eladási jelnek számít. Ebben a formában ez elég karcsú - ki tudja, hogy az aktuális előtti milyen jelzés volt? Ha ugyanilyen, mint a mostani, akkor az hányadik az utolsó ellentétes irányú jelzés óta?
Másik: eddig még nem találtam két egyforma "brókert", ahol a gyertyák ugyanúgy néznek ki. Hiába próbáltam az adatokat az időeltolódásnak megfelelő eltolással konvertálni - vagyis ha az objektív stratégiánk/robotunk nincs felkészítve az időeltolódásra, és arra, hogy az adatokat manipulálják, ahogy csak ráfér az arcukra, és nyitó/záró árakat használunk, nem pedig több gyertya alkotta alakzatokat, és azok végpont-adatait is kerekítve, lehetőleg fuzzy logikusan, és főleg ha nem tesztelünk több különböző "bróker" adatain, akkor a "meglepetéseket" nem lehet kiszámítanunk. Minél kisebb idősíkra, vagyis minél nagyobb profitra akarunk játszani, annál nagyobb gépkapacitásra/programozói szakértelemre/mt4-ét helyben hagyó saját fejleszésű tesztelő környezetre lesz szükségünk. De ha valaki már tart itt, az tudja, hogy nincs más szempont a számlanyitásnál, csak az hogy a "bróker" a tőke hányszorosát hajlandó még "nagy duzzogva" kifizetni például havonta...
Ezt a bejegyzést azért nyitom, hogy az adott témában eszmecsere folyhassék alatta.Egy rövid magyrázat:EA -nak vagy Expert Advisor-nak hívják azokat a programokat MT4 alatt, amik automatikus kereskedést folytatnak..
mazlista 2011.06.24 02:52:48
Tényleg nyitnom kellene egy saját blogot... csak az a gond, hogy ha ennél részletesebben leírom azt a 3 dolgot, amiben az eddigi tanulmányaim alapján minden kétséget kizáróan, tökéletesen biztos vagyok, akkor a cápák vagy megölnek, vagy főállásban alkalmaznak tanácsadónak... :))
Hogy mire gondolok, csak nagyon nagy vonalakban:
1: ezek a grafikonok tökéletesen "adják" magukat - pontosan megmutatják, hogy az a többség, aki tőke és tudás szempontjából számít, honnan-meddig számolja a célárat az egyes alakzatokból. Egyetlen, legminimálisabb korrekció sem véletlenül van ott, ahol
(az ár támaszba/ellenálásban/trendvonalba/ számított célárba ütközött).
2: a programíró-tesztelő kezdeteim óta, a hosszabb távú teszteken (minimum 10 év) azokat a bizonyos legbiztosabb, legtökéltesebb eredményeket gyakorlatilag "pénzfedobással", vagyis abszolút véletlenszerű poziciónyitásokkal is elértem. Vagyis a beszálló jelnél sokkalta fontosabb, mit kezdünk utána (véletlenül sem Martingale, vagy Anti-Martingale – van még elég sok hasonló, ami jóval kisebb kockázattal is működik).
3:A legfontosabb: az információszerzés tudománya...
Akinek egy kis ébersége is van, könnyedén megtalálhatja, honnan szerezzen meg tökéletes bizonyossággal olyan információt, amit elmével, géppel, matekkal kiszámítani nem lehet. És itt visszalyukadunk az egész lényegéhez, a személyes (globális evolúciós cél felé tartó) fejlődéshez. Ha valaki ebben nagy, és már elért egykét szintet, onnantól kezdve a tőzsde valójában sem erőfeszítést, sem kockázatot nem kíván. Az igaz látnoki képességek, sugallatok, megérzések maguktól értetődnek, és a világ legtermészetesebb dolgai...

Mint azt mondani lehetne (Salvador Dali mintájára), az a különbség köztem, és az átlag traderek közt, hogy én SPEKULÁNS vagyok.. ;)

Viszlát!
mazlista 2011.07.01 21:33:57
@kmisi:
Teljesen egyetértek. Csak egy, a magam igazát erőltető fellángolás volt, semmi több.
Tudom, hogy itt a kezdőkön kívül sok olyan szaktekintély is megfordul, akikkel magamat még csak egy napon sem említeném. Fellángolásaim oka általában az, hogy mindig, mikor kezdek biztos lenni abban, hogy egyszerűbb megoldást már nem is találhatnék a kockázat-csökkentés, és a folyamatos profit-realizálás problémájára, akkor mindig találok valami egészen új megközelítést, ami teljesen új távlatokat nyit a munkámban.
Hogy egy példát mondjak: gondolom, a "hardveres" kereskedő robot sem mond senkinek semmit. Nem csodálom. A saját felfedezésemen és kísérleteimen kívül még én sem hallottam ilyenről sehol.
A korábbi elképzelés arra a feltételezésre épült, hogy például egy sakkprogramot is meg lehet úgy építeni, hogy csak (maximum) azt programozzuk bele, hogy melyik bábu hogyan léphet és adunk neki egy igen nagy, lejátszott meccseket tartalmazó adatbázist, amiből ez a program az ellenfél minden lépése után kikeresi a hasonló helyzeteket, és az alapján számítja ki a legbiztosabbnak tűnő lépést. Ugyanezt alkalmaztuk volna grafikonokraDe ez túl bonyolultnak bizonyult.
  A fenti kérdés a mai napig benne van az első 3-ban, amit feltesznek nekem azok, akik érdeklődnek a forex-el kapcsolatosan, és ahogy látom a kommentekben is előjön ez a téma (az évi hány %-ot tud egy mechanikus stratégia témára gondolok).A válasz amit erre mondani/írni…..