Regisztráció Blogot indítok
Adatok
Ibis

12 bejegyzést írt és 15 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Ibis Magyarország 2012: diagnózis 2012.01.02 12:12:00
A rákbetegségek közös jellemzője a szabályozatlan sejtszaporulat, a biológiai szövetekbe való betörés. Ez utóbbi történhet invázióval és áttétképzéssel is. Ezt a kontrollálatlan növekedést olyan DNS-hibák, genetikai mutációk okozzák, melyek a sejtciklus szabályozásában…..
Ibis Határeset 2012.01.01 19:51:00
 ..
Ilyen nincs, komolyan mondom, ezt a pártot, ha nem volna, ki kéne találni. Miközben országunk nagyjai a Parlamentben tüsténkednek egy olyan új alkotmányon, amely kettészakíthatja a köztársaságunkat, az LMP holnapra beszélgetésre invitálja szimpatizánsait Daniel Cohn-Bendittel, az…..
Ibis 2011.03.31 23:00:29
@Scaramella va alla guerra: Hibás érvelés.
Egy bíró a tett és a bizonyítékok alapján ítéli el a gyilkost, nem hinném, hogy mérlegelné, hogy x vagy y ellopta a az iskolában a későbbi gyilkos radírját, uzsonnáját, biciklijét, megverték, kicsúfolták. A gyilkosság az gyilkosság.
Vagyis a demokrácia lebontására nem lehet indok a demokrácia hibás működése. Totál mindegy, hogy Orbánt mi vezérli, a demokrácia ellen ténykedik. Ezt egy külföldi is meg tudja ítélni. És szót is emelhet ellene.
2 gólnál nagyobb gólkülönbséggel nem kaphat ki a magyar válogatott az új alaptörvény tervezete szerint. „Puskás, Czibor és Hidegkúti emlékére nem engedhetjük, hogy a nemzeti 11 megalázó vereséget szenvedjen el. Ha kell ez ügyben akár a végsőkig is elmegyünk.”…..
 A látszatintézkedések őrülete átterjedt az eddig józannak tűnő főpolgármesterre is. Hogy teret nevezzenek el Elvis Presley 56-os hősről, még csak elgondolkodtatott. Az átnevezendő közterület ugyanis az Angyal István park nevet viseli. Nem tudom, Angyal István mennyire…..
 Rossz színben akarta feltüntetni a fülkeforradalmi alkotmányozást a sajtó, amikor üres padsorokról közölt manipulált képeket. Megfigyelőink figyelmének hála, lelepleztük őket.       A hamisított…..
Csiki beküldése inkább kérdés, úgyhogy a véleményes hétvégén a helye:Örvendek, mert a TV2 újra leadja a Sliders-t, gyerekkorom egyik kedvenc sorozatát. Ma délben is néztem örömmel, tudatalatt félrefordítások után kutatva. Ha konkrét gondot nem is találtam, de egy véleményes…..
Michael Knight Lázár-lázálom 2011.03.19 20:58:00
Meglehetősen sokan kiakadtak Lázár János legutóbbi kinyilatkoztatásán, amelyben - hogy is mondjam - furcsa és nem éppen erős szociális érzékenységről tanúskodó véleményt fogalmazott meg a szegényekkel kapcsolatban. Pedig nem ez volt a legmegdöbbentőbb kijelentés a Fidesz…..
Ibis 2011.03.20 11:12:37
@xboxer: Szerintem Lázár igenis gerinces ember a maga koordinátarendszerén belül...
Az egyetlen őszinte ember a Fideszben. Az egész kormányzás eddig arculköpések sorozata volt, diadaljelentéseknek és nemzeti együttműködésnek álcázva. Ezekből edig is tudható volt, mennyibe vesznek minket a politikusaink.
Ibis 2011.03.20 14:25:26
@bioLarzen: Azért kért elnézést, mert ő maga is megélhetési politikus. Lásd:
nivo.blog.hu/2011/03/19/lazar_kepviselo_es_a_munka?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_campaign=index
Costache Petrescu: Román forradalmárok (1848)   „Ma a parlamentben bebizonyosodott minden visszacsinalhato, es garancia csak bennunk, romaniai magyarokban van. Szomoru voltam latni ezt.” – ezt szerdán 22.30-kor csiripelte át Facebook-oldalára a Román…..
Ibis 2011.03.20 12:42:08
@tempetőfi: Egyetértek: egy kéz, fél kéz egyre megy.
Kifogásoltad viszont a "Szomoru voltam latni ezt" szerkezetet. Ezzel sincs gond, régies, ugyancsak számos irodalmi előzménnyel. Szerintem még szép is.
Ibis Lázárnak igaza van 2011.03.20 10:42:00
 Aki sokáig tűri, hogy megalázzák, az ne csodálkozzék, ha egyszer a pofájába vágják, hogy rongy ember.     Akinek eddig kétségei voltak a FIDESZ arroganciája és a nép iránti alázatának teljes hiánya felől, annak most a frakcióvezető őszinte, egyértelmű…..
A közelmúltban egy külföldi lapnak nyilatkoztam. Orbánról akart kifaggatni az újságíró, mert mostanában a magyar miniszterelnök jól eladható sajtótéma a nyugati világban. Döntései feszültséget keltenek, szavai meghökkenést okoznak, elképzeléseire értetlenül tekint Európa…..
 Kezdem bánni, hogy tüntettem az Alkotmánybíróság jogainak csorbítása ellen. Én egyszerűen nem kaptam levegőt a februári, 1068/B/2010. AB határozat hallatán; ez nyilvánítja alkotmányellenesnek a kormánytisztviselők indoklás nélküli kirúgását – május 31-i…..
      ..
Ibis 2011.02.16 10:02:57
@PR-küszöb: Köszönöm a pontosítást!
Azért az elképesztő, hogy miközben ennyi marxizmuson nevelkedett ex-káder - és egyszerű elszenvedő alany - üldögél remegve a plazmatévé és a monitor előtt, alig van valaki, akinek eszébe jutna, hogy amit ma Orbán-féle politizálás címszó alatt látunk-hallunk-érzékelünk, az a…..
Ibis 2011.02.14 08:52:15
@zeneovi: A párhuzamok az orbánizmus és a bolsevizmus demokrácia-felfogása között egyre nyilvánvalóbbak. Ezen háborgok már többedszer itt is: ibis.blog.hu
Ibis Címeres ökörségek 2011.02.14 08:21:00
Már a köztársaság koronájának úsztatásakor röhögőgörcsöt kaphattunk, de aki nem mulatta ki magát akkor, most élvezheti a Nenyi kötelező kifüggesztésnek, a napi himnuszénekeltetésnek, és a közszolgáknak „ajánlott” címeres kitűző címeres ökörségeit, és…..
Ibis Bakácsot felmentik 2011.02.10 14:44:00
Részlet a 2013-ban elhangzott védőbeszédből: Tisztelt Bíróság! Szeretném, ha végiggondolnák itt következő érveimet, melyek szerint a védencem ellen felhozott vád egy fatális félreértésen alapul. A tett – aminek elkövetését ő maga is beismerte – nem az,…..
Ibis Az orbánizmus lelkéről 2011.01.22 17:41:00
 A már 1989-ben is forradalmi lelkületű Orbánban többen is a kádári puha diktatúra ellen lázadó demokratát véltük látni. Mostanság azonban olybá tűnik, hogy ez az ember nem a diktatúra ellen küzdött, hanem a kádári és a puha ellen.      Nem vagyok…..
"A megújulás újjászületés, a megújulás küzdelem, a megújulás küldetés." Miniszterelnökünk beszédírói éppenséggel ezúttal sem hazudtolták meg magukat: az idén is jócskán hozzájárultak a magyar nyelvű politikai bullshit-generátorok szöveggyűjteményeihez.…..
Ibis Kedves ember07! 2011.01.26 22:19:00
 Nagyon hálás vagyok neked, hogy megszületett az első komment az első szösszenetemre. Úgy köszönöm meg neked, hogy nem kommentben, hanem külön írásban válaszolok. Ugyanakkor igen szomorú vagyok a komment tartalma miatt. Az első mondat sajnos nem óhajtó, hanem bizony…..